REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Orzechy włoskie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Orzech włoski – uprawa w ogrodzie, najlepsze polskie odmiany, przycinanie, wartości odżywcze, nalewka i konfitura z zielonych orzechów

Jeżeli chcemy pozyskiwać ze swojego ogrodu bardzo zdrowe orzechy, to dobrym wyborem jest orzech włoski. To drzewo bardzo dobrze rośnie w polskich warunkach – choć w zimniejszych rejonach może czasem trochę przemarzać. Co trzeba wiedzieć o uprawie orzecha włoskiego? Jakie odmiany wybrać? Dlaczego warto jeść orzechy włoskie?

Orzech włoski – uprawa i pielęgnacja

Orzech włoski jest jednym z najpopularniejszych drzew spotykanych w naszych sadach. Orzechy włoskie dzięki swoim zdrowym właściwościom mają wielu zwolenników. Wykorzystywane są jako dodatek do ciast, zdrowa przekąska lub składnik nalewek. Podpowiadamy, jak uprawiać i pielęgnować orzech włoski.

Naturalne filtry chroniące przed promieniowaniem UV

Niektóre rośliny mają właściwości chroniące przed promieniowaniem UV. Robione z nich olejki oraz pasty, nakładane na skórę mogą ochronić nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Olejki z orzecha włoskiego, awokado, rumianku lub aloesu to jedne z najstarszych sposobów ochrony skóry przed promieniowaniem UV. Dzięki tym właściwościom, możemy stosować je jako filtry ochronne przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych.

Jak przycinać orzech włoski?

Wielu właścicieli ogrodów chciałoby mieć w ogrodzie dorodne orzechy włoskie. Aby drzewa utrzymały optymalną kondycję i nie rozrosły się nadmiernie potrzebują okresowego przycinania.

REKLAMA

Które drzewa i krzewy można przycinać zimą?

Zimą można przycinać te drzewa i krzewy, które zrzuciły liście i przeszły w okres spoczynku. Niewłaściwie cięte mogą chorować i zamierać, dlatego radzimy jak przycinać drzewa i krzewy zimą. Pamiętajmy, że wiele krzewów nie wymaga cięcia w ogóle.

REKLAMA

REKLAMA