| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Samorząd > Drawno zachwyca

Drawno zachwyca

Aktywna działalność branży turystycznej, skrupulatne realizowanie inwestycji, dbałość o dobro mieszkańców – wszystko to czyni Drawno wyjątkową gminą

Przyroda, krajobrazy, wiele cennych zabytków oraz ciekawa historia stanowią duży potencjał turystyczno-rekreacyjny. Właśnie on jest udziałem Gminy Drawno, należącej do jednych z najpiękniejszych i najczystszych ekologicznie regionów województwa zachodniopomorskiego. Bogata rzeźba terenu, malownicze jeziora i rzeki, duże kompleksy pięknych, ciekawych lasów skłaniają co roku mnóstwo turystów do zwiedzania.

A Drawno zwiedzać warto. Słynie ono bowiem także z wielu imprez: Lato nad Drawą, Wojewódzki Festiwal Piosenki Ludowej i Regaty Żeglarskie. Nie brak tu różnorodnych konkursów (np. październikowe Mistrzostwa Drawna w Grzybobraniu). Jest to gmina pełna atrakcji. Główna z nich to m.in. Drawieński Park Narodowy o powierzchni około 11,5 tys. ha, ze spławną na odcinku 58 km rzeką Drawą, uznaną za jeden z najbardziej malowniczych szlaków wodnych w Polsce. Warte obejrzenia są także ruiny zamku Wedlów z XIV–XV w. w Drawnie, zamek w Niemieńsku czy studnie artezyjskie. W Zatomiu miłośnicy astronomii amatorskiej znajdą miejsce najmniej skażone światłem, czyli najlepsze do obserwacji nocnego nieba. Dużą popularnością cieszy się też pobliski, tajemniczy Krzywy Las.

Drawno nie skupia jednak swoich działań wyłącznie na turystyce. Na bieżąco realizuje zaplanowane inwestycje w infrastrukturę. Gmina rozpoczęła prace nad projektowaniem oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacji sanitarnej w Dominikowie, Konotopiu, Barnimiu i Podegrodziu. Planuje też dalszą budowę oświetlenia drogowego oraz zagospodarowanie terenów rekreacyjnych. Wszystkie te aspekty zostały decenione przez Kapitułę Programu Symbol, w rezultacie czego Gmina Drawno na czele z burmistrzem Andrzejem Chmielewskim została nagrodzona tytułem Symbolu Samorządności 2018.

Co istotne, Drawno dysponuje wieloma hektarami niezagospodarowanej przestrzeni. Stwarza to wielkie możliwości dla potencjalnych inwestorów. Gmina posiada m.in. działkę przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową, wypoczynkową lub usługową położoną nad jeziorem. Warto o tym pamiętać, myśląc o inwestowaniu w tej okolicy.

Autor: Agnieszka Moj

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Oworuszko

Dyrektor Finansowy LeasePlan

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »