| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVI/168/12 Rady Miejskiej w Łaziskach Górnych

z dnia 17 stycznia 2012r.

w sprawie udzielenia osobom fizycznym bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości

w sprawie udzielenia osobom fizycznym bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w   prawo własności nieruchomości  

Na podstawie art. 18 ust. 2   pkt. 9a i   art. 40 ust. 2   pkt. 3, art. 41 i   art. 42   ustawy z   dnia 8   marca 1990 r. o   samorządzie gminnym (t.j. Dz. U   z 2001.r. Nr 142 poz.1591), w   związku z   art. 4   ust. 7   pkt 2   ustawy z   dnia 29 lipca 2005 r. (t. j. Dz. U. z   2005 r. Nr 175 poz. 1459 z   późniejszymi zmianami), o   przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w   prawo własności nieruchomości.  

Rada Miejska w   Łaziskach Górnych uchwala:  

§   1.  

1) Udziela się osobom fizycznym 90% bonifikaty od opłaty z   tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w   prawo własności nieruchomości, przynajmniej w   części zabudowanych na cele mieszkaniowe, w   przypadku łącznego spełnienia następujących warunków:  

a)   wniosek o   przekształcenie prawa wieczystego użytkowania w   prawo własności wpłynął do Urzędu Miasta w   Łaziskach Górnych do dnia 8.08.2011r.  

b)   dochód miesięczny na jednego członka rodziny w   gospodarstwie domowym nie przekracza przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w   gospodarce narodowej za ostatnie półrocze roku poprzedzającego rok, w   którym wystąpiono z   żądaniem przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w   prawo własności nieruchomości, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.  

2) W przypadku braku spełnienia przesłanek, o   których mowa w   ust. 1   niniejszej uchwały, udziela się osobom fizycznym bonifikaty od opłaty z   tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w   prawo własności nieruchomości, przynajmniej w   części zabudowanych na cele mieszkaniowe, w   następujących wysokościach:  

a)   75% bonifikaty, gdy użytkowanie wieczyste ustanowione zostało przed dniem 1   stycznia 1990r.  

b)   50% bonifikaty, gdy użytkowanie wieczyste ustanowione zostało od 1   stycznia 1990r. do 31 grudnia 1999 r.  

c)   25% bonifikaty, gdy użytkowanie wieczyste ustanowione zostało od 1   stycznia 2000r. do 31 grudnia 2009 r.  

3) Udziela się osobom fizycznym 75% bonifikaty od opłaty z   tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w   prawo własności nieruchomości zabudowanych wyłącznie na cele inne niż mieszkaniowe, pod warunkiem, że wniosek o   przekształcenie prawa wieczystego użytkowania w   prawo własności wpłynął do Urzędu Miasta w   Łaziskach Górnych do dnia 8.08.2011r.  

4) W przypadku braku spełnienia przesłanek, o   których mowa w   § 1   ust. 3   niniejszej uchwały, udziela się osobom fizycznym bonifikaty od opłaty z   tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w   prawo własności nieruchomości zabudowanych wyłącznie na cele inne niż mieszkaniowe lub niezabudowanych a   przeznaczonych na cele inne niż mieszkaniowe, w   następujących wysokościach:  

a)   50% bonifikaty, gdy użytkowanie wieczyste ustanowione zostało przed dniem 1   stycznia 1990r  

b)   30% bonifikaty, gdy użytkowanie wieczyste ustanowione zostało od 1   stycznia 1990r. do 31 grudnia 1999 r.  

c)   15% bonifikaty, gdy użytkowanie wieczyste ustanowione zostało od 1   stycznia 2000r. do 31 grudnia 2009 r.  

§   2.  

1) Bonifikaty udziela się na wniosek użytkownika wieczystego.  

2) Bonifikaty udziela się tym użytkownikom wieczystym, którzy zobowiążą się do jednorazowego wniesienia całej należności za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w   prawo własności nieruchomości i   nie wystąpią z   wnioskiem o   rozłożenie opłaty na raty, a   w przypadku gdy taki wniosek został już złożony dokonają jego cofnięcia.  

3) Warunkiem udzielenia użytkownikom wieczystym bonifikaty, jest brak zaległości finansowych z   tytułu podatku od nieruchomości oraz opłat za użytkowanie wieczyste wobec Gminy Łaziska Górne, związanych z   nieruchomością, której dotyczy przekształcenie.  

§   3.  

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Łaziska Górne.  

§   4.  

Uchwała wchodzi w   życie po upływie 14 dni od dnia publikacji w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego  

 

Przewodniczący Rady Miejskiej  


Tadeusz   Król

 

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Zemła

Dyrektor ds. rozwoju Equity Investments S.A. Ekspert w dziedzinie usług profesjonalnych i outsourcingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »