| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXI/215/13 Rady Gminy Kozy

z dnia 30 lipca 2013r.

w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Na podstawie art. 6l ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 ze zm.), po przeprowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Kozy na podstawie Zarządzenia Nr 75/13 Wójta Gminy Kozy z dnia 16 lipca 2013 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Rada Gminy Kozy
uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wnoszona będzie przez właścicieli nieruchomości, bez wezwania, w kwocie wynikającej z zadeklarowanej miesięcznej opłaty, za trzy miesiące kalendarzowe, w terminach z dołu, do ostatniego dnia miesiąca kończącego kwartał, którego obowiązek ponoszenia opłaty dotyczy, tj. 31 marca, 30 czerwca, 30 września, 31 grudnia.

2. Termin wniesienia pierwszej opłaty, o której mowa w ust. 1 upływa w dniu 30 września 2013 r. i obejmuje  trzeci kwartał 2013 r. tj. okres od 1 lipca 2013 r. do 30 września 2013 r.

3. Dopuszcza się comiesięczne uiszczanie opłaty w zadeklarowanej miesięcznej wysokości za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właściciela nieruchomości, z zastrzeżeniem, że terminami wymagalnymi do uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi są terminy, o których mowa w ust.1.

§ 2. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się w kasie Urzędu Gminy Kozy lub na konto bankowe Urzędu Gminy Kozy.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Kozy.

§ 4. Traci moc uchwała Nr XXII/156/12 Rady Gminy Kozy z dnia 23 listopada 2012 r. w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodnicząca Rady Gminy


Bożena Sadlik

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Kopczyńska

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »