| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXI/305/13 Rady Miejskiej w Zawierciu

z dnia 30 stycznia 2013r.

w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi  

Na podstawie art. 18 ust. 2   pkt 15), art. 40 ust. 1, art. 41 ust 1   i art. 42 ustawy z   8 marca 1990 r. o   samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z   2001 r. Nr 142, poz. 1591 z   późn. zm.) oraz art. 6k ust. 1   pkt 1) ustawy z   13 września 1996 r. o   utrzymaniu czystości i   porządku w   gminach (t. j. Dz. U. z   2012 r., poz. 391), na wniosek Prezydenta Miasta  

-   Rada Miejska w   Zawierciu  

-   uchwala  

§   1.   1.   Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Zawiercie dla nieruchomości zamieszkałych w   wysokości 15,00 zł miesięcznie na jednego mieszkańca.  

2.   Ustala się niższą stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Zawiercie dla nieruchomości zamieszkałych, jeżeli odpady są zbierane w   sposób selektywny w   wysokości 10,00 zł miesięcznie na jednego mieszkańca.  

§   2.   1.   Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych stanowić będzie iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość oraz stawki określonej w   § 1   ust. 1   lub 2.  

2.   Ilość osób zamieszkujących daną nieruchomość ustalana będzie na podstawie deklaracji o   wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.  

§   3.   Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Zawiercie.  

§   4.   Uchwała wchodzi w   życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, z   mocą obowiązującą od dnia 1   lipca 2013 r.  

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej  


inż.   Edmund   Kłósek

 

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

noRisk

noRisk to firma, która świadczy usługi prawne w zakresie wsparcia przy uzyskiwaniu odszkodowania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »