| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Zarządzenie nr 2 Okręgowego Inspektora Rybołówstwa Morskiego w Gdyni

z dnia 16 grudnia 2014r.

w sprawie określenia organizmów morskich objętych ogólną kwotą połowową w 2015 r. na Zalewie Wiślanym oraz sposobu i warunków podziału tej kwoty

Na podstawie art. 18 i art. 55 ust.1 ustawy z dnia 19 lutego 2004r. o rybołówstwie (Dz.U. Nr 62, poz. 574 z późn. zm.) w związku z § 7 ust.1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2011 r. w sprawie sposobu i warunków wykorzystania ogólnej kwoty połowowej (Dz.U. Nr 282, poz.1653 z poźn.zm.) zarządza się co następuje:

§ 1. Ustala się w 2015 r. ogólną kwotę połowową na Zalewie Wiślanym dla podanych niżej gatunków ryb:

1) leszcza160 ton

2) sandacza100 ton

3) śledzia3.127, 526 ton

§ 2. 1. Podziału ogólnej kwoty połowowej, o której mowa w § 1 pkt 1 i pkt 2, dokonuje się na zasadzie przydzielenia indywidualnych kwot połowowych leszczy i sandaczy z dokładnością do 1 kg na wszystkie statki rybackie, które posiadały indywidualne kwoty połowowe tych gatunków w roku 2013.

2. Kwoty połowowe, o których mowa w ust. 1 przydziela się armatorom statków rybackich uwzględniając ich indywidualny udział procentowy wynikający z podziału kwot połowowych leszczy i sandaczy w roku 2013.

3. W przypadku wycofania lub wymiany statku rybackiego i wprowadzenia na jego miejsce więcej niż jednego statku rybackiego, za statek rybacki spełniający wymogi wskazane w ust. 1 może zostać uznany tylko jeden ze statków wprowadzanych. O jego wyborze decyduje armator lub armatorzy wprowadzanych statków.

4. Ilość leszczy i sandaczy, która ewentualnie pozostanie po podziale ogólnej kwoty połowowej tych gatunków stanowi rezerwę do podziału w uzgodnieniu z organizacjami rybackimi.

§ 3. 1. Do ubiegania się o przydział dodatkowej kwoty połowowej z rezerwy, o której mowa w § 2, ust. 4 uprawnieni są armatorzy:

1) którym przyznano na rok 2015 indywidualne kwoty połowowe leszczy i sandaczy,

2) wyłowili co najmniej 90% otrzymanej dla danego gatunku kwoty,

3) uzyskali akceptację działających na Zalewie Wiślanym organizacji rybackich niezależnie od tego czy do nich należą.

2. O wielkości przyznanej kwoty połowowej decydują wspólnie organizacje rybackie.

3. O kolejności otrzymania dodatkowej kwoty połowowej decyduje data złożenia wniosku zaakceptowanego przez działające na Zalewie Wiślanym organizacje rybackie.

§ 4. 1. Ogólna kwota połowowa śledzi o której mowa w § 1 pkt 3 może być wykorzystana przez armatorów statków rybackich bez dokonywania podziału na poszczególne statki rybackie.

2. W przypadku wyczerpania ogólnej kwoty połowowej śledzi na Zalewie Wiślanym zakaz połowu tego gatunku nastąpi w drodze zarządzenia.

§ 5. Zarządzenie wchodzi w życie w dniu ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Województwa Pomorskiego.
Okręgowy Inspektor Rybołówstwa Morskiego w Gdyni p.o.Zbigniew Pikus

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Zegarek

Ekspert ds. ochrony danych osobowych. Współwłaściciel Kancelarii Lex Artist. Odpowiada za zarządzanie całością przedsiębiorstwa oraz przeprowadzanie audytów i wspieranie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji u Klientów Kluczowych. Swoimi wieloletnimi doświadczeniami i wiedzą praktyczną z przyjemnością dzieli się z uczestnikami licznych konferencji, szkoleń i kursów oraz czytelnikami publikacji i artykułów na blog-daneosobowe.pl.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »