reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biegli rewidenci > KIBR i ACCA łączą siły na rzecz promowania najwyższych standardów zawodowych

KIBR i ACCA łączą siły na rzecz promowania najwyższych standardów zawodowych

Prowadzenie działań służących uzyskiwaniu i promowaniu najwyższych standardów zawodowych, etycznych i zarządczych oraz zwiększaniu zainteresowania społecznego i udzielaniu wsparcia profesjom związanym z finansami i rachunkowością w Polsce – to główne cele porozumienia o współpracy, które KIBR podpisał z ACCA (The Association Of Chartered Certified Accountants) w połowie stycznia 2015 r.

W ramach porozumienia obie instytucje zobowiązały się działać na rzecz rozwoju i promocji kwalifikacji zawodowych, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem w obszarze kształcenia i egzaminowania specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości, a także promować standardy zgodne z MSRF, etyką zawodową i wysoką jakością wykonywania zawodu. Strony porozumienia będą dzielić się też poglądami na temat rozwoju rachunkowości i rewizji finansowej w Polce i na świecie, a także podejmować wspólne inicjatywy na forum krajowym i międzynarodowym.

– Jednym z ustawowych zadań Krajowej Izby Biegłych Rewidentów jest zapewnienie jakości usług świadczonych przez biegłych rewidentów. KIBR i ACCA łączą zbieżne cele wspierania specjalistów z zakresu rachunkowości, sprawozdawczości i rewizji finansowej w Polsce. Dzięki porozumieniu będziemy mogli wspólnie działać na rzecz rozwoju i promocji poszukiwanych na rynku kwalifikacji zawodowych – wyjaśnił Józef Król, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Porozumienie zostało podpisane 15 stycznia 2015 r. w Warszawie. W imieniu KIBR dokument podpisali: Józef Król, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów oraz dr Danuta Krzywda, zastępca prezesa  KRBR. W imieniu ACCA podpis złożyła  Alexandra Chin, zastępca prezydenta ACCA.

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama