reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Globalne biblioteki ułatwią pracę księgowym

Globalne biblioteki ułatwią pracę księgowym

Każde biuro rachunkowe to przede wszystkim przynajmniej kilkanaście obsługiwanych podmiotów gospodarczych oraz tysiące dokumentów miesięcznie, które muszą zostać zaksięgowane w określonym czasie. Procesy te mogą, ale nie muszą być wykonywane ręcznie. Przynajmniej do pewnego stopnia można je usprawnić i zautomatyzować, ułatwiając pracę księgowym. Jednym z elementów, który znacząco wpływa na efektywność są tzw. globalne biblioteki.

Dobry system finansowo-księgowy filarem działalności

Decydując się na zakup programu księgowego do biura rachunkowego, należy zwrócić uwagę na to, by praca na nim była nie tylko szybka i intuicyjna, ale przede wszystkim by była efektywna. O efektywnej pracy możemy mówić wtedy, kiedy zdecydowana większość procesów jest przynajmniej w pewnym stopniu zautomatyzowana. Dobry system finansowo-księgowy powinien nie tylko znacząco odciążać księgowych, ale w efekcie pozwalać na dalszy rozwój biura rachunkowego.

Wspólne biblioteki dla wszystkich firm

W przypadku każdego biura rachunkowego dochodzi do sytuacji, w której określona grupa kontrahentów i zdarzeń jest wspólna dla wszystkich obsługiwanych podmiotów. Dzieje się tak chociażby w przypadku stacji paliw, dostawców energii czy telekomów, gdzie usługi świadczone są przez kilka dużych przedsiębiorstw. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą wspomniane wcześniej globalne biblioteki kontrahentów i zdarzeń gospodarczych, które są wspólne dla wszystkich obsługiwanych przez biuro rachunkowe podmiotów.

Aplikacje na telefon do prowadzenia księgowości

Zwiększona efektywność pracy

Wspólne biblioteki to znacząca oszczędność czasu, ponieważ nie ma potrzeby, by wprowadzać każdego kontrahenta czy zdarzenie osobno dla każdej obsługiwanej firmy. Jeżeli kontrahent pojawi się w bazie raz, wszystkie pozostałe podmioty mogą korzystać z tego wpisu bez ograniczeń. Globalne biblioteki to zatem duże, wspólne bazy danych, które są często wykorzystywane.

Jak dokonać wyboru systemu finansowo-księgowego

Kompleksowa obsługa – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Biura rachunkowe powinny zwrócić uwagę na pełną obsługę, która umożliwi rozliczanie w jednym programie różnych form działalności. Od najmu, przez ryczałt i księgę przychodów i rozchodów, do pełnej księgowości. Przydatna okaże się także możliwość kompleksowego rozliczania właścicieli, ujmująca dochody z wielu firm, uwzględniająca remanenty i zmiany udziałów w trakcie miesiąca. Dopełnieniem kompleksowej obsługi powinny być formularze zgłoszeniowe NIP i VAT, deklaracje VAT i PIT oraz druki dodatkowych oświadczeń, zaświadczeń czy zawiadomień składanych do US.

Autor: RESET2 Sp. z o.o.

Polecamy: Monitor Księgowego – prenumerata

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Przydatne formularze online

Ekspert:

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zdjęcia

Globalne biblioteki ułatwią pracę księgowym /fot. Fotolia
Globalne biblioteki ułatwią pracę księgowym /fot. Fotolia

Nowoczesna księgowość – stacjonarnie czy online. Poradnik Gazety Prawnej 7/202039.00 zł

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama