| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Studia dla księgowych > Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

3. AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA

Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów

Kierownik dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UE
Katedra Rachunku Kosztów i Rachunkowości Zarządczej
tel. 607440204, e-mail: bartlomiej.nita@ue.wroc.pl

Opiekun naukowy dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UE
Katedra Rachunku Kosztów i Rachunkowości Zarządczej
tel. 607440204, e-mail: bartlomiej.nita@ue.wroc.pl

Tryb

176 godz, dwa semestry w systemie zaocznym. Spotkania odbywają się według określonego harmonogramu w soboty i niedziele w godzinach od 9.00 do 16.00 na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120)

Cena: 4450 PLN (możliwość płatności w dwóch ratach po 2225 zł lub w czterech ratach po 1112,5 zł)

Przedmioty

Wprowadzenie do audytu wewnętrznego, Modele i systemy kontroli, Analiza finansowa, Kontrola zarządcza, Podstawy rachunkowości, Rachunkowość budżetowa i zarządcza, Zarządzanie audytem wewnętrznym, ryzykiem i finansami, Szacowanie ryzyka w działalności audytora, Prawo administracyjne, Prawo zamówień publicznych, Organizacja i zarządzanie, Międzynarodowe standardy audytu wewnętrznego, Krajowe wytyczne przeprowadzania audytu, Wykonywanie zadań audytowych, Audyt śledczy i podstawy wiedzy o oszustwach, Kontrola wewnętrzna, Procedury organizacyjne audytu wewnętrznego, Nadzór korporacyjny, Kontrola realizacji projektów.

Kadra

Zajęcia są prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz certyfikowanych audytorów.

Warunki zaliczenia/ zakończenia studiów

Przygotowanie i obrona pracy dyplomowej

Cele

Celem studiów podyplomowych „Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza” jest przekazanie praktycznej i nowoczesnej wiedzy na temat procedur i zasad dotyczących funkcjonowania audytu wewnętrznego w różnych jednostkach. Celem studium jest również wykształcenie umiejętności, które pozwolą absolwentom tych studiów na w pełni profesjonalną realizację zadań w działach audytu wewnętrznego.

Inne

Zgodnie z Ustawą o finansach publicznych (art. 286) audytorem wewnętrznym może być osoba, która posiada dwuletnią praktykę w zakresie audytu wewnętrznego i legitymuje się dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie audytu wewnętrznego, wydanym przez jednostkę organizacyjną, która w dniu wydania dyplomu była uprawniona, zgodnie z odrębnymi ustawami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych lub prawnych.
Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ma uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych i ukończenie studiów podyplomowych "Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza" na tym wydziale uprawnia do skorzystania z możliwości zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu audytora bez konieczności przystępowania do egzaminów.

Aktualizacja: 11.06.2014

Źródło:

INFOR
VAT 2019. Komentarz199.00 zł

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Mec. Monika Brzozowska

Adwokat, dziennikarz, politolog, doradca i trener. Ekspert z zakresu prawa własności przemysłowej, prawa reklamy, znawca problematyki z zakresu prawa prasowego, prawa mediów, prawa autorskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »