REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kary dla pijanych kierowców

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nie da się skonfiskować auta, które ma współwłaściciela. Dyskwalifikująca jest także wspólnota majątkowa. A to nie koniec wyłączeń w nowych przepisach

Miały być proste przepisy, które zniechęcą pijanych do prowadzenia aut. Otrzymaliśmy natomiast lapsus prawny, w którym każdego dnia odkrywamy kolejne luki. Przykład? Konfiskata nie będzie możliwa w przypadku auta z więcej niż jednym właścicielem. Wspólnota majątkowa też wyklucza działanie nowych przepisów.

Policja oddała pierwsze auto zabrane pijanemu. I co z tego? Nie ma co robić afery, bo kierowca konfiskaty i tak nie uniknie

Przepisy o odbieraniu aut pijanym są, ale tak właściwie... ich nie ma? Potwierdzać to może przypadek 46-latka, któremu policjanci najpierw zabrali Volvo, a później je oddali. Z uwagi na brak przepisów wykonawczych. To jednak jeszcze nie świadczy o tym, ze nowelizacja jest martwa czy poszła do kosza. Kierowca nową karę i tak poniesie.

Mamy 14 marca 2024 r. Dziś rusza konfiskata samochodów pijanych kierowców. Kiedy można stracić auto?

Przepisy obowiązujące od dziś są bezlitosne. Pijany kierowca może stracić swój samochód. Ten przejdzie na rzecz Skarbu Państwa i zostanie zlicytowany. Kiedy konkretnie kierujący pożegna się z autem lub zapłaci 100 tys. zł nawiązki?

Konfiskata samochodu pijanym w 2024 r. już za dwie "małpki". Nowe przepisy zaraz wejdą w życie

Konfiskata samochodu pijanym kierowcom budziła wiele kontrowersji. Przepisy ostatecznie zostały przegłosowane, a dyskusje na ich temat przycichły. Warto zatem przypomnieć, że nowe kary wejdą w życie już za kilka tygodni.

REKLAMA

Zaostrzone kary dla pijanych kierowców już od października! Do 16 lat ograniczenia wolności

Zaostrzone kary dla pijanych kierowców, które wejdą w życie z początkiem października br., mogą wpłynąć na zmianę zachowań. Pomóc mogłyby także obowiązkowe badania psychologiczne kierowców.

Zabranie samochodu za alkohol, czyli wielki komis Skarbu Państwa

Zabranie samochodu za alkohol. Jak będą działać przepisy? Czy Skarb Państwa stanie się właścicielem największego komisu samochodowego w kraju?

Kary dla pijanych kierowców. Nowością nie tylko konfiskata auta!

Kary dla pijanych kierowców systematycznie rozszerzają się. Rok 2022 był jednak rekordowy pod względem ilości nowych sankcji. Było ich kilka.

Konfiskata samochodu po alkoholu. Od kiedy spodziewać się kar?

Konfiskata samochodu po alkoholu. Od kiedy kierujący będą mogli stracić pojazd? Dokładny termin został określony w nowelizacji. A ta mówi o...

REKLAMA

Konfiskata samochodu: od kiedy nowe przepisy?

Konfiskata samochodu: od kiedy zaczną obowiązywać nowe przepisy? To pytanie, które zadaje sobie wielu kierowców. Poszukajmy odpowiedzi.

Kary dla pijanych kierowców 2022 zaostrzą się!

Kary dla pijanych kierowców 2022: konfiskata samochodu zdaniem rządzących to mało. Rząd chce też zaostrzenia kar więzienia.

Konfiskata auta za jazdę po pijanemu przyjęta przez rząd

Konfiskata auta za jazdę po pijanemu, czyli hasło które od miesięcy rozgrzewa wyobraźnię kierowców. Teraz rozwiązanie zostało przyjęte przez rząd.

Nowe kary dla pijanych kierowców 2021

Nowe kary dla pijanych kierowców 2021, czyli pomysł rządu na ograniczenie ilości nietrzeźwych prowadzących na polskich drogach.

Towarzystwa ubezpieczeniowe nie tolerują nietrzeźwych kierowców

Nawet nie będąc sprawcą kolizji drogowej i tak można zostać uznanym za osobę, która przyczyniła się do wypadku. Natomiast nietrzeźwi sprawcy zdarzeń drogowych muszą liczyć się z bardzo poważnymi konsekwencjami, nawet jeśli nie siedzieli za kierownicą.

Projekt zmian zaostrzających kary dla kierowców niebawem w Sejmie!

Wydłużony termin przedawnień wykroczeń drogowych, ostrzejsze kary dla pijanych kierowców czy zmiana kwalifikacji z wykroczenia na przestępstwo ucieczki przed kontrolą drogową policji to jedne z ważniejszych zmian jakie mogą nastąpić w polskim prawie. Wszystko zależy od decyzji polskiego parlamentu, który będzie debatował nad nim.

Propozycje Ministerstwa Sprawiedliwości dot. zaostrzenia kar za przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym

Według projektu Ministerstwa Sprawiedliwości za niezatrzymanie się do kontroli policji i zmuszenie funkcjonariuszy do pościgu kierowca mógłby pójść do więzienia na 5 lat. Z kolei kierowcy, którzy prowadząc po pijanemu lub pod wpływem środków odurzających spowodują wypadek w wyniku, którego ktoś poniesie śmierć lub ciężkie obrażenia, obligatoryjnie będą trafiać do więzienia na co najmniej dwa lata. Co jeszcze przewiduje projekt?

Kto odpowiada finansowo za szkody spowodowane przez pijanego kierowcę?

Koszty leczenia ofiar wypadków samochodowych i napraw majątku spowodowanych przez pijanych kierowców sięgają wielu milionów złotych rocznie. Kto odpowiada za nie finansowo i na czyich barkach spoczywa uregulowanie roszczeń?

Co grozi za jazdę po pijanemu w krajach europejskich?

Jakie kary za jazdę autem pod wpływem alkoholu grożą kierowcy w innych krajach Europy? Jak jest dopuszczalna zawartość alkoholu w wybranych państwach europejskich?

Kary za prowadzenie w stanie nietrzeźwości w krajach Europy

Najprawdopodobniej jeszcze przed tegorocznymi wakacjami wejdzie w życie nowe prawo na mocy, którego drastycznie wzrosną kary za prowadzenie pojazdy w stanie nietrzeźwości w Polsce. A jakie kary grożą za to przewinienie w innych europejskich krajach?

Jak można zmniejszyć liczbę pijanych kierowców w Polsce?

Liczba pijanych kierowców, podobnie jak liczba zabitych na polskich drogach systematycznie spada. Czy jest to efekt konkretnych działań czy po prostu Polacy przestają nadużywać alkoholu?

Projekt zaostrzenia kar dla pijanych kierowców - co się zmieni?

Do podkomisji sejmowej wrócił projekt zaostrzenia kar dla pijanych kierowców. Poprawki dotyczą m.in. kwestii zatrzymywania prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h i za przewożenie nadmiernej liczby pasażerów w pojeździe.

REKLAMA