reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Polecane > Odpowiedzialność w każdym aspekcie

Odpowiedzialność w każdym aspekcie

Dębicka spółka Ventor przez lata konsekwentnie buduje swoją markę, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Przez kontrahentów postrzegana jest jako solidny partner, a przez lokalną społeczność – jako solidny pracodawca i ważny mecenas. Wszystko dlatego, że w jej codziennym funkcjonowaniu kluczowy jest pryzmat odpowiedzialności. Nominacja do tytułu Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2018 tylko to potwierdza.

Odpowiedzialność za pracowników

W ciągu 25 lat Ventor wyspecjalizował się i odniósł wiele sukcesów w szeroko pojętym budownictwie przemysłowym, będąc wykonawcą projektów EPC Engineering, Procurement, Construction. Jest również producentem systemów wentylacyjnych. Obecnie zatrudnia ok. 750 osób. Spośród nich spora grupa to pracownicy związani z firmą od 10, a nawet 15 lat. Normą jest tu także wielopokoleniowość – ojcowie pracują z synami.

– Ten fakt jest wspaniały, bo dla mnie oznacza, że warunki, jakie zapewniamy, sprawiają, że ci ludzie czują się u nas dobrze. Mają zapał do pracy i ambicje, by stać się fachowcami. Zawsze daję szansę wszystkim pracownikom, niezależnie od tego, jakie mają wykształcenie czy specjalność. A specyfika funkcjonowania na rynku norweskim nauczyła nas ponadprzeciętnej dbałości o przepisy i o jakość wykonywanej pracy – mówi Janusz Urbanik, twórca i zarządzający firmą Ventor.

Rzeczywiście, Ventor dba nie tylko o jakość wykonywanej pracy i przestrzeganie przepisów BHP, ale także o zdrowie i komfort psychiczny każdego pracownika. Praca za granicą wiążę się z różnymi emocjami: tęsknotą za domem i rodziną, wyzwaniami zmierzenia się z nowym środowiskiem, z obcym językiem i odmienną kulturą. Ventor wspiera swoich pracowników w tych obszarach. Filozofia firmy zakłada bowiem, że wysoką jakość i wydajność uzyskuje się nie tylko wykonując solidnie swoją pracę, ale również taktując innych z szacunkiem.

– Chcemy wokół siebie mieć pracowników zdrowych mentalnie i etycznie. Ludzi, którzy mają przed sobą cele, a które my im pomagamy realizować. Praca jest skarbem, ale daje nam satysfakcję wtedy, kiedy czemuś służy, a służyć może np. rodzinie, kształceniu dzieci, budowie domu. Jeżeli ktoś pracuje tylko dla pieniędzy, to jest to pozbawione większej głębi – dodaje Janusz Urbanik.

Anna Knapek

Przydatne formularze online

reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Wróbel

doradca, interim manager PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama