REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Logistyka

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy nabycie biletów w międzynarodowym transporcie lotniczym jest importem usług?

Spółka świadczy usługi międzynarodowego transportu samochodowego towarów. Zdarza się, że występuje konieczność zapewnienia transportu lotniczego dla kierowców na trasach z Polski do innych krajów członkowskich UE lub odwrotnie. Spółka korzysta wtedy z usług zagranicznych linii lotniczych. Linie lotnicze wystawiają na rzecz Spółki faktury bez zawartego na nich zagranicznego podatku VAT. Czy w tej sytuacji Spółka powinna rozpoznać import usług?

Czy wystąpi WNT jeżeli dostawca towarów nie jest zarejestrowany jako podatnik podatku od wartości dodanej?

Spółka otrzymała zlecenie na transport towarów z Czech do Polski. W związku z tym, Spółka zamierza nabyć kontener w Czechach od przedsiębiorcy zagranicznego pochodzącego spoza Unii Europejskiej (który nie jest zidentyfikowany dla potrzeb VAT na terenie UE i nie posiada nr VAT UE). Po zakończeniu transportu kontenery zostaną sprzedane w Polsce innemu podmiotowi. Wobec powyższego Spółka ma wątpliwość czy transakcję zakupu kontenera może uznać za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz czy powinna ją wykazać w deklaracji VAT oraz informacji podsumowującej? Spółka dowiedziała się, że sprzedawca jest osobą prawną, która prowadzi stałą działalność handlową na terenie Czech, obejmującą sprzedaż kontenerów, jednakże z nieznanych przyczyn sprzedawca nie zarejestrował się dotąd jako podatnik podatku od wartości dodanej w Czechach.

Rynek nieruchomości magazynowych

Pomimo ekonomicznych i politycznych zawirowań mających miejsce w 2015 roku w Europie, ubiegły rok był kolejnym bardzo udanym okresem dla deweloperów działających na rynku nieruchomości magazynowych. Prognozy dla dalszego rozwoju rynku nieruchomości magazynowych są bardzo optymistyczne.

Kiedy warto outsourcować logistykę e-sklepu?

Kiedy warto outsourcować logistykę e-sklepu? Jakie są koszty, wady i zalety takiego rozwiązania? I kiedy nie outsourcować logistyki e-sklepu?

REKLAMA

Dlaczego rośnie zainteresowanie outsourcingiem w logistyce?

Outsourcing powoli zadamawia na polskim rynku logistycznym. Jakie są jego zalety? Czy każda firma może sobie na niego pozwolić?

Jak sprawdzić wiarygodność kontrahenta w branży logistycznej?

Jak sprawdzić wiarygodność kontrahenta w branży logistycznej? Na co zwrócić szczególną uwagę, by nie popełnić błędu przy weryfikacji dokumentów przewoźnika?

Kreator Budownictwa dla Track Tec

Track Tec, producent systemowych rozwiązań dla infrastruktury transportu został doceniony za całokształt działalności oraz za innowacyjną logistykę przewozu zmontowanych bloków rozjazdów.

Na czym polega transport intermodalny?

Czy odpowiedzią na pytanie, w którą stronę powinny zmierzać firmy z branży logistycznej jest rozwój transportu intermodalnego?

REKLAMA

Jak zwiększyć swoje szansę na dobrą pracę w logistyce?

Branża logistyczna jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Nic dziwnego, że wiele młodych osób decyduje się na kształcenie w tym kierunku. Jednak, aby dostać dobrą pracę w branży spedycyjnej warto mieć doświadczenie. A to, zapewni Program Praktyk Letnich.

Zakup odzieży dla pracowników w kosztach uzyskania przychodów pracodawcy

Przedsiębiorcy, z różnych powodów, takich jak obowiązki wynikające z regulacji prawnych, wymogi rynku czy chęć zwiększenia prestiżu firmy, decydują się na zakup odzieży dla swoich pracowników. Warto jest zwrócić uwagę na skutki podatkowe podejmowanych w tym zakresie działań w odniesieniu do możliwości zakwalifikowania poczynionych wydatków po stronie kosztów uzyskania przychodu.

Branża logistyczna stawia na jakość usług

Ogromna konkurencja na rynku firm logistycznych nie pozwala na rywalizację za pomocą wyłącznie niskiej ceny. Przedsiębiorcy stawiają zatem na jakość swych usług i to ona coraz częściej decyduje o wyborze danej firmy na partnera handlowego.

Motoryzacja inteligentną specjalizacją Wielkopolski

Zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej, Wielkopolska określiła specjalizacje, w których region ma szansę być liderem w kraju i za granicą, a które kumulują potencjał gospodarczy i naukowy.

Nowy pakiet portowy korzystny dla przedsiębiorców

1 stycznia 2015 r. wejdą w życie przepisy ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej, czyli tzw. czwarta transza deregulacji. Zawarty w niej pakiet portowy będzie korzystny dla przedsiębiorców z branży transportu, spedycji oraz logistyki.

Trzeci kwartał 2014 r. będzie słabszy dla branży TSL

W trzecim kwartale 2014 r. specjaliści spodziewają się spadku obrotów w branży Transport, Spedycja, Logistyka. To m.in. skutek sytuacji na wschodzie Europy.

Okna czasowe, a redukcja kolejek w logistyce

Najnowsze technologie coraz skuteczniej wspomagają i podnoszą efektywność pracy magazynierów, logistyków, czy przewoźników. Jednym z praktycznych narzędzi jest platforma umożliwiająca zarządzanie oknami czasowymi w czasie rzeczywistym.

Brazylia pod kątem branży TSL

Mistrzostwa świata w piłce nożnej spowodowały, że oczy całego świata są wpatrzone w Brazylię. A jak w tym ogromnym kraju radzi sobie branża TSL?

Konferencja: logistyka jako motor rozwoju ekonomicznego

26 marca 2014 w Hotelu Silvia Gold w Gliwicach odbędzie się już 3 edycja konferencji dotyczącej perspektyw rozwoju logistyki w aglomeracji śląskiej. O tym jak w pełni wykorzystać potencjał obszaru leżącego u zbiegu autostrady A1 i A4 porozmawiają przedstawiciele miasta Gliwice, eksperci z branży, inwestorzy zainteresowani lokowaniem swojego kapitału w regionie oraz ci, którzy już prowadzą działalność biznesową na Górnym Śląsku.

Nowy klaster spedycyjno-logistyczny

Stworzenie nowego klastra spedycyjno-logistycznego ma zwiększyć przychody PEKAES w przewozach drobnicowych.

Udostępnienie majątku podwykonawcy w branży logistycznej bez podatku VAT

Spółka działająca w szeroko pojętej branży logistycznej, korzysta z podwykonawców, i udostępnia im do działalności na swoją rzecz, swój majątek. Czy to udostępnienie podlega opodatkowaniu VAT?

Opis wdrożenia i funkcjonowania magazynowego rozwiązania WMS

Poniżej przedstawiamy opis wdrożenia i funkcjonowania magazynowego rozwiązania WMS na przykładzie norweskiej sieci supermarketów spożywczych REMA 1000.

Firmy branży TSL współpracują z polskimi uczelniami

Coraz większe zaangażowanie firm z branży TSL we współpracę z polskimi uczelniami jest receptą na zwiększenie szans absolwentów na rynku pracy.

Zrównoważona logistyka na przykładzie Procter & Gamble

Zrównoważona logistyka wiąże się z efektywniejszym wykorzystaniem dostępnych rozwiązań z zakresu logistyki oraz wprowadzaniem optymalizacji.

Logistyka produktów wentylacyjnych, grzewczych i klimatyzacyjnych

Logistyka przedmiotów dedykowanych do branż klimatyzacyjnych i grzewczych jest wyzwaniem m.in. ze względu na delikatność oraz dużą wartość transportowanego towaru.

Logistyka artykułów sezonowych - główne zagadnienia

Na co zwrócić uwagę i w jaki sposób sprawnie rozwiązać problem logistyki towaru, na który popyt trwa jedynie sezonowo.

Najważniejsze huby logistyczne w Europie

Według najnowszego raportu Logistics Cities, a European Comparison przygotowanego przez Colliers International, najważniejszymi hubami logistycznymi w Europie są Antwerpia, Rotterdam oraz Dusseldorf.

Logistyka płynnych produktów spożywczych

Logistyka płynnych produktów spożywczych to wyzwanie dla operatorów TSL. Wystarczy nieodpowiednio przygotować cysternę, by zniszczyć transportowany towar.

Zwycięzcy II edycji Olimpiady Logistycznej

Olimpiada Logistyczna odbywająca się we Wrocławiu ma na celu zwiększenie motywacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych do kształcenia się w kierunku szeroko pojętej logistyki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając operatora logistycznego

Jak jednak wybrać odpowiedniego operatora logistycznego, który zajmie się dystrybucją produktów? Jakie wymagania powinna spełniać dobra firma logistyczna?

Polski eksport i logistyka odporne na kryzys

Przez kryzys gospodarczy w 2012 roku koniunktura w większości krajów Unii Europejskiej uległa pogorszeniu. Jednak w Polsce, eksport rósł. 

Logistyka kontraktowa - nadchodzące trendy

W branży logistycznej w 2013 r. daje się zauważyć dalszy wzrost zainteresowania outsourcingiem, klienci modyfikują swoje oczekiwania względem dostawców usług. Przedstawiamy trendy w logistyce kontraktowej.

List przewozowy - stwórz na podstawie danych z paczki

Nowe aplikacje z rodziny 7 Business Ship Control to ułatwienia m.in. dla firm prowadzących sprzedaż na portalach aukcyjnych.

W dobie kryzysu istotne jest, na ile narzędzia IT będą wspomagać optymalizację kosztów

Firmy, mające duże magazyny potrzebują skomplikowanych systemów, które zoptymalizują procesy zachodzące w magazynie. Mniejsze spółki, najczęściej potrzebują podstawowych funkcjonalności WMS.

Finansowanie floty transportowej: ABC leasingu

Jak sfinansować zakup samochodu ciężarowego. Co trzeba wiedzieć o leasingu aby wybrać najkorzystniejszą opcję. Dowiedz się, co powinna zawierać oferta leasingowa i na co zwrócić szczególną uwagę.

Fresh logistyka po Euro 2012

Co słychać w branży TSL, a ściślej w logistyce produktów świeżych 2 tygodnie po Euro.

Pracujwlogistyce.pl: Jak odnaleźć się w świecie pojęć makroekonomicznych?

Znając pojęcia makroekonomii możemy podejmować lepsze decyzje biznesowe, zwłaszcza w planowaniu logistycznym, które to opiera się o długofalowe strategie. Dzięki temu możemy także oceniać problemy gospodarcze, które dotykają każdej firmy i każdego z nas. Jak dokonać prawidłowo tej oceny - radzą autorzy Poradnika pt. "Kobiety w świecie logistyki. Makroekonomiczne podstawy decyzji zarządczych", który wydał portal Pracujwlogistyce.pl.

Logistyka nie powinna budować swojej przyszłości tylko w oparciu o prognozy rynkowe

Perspektywy dla rozwoju rynku TSL są bardzo optymistyczne. Globalny kryzys nie wpłynął negatywnie na rozwój największych graczy na rynku, więc w kontekście pozytywnych prognoz sytuacji gospodarczej tym bardziej należy spodziewać się ożywienia w branży.

Jak dokonać dostawy wewnątrzwspólnotowej wyrobów węglowych w ramach zwolnienia od akcyzy?

Na czym polega reguła dostawy wewnątrzwspólnotowej wyrobów węglowych (węgla kamiennego, koksu i węgla brunatnego) z zastosowaniem zwolnienia od akcyzy.

Dachser: 13 proc. wzrost obrotów

Firma Dachser odnotowała 13 procentowy wzrost obrotów w stosunku do roku poprzedniego.

Co na targach TSL- SilesiaTSL Expo oraz SILPOSTEX

Tegoroczne targi (17-18 kwietnia) w Sosnowskiej hali Expo Silesia obfitowały w branżowe spotkania i dały możliwość rozmów na tematy związane z problemami i nowymi rozwiązaniami w branży.

Baltlicon: Wybór właściwego kontenera pozwala zmniejszyć koszty

W 2011 port DCT w Gdańsku przeładował 650 tys. TEU, czyli o ponad 200 tys. TEU więcej niż w roku 2010. Według operatorów efektywność kosztowa i prostota wykorzystania będą dalej stymulować rozwój rynku transportu kontenerowego.

DSV dla dystrybutora zabawek

DB Schenker: Euro 2012 to wyzwanie dla branży TSL

DB Schenker jeden z operatorów logistycznych Euro 2012, rozpoczął już przygotowania do imprezy. 

GEFCO: Sposób na transport motocykli

GEFCO rozwija usługi transportowe dla producentów motocykli i skuterów. Coraz większy rynek jednośladów w Polsce sprawia, że ofertą mogą być zainteresowani także klienci indywidualni.

Hellmann: Nowe połączenia drobnicowe z Ukrainy do Polski

Hellmann Worldwide Logistics Polska uruchomił regularne, cotygodniowe połączenia drobnicowe na Ukrainie do Polski. Dzięki tym połączeniu terminale konsolidacyjne w Nowym Tomyślu, Chorzowie oraz Raszynie uzyskały połączenie z Kijowem.

Praca w logistyce: Zatrudnieni chcą zmieniać pracodawcę

Ponad 70 proc. z 300 respondentów myśli o zmianie pracy w tym roku - wynika z sondy portalu Pracujwlogistyce.pl.

Obsługa kontenerów: Ponad 70 proc. wzrost przychodów Balticon SA

Przychody spółki Balticon SA zwiększyły się o 60% w porównaniu do roku 2010, natomiast EBITDA wzrosła o 150%. Spółka zajmuje się przede wszystkim obsługą kontenerów we wszystkich terminalach morskich w Polsce.

FAMUR będzie korzystał z elektronicznej platformy zakupowej

FAMUR, producent maszyn i urządzeń dla górnictwa, wdrożył i uruchomił elektroniczną platformę zakupową. To narzędzie będzie wykorzystywane przez obecnych i potencjalnych dostawców podzespołów i usług.

DB Schenker: Paweł Bulanda o przygotowaniach do Euro 2012

Obsługa tego typu imprez nie jest dla DB Schenker niczym nowym. Nasza firma bierze czynny udział w logistyce dużych imprez sportowych od wielu lat, a polski zespół również w tym uczestniczy i jesteśmy przygotowani do obsługi czerwcowych mistrzostw w piłce nożnej - mówi Paweł Bulanda, Dyrektor Regionów Schenker Sp. z o.o.

Tournée pucharu Ligi Angielskiej wspierane przez DHL

Tournée pucharu Ligi Angielskiej- Champ19ns Trophy Tour- zdobytego 19 razy przez Manchester United, organizowane będzie przy wsparciu logistycznym DHL. Puchar odwiedzi 27 miast i pokona trasę ok. 77 000 km.

Na czym polega magazynowanie "multi-user"

Usługa magazynowania „multi-user” lub inaczej zwana „shared-user” to koncepcja logistyczna polegająca na współdzieleniu powierzchni i zasobów magazynowych pomiędzy kilkoma operacjami prowadzonymi we wspólnym obszarze składowania.

REKLAMA