| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 670/XXXVIII/2013 Rady Miejskiej w Sosnowcu

z dnia 23 maja 2013r.

w sprawie określenia nowego przebiegu istniejącej ulicy Grenadierów - drogi gminnej (120327S)

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r o samorządzie gminnym (tekst jednolity - Dz. U. z 2001r, Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami) oraz art.7 ust.3 i art. 10 ust. 5 ustawy z dnia 21 marca 1985r o drogach publicznych (tekst jednolity - Dz. U. z 2013r, poz. 260) Rada Miejska w Sosnowcu:

Uchwala

§ 1. Przyjąć nowy przebieg istniejącej ulicy Grenadierów - drogi gminnej (120327S), położonej w granicach administracyjnych Sosnowca - miasta na prawach powiatu.

§ 2. Nowo wybudowany odcinek ul. Grenadierów biegnący od skrzyżowania z ul. Grenadierów w kierunku południowym do bramy wjazdowej na teren Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów zastępuje istniejący odcinek ul. Grenadierów (drogi publicznej kategorii gminnej) od skrzyżowania z nowo wybudowanym odcinkiem ul. Grenadierów do bramy wjazdowej na teren Miejskiego Zakładu Składowania Odpadów w rejonie torów kolejowych. Nowy odcinek ul. Grenadierów wybudowano na działkach określonych w ewidencji gruntów jako działki nr: 2788/2 i 2785/6, obręb 7 - Porąbka, których właścicielem jest Gmina Sosnowiec. Zastąpiony odcinek ul. Grenadierów (od skrzyżowania z nowo wybudowanym odcinkiem ul. Grenadierów do bramy wjazdowej na teren Miejskiego Zakładu Składowania Odpadów w rejonie torów kolejowych) z mocy prawa zachowuje kategorię drogi gminnej.

§ 3. 1. Zmienia się zapis w pozycji 112 załącznika nr 1 do Uchwały Nr 232/XVII/07 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 27 września 2007 roku w sprawie ustalenia przebiegów dróg gminnych, położonych w granicach administracyjnych Sosnowca – miasta na prawach powiatu.

2. Zapis o którym mowa w pkt. 1 po wprowadzonych zmianach będzie brzmiał:


Lp.


Nazwa drogi


Dzielnica

Przebieg drogi

Uwagi

Od

Do


112.


Grenadierów


Zawodzie

Minerów

do bramy wjazdowej na teren Zakładu Przetwarzania i Unieszkadliwiania Odpadów

Grenadierów

do bramy wjazdowej na teren Miejskiego Zakładu Składowania Odpadów

§ 4. Wykonanie Uchwały powierzyć Prezydentowi Miasta Sosnowca.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu


Mateusz Rykała

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »