REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Mikroapartamentowiec

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Urszula Szabłowska: Mikroapartamenty to przejaw psucia rynku nieruchomości [PODCAST]

Jakie warunki, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, musi spełniać mieszkanie? Jaka powierzchnia jest niezbędna do zapewnienia komfortu życia? Z czego wynikają tak wysokie ceny mieszkań w Polsce?

Z jakim zyskiem można zainwestować 1 mln zł na rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości. Inwestowanie w działki pod budowę mieszkań daje wyższą stopę zwrotu z inwestycji niż kupowanie mieszkania na wynajem.

Mieszkanie dla studenta 2020/2021 - akademik, pokój czy mikroapartament

Analizując rynek mieszkań studenckich warto rozszerzyć tą kategorię o lokale wybierane przez osoby pracujące. Model, w którym młodzi ludzie wyłącznie studiują, nie jest przecież w naszym kraju jedynym. Duży odsetek przeprowadza się na tym etapie do większego miasta. Jak pod wpływem zmian społecznych ewoluuje spojrzenie na projekty budynków tego typu? Czy takie obiekty projektuje się wyłącznie z myślą o studencie? Jak studenci wybierają mieszkania? Czy lokalizacja i standard mieszkania to jedyne priorytety? Czy jedynym wyborem jest: akademik, czy pokój?

Coraz więcej mikroapartamentów do wynajęcia

Mikroapartamenty, czyli lokale o powierzchni 16–30 mkw., mogą być udostępniane wynajmującym zarówno na krótki, jak i na długi czas. Powstają one w budynkach o funkcji hotelowej, zwykle w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach w centrach miast. – To właśnie najważniejszy czynnik, który przyciąga wynajmujących. Drugim jest multifunkcjonalność takiego wnętrza – mówi Ewa Skibińska z grupy By Made, która realizuje taką inwestycję przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Tego typu projekty przyciągają też coraz więcej inwestorów zainteresowanych bezpieczną lokatą kapitału.

REKLAMA

Jak zaaranżować mikroapartament – podpowiada Natalia Cisowska

Coraz częściej w ofercie mieszkaniowej pojawiają się mikroapartamenty o powierzchniach 12–27 m kw. – taki metraż może przyprawić o aranżacyjny zawrót głowy – jak urządzić 12 m kw. mieszkania? Wydaje się wręcz niemożliwe. A jednak. Jak zaaranżować mikroapartament podpowiada projektantka wnętrz Natalia Cisowska, która urządzała Startery we Wrocławiu.

Mikroapartamentowce, czyli „kompresja mieszkaniowa”

Pojęcie „mikroapartamentowca” do niedawna wydawało się niedorzeczne, do tej pory apartament oznaczał lokal o dużej powierzchni o charakterze luksusowym. Rynek nieruchomości powoli zaczyna się oswajać z nową formą dostosowaną do sytuacji finansowej Polaków tworząc mikroapartamenty, nazywane również „kompresją mieszkaniową”.

REKLAMA

REKLAMA