reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Doradcy podatkowi

Uprawnienia doradcy podatkowego

Aktualizacja: 21.08.2014

Około 9000 osób wykonuje w Polsce zawód doradcy podatkowego, zawód ten jest stosunkowo młody, ponieważ został powołany ustawą o doradztwie podatkowym z 1996 r. »

Wymagane praktyki zawodowe by zostać doradcą podatkowym

Aktualizacja: 21.08.2014

Kandydaci na doradców podatkowych muszą spełnić szereg warunków by zostać wpisanym na listę doradców. Obok pozytywnego złożenia egzaminu oraz wymogu posiadania wyższego wykształcenia najbardziej uciążliwym wymogiem jest odbycie 2 letniej praktyki. »

Egzamin na doradcę podatkowego

Aktualizacja: 21.08.2014

Wykonywanie zawodu doradcy podatkowego wiąże się z wymogiem wcześniejszego złożenia egzaminu państwowego z wynikiem pozytywnym. Egzamin składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej. »

Wymagane dokumenty by zostać doradcą podatkowym

Aktualizacja: 21.08.2014

Wykonywanie czynności z zakresu uprawnień doradcy podatkowego wymaga przejścia przez proces kwalifikacyjny, obejmujący egzamin, składający się z dwóch części, spełnieniu licznych wymagań oraz złożeniu odpowiedniej ilości oświadczeń i dokumentów. »

Deregulacja zawodu doradcy podatkowego

Aktualizacja: 21.08.2014

Zawód doradcy podatkowego jest jednym z zawodów związanych z finansami, obok biegłych rewidentów oraz osób prowadzących usługowo księgi rachunkowe, który znalazł się w II transzy zawodów przeznaczonych do deregulacji. »

Wymagania dla kandydatów na doradcę podatkowego

Aktualizacja: 21.08.2014

Zawód doradcy podatkowego jest zawodem zaufania publicznego, wprowadzony został ustawą z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym. Obecnie wykonywany jest przez około 9 tys. osób (według rejestru prowadzonego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych) i cieszy się coraz większą popularnością. »

Programy dla księgowych

STUDIA DLA KSIĘGOWYCH

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama
reklama