| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Studia dla księgowych > Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

3. AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA

Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów

Kierownik dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UE
Katedra Rachunku Kosztów i Rachunkowości Zarządczej
tel. 607440204, e-mail: bartlomiej.nita@ue.wroc.pl

Opiekun naukowy dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UE
Katedra Rachunku Kosztów i Rachunkowości Zarządczej
tel. 607440204, e-mail: bartlomiej.nita@ue.wroc.pl

Tryb

176 godz, dwa semestry w systemie zaocznym. Spotkania odbywają się według określonego harmonogramu w soboty i niedziele w godzinach od 9.00 do 16.00 na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120)

Cena: 4450 PLN (możliwość płatności w dwóch ratach po 2225 zł lub w czterech ratach po 1112,5 zł)

Przedmioty

Wprowadzenie do audytu wewnętrznego, Modele i systemy kontroli, Analiza finansowa, Kontrola zarządcza, Podstawy rachunkowości, Rachunkowość budżetowa i zarządcza, Zarządzanie audytem wewnętrznym, ryzykiem i finansami, Szacowanie ryzyka w działalności audytora, Prawo administracyjne, Prawo zamówień publicznych, Organizacja i zarządzanie, Międzynarodowe standardy audytu wewnętrznego, Krajowe wytyczne przeprowadzania audytu, Wykonywanie zadań audytowych, Audyt śledczy i podstawy wiedzy o oszustwach, Kontrola wewnętrzna, Procedury organizacyjne audytu wewnętrznego, Nadzór korporacyjny, Kontrola realizacji projektów.

Kadra

Zajęcia są prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz certyfikowanych audytorów.

Warunki zaliczenia/ zakończenia studiów

Przygotowanie i obrona pracy dyplomowej

Cele

Celem studiów podyplomowych „Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza” jest przekazanie praktycznej i nowoczesnej wiedzy na temat procedur i zasad dotyczących funkcjonowania audytu wewnętrznego w różnych jednostkach. Celem studium jest również wykształcenie umiejętności, które pozwolą absolwentom tych studiów na w pełni profesjonalną realizację zadań w działach audytu wewnętrznego.

Inne

Zgodnie z Ustawą o finansach publicznych (art. 286) audytorem wewnętrznym może być osoba, która posiada dwuletnią praktykę w zakresie audytu wewnętrznego i legitymuje się dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie audytu wewnętrznego, wydanym przez jednostkę organizacyjną, która w dniu wydania dyplomu była uprawniona, zgodnie z odrębnymi ustawami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych lub prawnych.
Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ma uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych i ukończenie studiów podyplomowych "Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza" na tym wydziale uprawnia do skorzystania z możliwości zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu audytora bez konieczności przystępowania do egzaminów.

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »