REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rynek nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podczas pandemii inwestujemy w nieruchomości

Giełda i nieruchomości. Podczas trwania pandemii wielu inwestorów kieruje swoje oszczędności w stronę nieruchomości, traktując je jako bezpieczną przystań. Wbrew wcześniejszym spekulacjom ceny nowych mieszkań nie spadły, a wręcz przeciwnie cały czas rosły.

Glapiński: nie widać napięć na rynku mieszkaniowym

Rynek mieszkaniowy. Sytuacja na rynku mieszkaniowym nie pokazuje napięć zagrażających nagłym załamaniem popytu i cen; nie ma dużego zjawiska zakupów spekulacyjnych - ocenił w prezes NBP Adam Glapiński. Zauważył, że w Polsce nadal mieszkań bardzo brakuje.

W jakie nieruchomości inwestować czasie pandemii?

Inwestycja w nieruchomości. Jak wynika z analiz ekspertów, nawet o kilka procent większą rentowność mogą osiągnąć lokale handlowo-usługowe niż mieszkalne. Jednak nie są oni do końca zgodni w kwestii inwestycji dokonywanych na rynku nieruchomości przez zwykłego Kowalskiego.

Jak pandemia zmieniła strukturę rynku nieruchomości?

Wartość inwestycji na rynku nieruchomości. Wolumen transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych spadł 28% rok do roku w 2020 roku i osiągnął wartość 5,6 mld EUR. Zmieniła się też jego struktura – połowa transakcji dotyczyła rynku magazynowego, detronizując rynek biurowy. Pomimo trwającej pandemii, prognozy są optymistyczne i zakładają wzrost inwestycji w nieruchomości komercyjne w 2021 roku. Motorem będzie wciąż sektor magazynów. Centra handlowe i hotele, które ucierpiały najbardziej, będą podlegały konsolidacji. EY Polska po raz kolejny wziął pod lupę polski rynek nieruchomości w publikacji „The Polish Real Estate Guide 2021. The real state of real estate”.

REKLAMA

Stabilizacja cen na rynku mieszkań

Ceny mieszkań. Po wyraźnym spowolnieniu wzrostu cen mieszkań w drugie połowie 2020 r, w roku 2021 oczekiwana jest stabilizacja na rynku mieszkaniowym - czytamy w raporcie PKO Banku Polskiego. Co wpływa na ceny mieszkań?

Rynek mieszkań na wynajem - udział inwestorów indywidulanych

Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w mieszkania jest w Polsce nawet dwukrotnie bardziej opłacalne niż na Zachodzie. Udział inwestorów zagranicznych w polskim rynku nieruchomości będzie się zwiększał, przy jednoczesnym ograniczaniu udziału inwestorów indywidualnych.

Inwestycje w nieruchomości na początku 2021 roku - trendy

Inwestycje w nieruchomości 2021. Wbrew pesymistycznym założeniom, inwestycje w nieruchomości cieszą się niesłabnącą popularnością – w zasadzie nawet jeszcze większą, niż przed pandemią. Inwestowanie w nieruchomości pozwala nie tylko obronić wartość pieniądza, ale także znacząco powiększyć kapitał. Oprócz klientów indywidualnych, swoją obecność na rynku zaznaczają także klienci instytucjonalni, inwestując w nieruchomości z zamiarem osiągania zysków.

Ceny mieszkań będą spadać w 2021 roku?

Ceny mieszkań 2021. Według danych Narodowego Banku Polskiego w IV kwartale ub.r. średnie ceny 1 mkw. mieszkania w siedmiu największych miastach zmniejszyły się o 0,81 proc., do 8325 zł, a na pięciu z tych rynków były niższe niż w poprzednim kwartale. Ostatni raz taka sytuacja zdarzyła się w I kwartale 2017 roku. I choć rynkowi komentatorzy poczuli się zaskoczeni, zdaniem ekonomisty Ignacego Morawskiego jest za wcześnie na ogłaszanie rynku kupującego. Większość oczekuje jednak dalszego wzrostu cen, ale na rynku pojawia się szereg zagrożeń z tym związanych.

REKLAMA

Czy REIT-y ożywią rynek najmu?

REIT (Real Estate Investment Trust). Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii we współpracy m.in. z resortem finansów zainicjowało prace nad projektem ustawy o REIT-ach. Zdaniem Konfederacji Lewiatan spółki inwestujące w nieruchomości, które przynoszą dochód z najmu, nie powinny być podwójnie opodatkowywane. Należy im też pozwolić inwestować w obiekty komercyjne.

Polityka pieniężna NBP oddziałuje na ceny nieruchomości

Ceny nieruchomości. Polityka pieniężna NBP oddziałuje na aktywność i procesy cenowe w całej gospodarce, także na rynku nieruchomości - powiedział prezes NBP Adam Glapiński pytany o to czy wzrost cen nieruchomości wskazuje na konieczność uwzględnienia tego czynnika przy podejmowaniu decyzji dotyczących polityki monetarnej.

Jak rynek biurowy odczuwa skutki COVID-19?

Rynek biurowy - próg opłacalności poszukiwany. Jak rynek biurowy radzi sobie podczas pandemii COVID-19?

Mieszkanie dla seniora - trendy

Najnowsza mapa trendów 2021, opublikowana przez Infuture Institute, nie pozostawia złudzeń. Wśród największych trendów społecznych na najbliższe lata będzie srebrne tsunami. Liczba seniorów rośnie rokrocznie, a przeciętny czas życia wydłuża się. Od lat coraz więcej mówi się o srebrnej gospodarce, produktach i usługach profilowanych pod kątem seniorów. Inicjatywy senioralne rosną jak grzyby po deszczu i mają odzwierciedlenie m.in. w telekomunikacji, turystyce, edukacji ale też na rynku nieruchomości. Część z nowych trendów przychodzi do nas z zagranicy. Czy zagoszczą na dobre?

Jakie są stawki najmu mieszkań?

Stawki najmu mieszkań spadają. Początek 2021 roku przyniósł dalszy spadek stawek najmu mieszkań, a powrót do przedpandemicznego poziomu popytu będzie bardzo powolny - oceniają analitycy. Eksperci wskazują, że popyt inwestycyjny na mieszkania rośnie, ale nie zawsze celem jest wynajem. Instutucjonalna forma najmu będzie odgrywała w Polsce coraz większą rolę.

Rynek nieruchomości biurowych 2021 – ceny, koszty, trendy

Rynek nieruchomości biurowych 2021. Jak rynek biurowy odczuwa skutki pandemii? Czy bardziej ucierpiały rynki regionalne czy Warszawa? Czy firmy podejmują już działania odnośnie reorganizacji zajmowanych powierzchni biurowych? Jak firmy optymalizują koszty wynajmu? Czy zmieniły się ceny wynajmu biur? Zmiany i trendy na rynku nieruchomości biurowych, nastroje i zjawiska rynkowe analizuje Mateusz Strzelecki, Partner / Head of Regional Markets w Walter Herz.

Jakie trendy zmienią rynek mieszkaniowy w Polsce?

Rynek mieszkaniowy w Polsce. Nowe warunki ekonomiczne i procesy demograficzne zmieniającego się otoczenia niosą za sobą przekształcenia w wielu obszarach życia czy gospodarki. Nie bez znaczenia jest też transformacja technologiczna i społeczna. Wygranymi tych zmian będą ich prekursorzy, firmy z wizją i horyzontami, które już dziś przygotowują swoją strategię na nadchodzącą przyszłość. Oto główne trendy, które spowodują konieczność dostosowania się do nowych zasad i znacząco zmienią rynek deweloperski w naszym kraju.

Nowe mieszkania w 2021 r. - jakie założenia sprzedażowe przyjęli deweloperzy?

Nowe mieszkania w 2021 r. W jaką stronę zmierza rynek nowych mieszkań? Jak pandemia wpływa na sprzedaż? Jakie założenia sprzedażowe przyjęli deweloperzy na ten rok?

Pandemia nie zatrzymała rynku biurowego

Rynek powierzchni biurowych. Pomimo swojego niepowtarzalnego charakteru 2020 rok przyniósł Warszawie dwukrotnie więcej nowych biur niż rok poprzedni. Dzięki dużej aktywności deweloperów w największych miastach w Polsce jest już łącznie ponad 12 mln mkw. powierzchni biurowych. W roku 2021 liderzy rynku deweloperskiego zapowiadają ukończenie kolejnych, dużych inwestycji. Plany firm, realizujących projekty biurowe w całym kraju dotyczą oddania nawet 800 tys. mkw. nowych powierzchni.

Fundusze REIT. Jak zarabiać na rynku nieruchomości?

Kiedy fundusze REIT pojawią się w Polsce? Polscy inwestorzy, zarówno indywidualni, jak i instytucjonalni wciąż mają bardzo ograniczone możliwości inwestowania i realizowania zysków na rynku nieruchomości. Ten stan ma zmienić nowa ustawa - rząd właśnie wraca do prac nad przepisami o REIT-ach, niezwykle popularnych za granicą funduszach inwestujących w nieruchomości. Czas na Polskę, dobre prawo, czyli nowa ustawa powinna zapewnić inwestorom bezpieczeństwo w hossie i w bessie. Czym są fundusze REIT (Real Estate Investment Trust)?

Zwycięzcy i przegrani rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości 2021- zmiany, jakie zachodzą na rynku nieruchomości przyniosą nowych liderów i duże przemiany we wszystkich jego segmentach. Jakie zmiany zaszły na rynku nieruchomości komercyjnych w ubiegłym roku? W jakim kierunku będzie zmierzał rynek w 2021 r.? Jak zmieni się struktura popytu na powierzchnie biurowe w związku z rozpowszechnianiem się home office? Czy będziemy obserwować falę relokacji?

Co czeka branżę nieruchomości w 2021 r.?

Rynek nieruchomości w 2021 r. - jaki będzie? Wbrew wcześniejszym spekulacjom rynek nieruchomości w 2020 okazał się stabilny i odporny na skutki zawirowań wywołanych pandemią, a ceny mieszkań nie spadły, jedynie spowolniły tempo wzrostu. Czy rok 2021 przyniesie zmiany, a jeśli tak, to czego należy się spodziewać?

Ceny mieszkań w 2021 roku - taniej nie będzie

Popyt na mieszkania utrzyma się w 2021 roku, a ceny mogą pójść w górę o kolejne kilka procent - oceniają zarówno analitycy, jak i spółki deweloperskie. Rynek nadal będzie wspierany przez rekordowo niskie stopy procentowe, a wyzwaniem pozostają przedłużające się procedury administracyjne. Ryzykiem są też ceny gruntów oraz ewentualne zachwiania na rynku pracy. Od czego zależą ceny mieszkań w Polsce?

Seniorzy na rynku mieszkaniowym

Wśród sprzedających i kupujących mieszkania i domy jest coraz więcej seniorów – twierdzą pośrednicy w obrocie nieruchomościami w sondzie portalu GetHome.pl. Co skłania osoby w wieku emerytalnym do podjęcia takiej decyzji oraz jakie są ich mieszkaniowe preferencje?

Rynek mieszkań - jaki będzie rok 2021?

Rynek mieszkaniowy - jaki był 2020 rok? Jakie wyzwania przyniesie deweloperom rok 2021? Jakie utrudnienia w prowadzeniu działalności widzą w nowych warunkach?

Rynek mieszkaniowy w 2021 roku - prognozy deweloperów

Jak deweloperzy prognozują nowy 2021 rok? Czy sprzedaż nowych mieszkań wzrośnie? Jakie utrudnienia w prowadzeniu działalności widzą w nowych warunkach?

Rynek nieruchomości - jakimi miastami interesują się inwestorzy zagraniczni?

Rynek nieruchomości - inwestorzy zagraniczni. Dla inwestorów zagranicznych zainteresowanych rynkiem nieruchomości oprócz Warszawy najbardziej interesujące miasta to Kraków, Wrocław i Gdańsk. Tacy inwestorzy najchętniej kupują pakiety po 5 tys. mieszkań.

Ceny gruntów inwestycyjnych w Polsce 2020/2021

W 2020 roku pomimo pandemii COVID-19 popyt na grunty inwestycyjne utrzymał się na wysokim, stabilnym poziomie. Trend ten jest kontynuowany w 2021 roku. Z analiz firmy AXI IMMO wynika, że ceny na rynku gruntów inwestycyjnych pod zabudową magazynowo-produkcyjną w Polsce są nadal znacznie niższe niż w krajach zachodniej Europy. Najdroższa Polska lokalizacja gruntowa tj. Warszawa-Miasto (450-650 zł/mkw) jest nadal 5,5 razy tańsza niż aglomeracja londyńska i 2,7 razy tańsza niż Monachium. Dodatkowo uzyskanie decyzji środowiskowej, decyzji o przyłączach i pozwolenia na budowę, zajmuje przeciętnie w Polsce 12-18 miesięcy, a na zachodzie Europy potrzeba często 24 miesięcy i więcej na załatwienie analogicznych formalności.

Rynek nieruchomości 2021 - przewidywane trendy

Rok 2020 zmienił rynek nieruchomości, jak niemal wszystkie dziedziny życia. Deweloperzy wciąż nie mają pewności, w którym kierunku będzie on podążał w najbliższej przyszłości, ale liczą się z poważnymi zmianami. Będą one najbardziej odczuwalne w segmencie biurowym. Według szefa OPG Property Professionals, firmy doradzającej w zarządzaniu nieruchomościami, w 2021 roku wzrośnie popyt na powierzchnie coworkingowe i niewielkie biura zlokalizowane blisko osiedli mieszkaniowych.

Jakie są perspektywy dla rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości. W tym roku powstanie najwięcej mieszkań od 40 lat, jednak kolejne lata mogą przynieść spadek liczby budowanych mieszkań. Jakie zmieni się rynek nieruchomości?

Jakie zmiany prawne czekają rynek nieruchomości w 2021 roku?

Jakie zmiany prawne czekają rynek nieruchomości w 2021 roku? Zbliżający się wielkimi krokami nowy 2021 rok ma szanse przejść do historii rodzimej mieszkaniówki jako wręcz rewolucyjny pod względem znaczących regulacji prawnych, których celem ma być radykalna poprawa standardów jej funkcjonowania i przede wszystkim rozwoju.

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce 2020/2021

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce w 2020 roku został zdominowany przez pandemię COVID-19. Nie dotknęła ona jednak w równym stopniu wszystkich sektorów. Wytworzyła lub przyśpieszyła za to zjawiska, z których część prawdopodobnie zostanie z nami na dłużej. Jakie to będą trendy postanowiła sprawdzić firma doradcza Savills w swoim wstępnym podsumowaniu 2020 r. i prognozach na kolejne 12 miesięcy.

Ile mieszkań w Polsce kupują cudzoziemcy?

Ile mieszkań w Polsce kupują cudzoziemcy? Otóż z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) wynika, że w 2019 roku cudzoziemcy kupili w Polsce ok. 8,5 tys. mieszkań oraz prawie 2,5 tys. lokali użytkowych. Najwięcej mieszkań, tak jak w ostatnich 5 latach, kupili obywatele Ukrainy.

Dlaczego ceny mieszkań rosną w czasie pandemii?

Ceny mieszkań rosną, a eksperci oczekiwali ich spadku w czasie epidemii koronawirusa. Z takim paradoksem mamy do czynienia niemal na całym świecie. W 45 krajach na 55 przebadanych ceny nieruchomości w ciągu ostatniego roku wzrosły – wynika z danych zebranych przez portal Global Property Guide. Ceny nie tylko rosną, ale rosną coraz szybciej pokonując inflację. W Polsce epidemia wyhamowała wzrosty cen mieszkań.

Mieszkanie w Warszawie i okolicach - trendy 2020

W roku 2020 na warszawskim rynku mieszkaniowym mocno zaznaczyły się dwa główne trendy. Pierwszym są inwestycyjne zakupy nieruchomości związane z relokacją oszczędności Polaków i zabezpieczeniem ich przed inflacją oraz niskim oprocentowaniem lokat bankowych. Szczególnie popularne są tu lokale premium i apartamenty inwestycyjne w lokalizacjach z potencjałem dużego wzrostu, jak np. warszawska Praga, które można w przyszłości wykorzystać na własne potrzeby, sprzedać lub wynająć. Drugim trendem 2020 roku jest gigantyczny wzrost zainteresowania mieszkaniami i domami na dobrze skomunikowanych obrzeżach Warszawy, gdzie mamy dobrą infrastrukturę i za cenę ciasnego lokalu w centrum, zakupimy duże komfortowe mieszkanie z balkonem lub ogródkiem.

Ceny nowych mieszkań w Warszawie - III kwartał 2020 r.

Rynek deweloperski w Warszawie z pewnością jest najważniejszy w skali całego kraju. To tutaj sprzedaje się co czwarte nowe mieszkanie w Polsce, a średnie ceny ofertowe metrażu od dawna budzą spore emocje. Sprawdziliśmy jak w III kwartale 2020 roku przedstawiała się sytuacja na warszawskim rynku mieszkaniowym. Ile kosztuje nowe mieszkanie w Warszawie? Które dzielnice są najtańsze, a które najdroższe?

Inwestycje w nieruchomości komercyjne

W pierwszych trzech kwartałach 2020 r. na nieruchomości komercyjne w Polsce inwestorzy wydali 4 mld euro. Ponad połowa inwestycji przypłynęła do nas z Węgier, Chin oraz Czech, a jedna piąta z USA, Francji i Niemiec. Najwięcej wydano na magazyny.

UOKiK przeprowadził kontrolę rynku nieruchomości

Po kontroli rynku nieruchomości UOKiK stwierdza, że na rynku mamy coraz bogatszą ofertę przedsiębiorców świadczących usługi w zakresie nieruchomościami takich jak: rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, a także zarządców nieruchomościami. Inspekcja Handlowa prowadziła kontrole w zakresie legalności, rzetelności oraz sprawdzano posiadania przez ww. przedsiębiorców obowiązkowego ubezpieczenia OC, co jest wymagane na gruncie ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Co zmienił rok 2020 na rynku nieruchomości biurowych?

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 ma niewątpliwie duży wpływ na rynek nieruchomości biurowych. W najbliższych tygodniach najprawdopodobniej nadal liczba zachorowań będzie znaczna. Jednak po tym kryzysowym okresie powinniśmy rozpocząć powrót do normalności. Wg różnych ekspertyz i zmieniających się czynników mający znaczący wpływ na przebieg pandemii, ten proces przypadnie na okres przełomu roku (optymistycznie połowę grudnia). Branża obawia się nie tylko negatywnych skutków drugiej fali COVID-19, ale i planowanych pod egidą resortu finansów kontrowersyjnych zmiany w podatku CIT mających wejść w życie już na początku 2021 r. Grożą one poważnymi reperkusjami na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Ostrej krytyki proponowanym zapisom nie szczędzi też prof. Bogumił Brzeziński z Katedry Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Proponowane rozwiązania byłyby drugim uderzeniem w branżę i tak osłabioną skutkami pandemii. Jakie trendy zatem obserwujemy obecnie na rynku nieruchomości biurowych? Jak model pracy zdalnej wpływa na rynek wynajmu powierzchni biurowych?

Stabilizacja cen na rynku mieszkań

Pojawienie się wirusa, wywołującego COVID-19 zapoczątkowało lawinę różnorodnych zmian w gospodarce. Jednak rynek nieruchomości mieszkaniowych w przeciwieństwie do wielu innych branż, utrzymuje stosunkowo stabilną pozycję. Ceny mieszkań wyhamowały, zwiększył się popyt na kredyty mieszkaniowe, a niektórzy deweloperzy oferują gratisy i przekonują, że spektakularnych przecen nie będzie, a w następnym roku może być jeszcze drożej.

Rynek nieruchomości. Czy ceny mieszkań spadną?

Czy ceny mieszkań w nowych osiedlach będą nadal szły w górę? Czy po podwyżce nastąpi korekta? Co o tym zdecyduje? Jakie mieszkania będą tanieć, a jakie drożeć? W których lokalizacjach?

W 2020 r. oddanych zostanie około 220 tys. nowo wybudowanych lokali

W 2020 roku oddanych zostanie około 220 tys. nowo wybudowanych lokali - ocenia Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wyniki budownictwa we wrześniu 2020 r.

GUS zaprezentował informacje o wynikach budownictwa we wrześniu 2020 r. Produkcja budowlano-montażowa okazała się o 15,5% wyższa niż w sierpniu i jednocześnie o 9,8% niższa niż przed rokiem. W sierpniu produkcja była niższa niż przed rokiem o 12,1%. W okresie I – IX 2020 produkcja budowlano-montażowa była niższa niż przed rokiem o 1,6%.

Jak pandemia zmienia rynku nieruchomości komercyjnych?

Mimo koronawirusa w pierwszej połowie 2020 roku rynek nieruchomości komercyjnych notował bardzo dobre wyniki. Pandemia zmieniła jednak sposób, w jaki projektowane, budowane i wyposażane są budynki biurowe, handlowe i magazynowe. Głównym trendem na rynku pozostaje ekologia. Zielone certyfikaty stają się powoli standardem, którego oczekują najemcy nieruchomości.

Jaka część rynku nieruchomości ucierpiała najbardziej?

Najlepiej sprzedają się nieruchomości magazynowe, najgorzej hotele. Najbardziej brakuje w Polsce całych bloków na sprzedaż z mieszkaniami na wynajem. To jest produkt, który dopiero trzeba będzie stworzyć.

Czy nieruchomości to dobra lokata kapitału?

Nieruchomości to dochodowa inwestycja długoterminowa, gdyż w dłuższej perspektywie czasowej zazwyczaj drożeją, a wzrost ich wartości przewyższa inflację. Spodziewana w najbliższych miesiącach korekta cen lokali mieszkalnych oraz polityka banków mogą być świetną okazją do w miarę bezpiecznej i zyskownej inwestycji w nieruchomości.

Ile mieszkań w trzecim kwartale 2020 r. sprzedali deweloperzy?

Jakie wyniki sprzedaży odnotowały firmy w trzecim kwartale br.? Czy rezultat odbiega od ubiegłorocznego? Jak wypada podsumowanie dziewięciu pierwszych miesięcy 2020 roku w porównaniu z analogicznym okresem roku minionego?

Przybywa chętnych na kredyty mieszkaniowe

Rynek hipoteczny odbudowuje się i będzie rosnąć - wskazuje HRE Investments. Eksperci wskazują, że chętnych na kredyty mieszkaniowe jest więcej, a banki zdejmują epidemiczne ograniczenia w hipotekach.

Inwestycje w sektorze nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej

Inwestycje w sektorze nieruchomości w Polsce w I połowie 2020 r. stanowiły blisko połowę całkowitego wolumenu transakcji w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) - stwierdza firma doradcza KPMG International w raporcie „Property Lending Barometer 2020”.

Nowe inwestycje i więcej kredytów na mieszkania

Wiele wskazuje na to, że po okresie zawirowań spowodowanych epidemią, mieszkaniówka wróciła do formy. Od stycznia do sierpnia 2020 roku wprowadzono na rynek więcej mieszkań niż przed rokiem, przybywa też wniosków o kredyt na nowe lokum.

Ponad połowy najemców wynajmujących mieszkania nie stać na zakup własnego lokum

61 proc. najemców wynajmujących mieszkania przyznaje, że nie stać ich na zakup własnego lokum; z kolei 60 proc. nie inwestuje w standard wynajmowanej nieruchomości i mieszka w średnich warunkach - wynika z badania zleconego przez firmę CBRE. Najważniejsze kryterium przy wynajmie mieszkania to cena.

Czy rynek mieszkaniowy jest odporny na koronawirusa?

Według ekspertów, rynek mieszkaniowy w Polsce jest do tego stopnia zrównoważony, że nawet pandemia koronawirusa nie naruszyła jego fundamentów. Najprawdopodobniej już w 2021, a na pewno w 2022 roku nastąpi powrót do wzrostów cen, choć o niższej dynamice niż przed pandemią.

REKLAMA