| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXVI/285/2013 Rady Gminy Rudnik

z dnia 27 listopada 2013r.

w sprawie podwyższenia minimalnej kwoty zasiłku okresowego

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 i art. 42 ustawy z dnia 08 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 594 z późn. zm.), art. 38 ust. 6 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2013r. poz.182 z późn.zm.)

Rada Gminy Rudnik
uchwala:

§ 1.

Podwyższa się minimalną kwotę zasiłku okresowego:

1) w przypadku osoby samotnie gospodarującej – od 50 % do maksymalnie 100 % różnicy między kryterium dochodowym osoby samotnie gospodarującej a dochodem tej osoby, jednak nie więcej niż kwota określona w art. 38 ust 2 pkt. 1 ustawy o pomocy społecznej;

2) w przypadku rodziny – od 50 % do maksymalnie 100 % różnicy między kryterium dochodowym rodziny a dochodem tej rodziny.

§ 2.

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Rudnik.

§ 3.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2014r.

Przewodniczący Rady


mgr inż. Kazimierz Lach


Uzasadnienie

Zgodnie z art. 38 ust. 6 ustawy o pomocy społecznej Rada Gminy może podwyższyć wysokość minimalnej kwoty zasiłku okresowego. Gmina ma zagwarantowane środki finansowe w ramach dotacji celowej do 50% różnicy między kryterium dochodowym : - osoby samotnie gospodarującej a dochodem tej osoby, - rodziny a dochodem tej rodziny. W szczególnie trudnych przypadkach, których ostatnio nie brakuje, a także jako ewentualne narzędzie aktywizacji środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, często wskazane jest korzystanie z tej możliwości i przyznanie zasiłku okresowego w wysokości przewyższającej minimalną kwotę określoną w ustawie. W związku z powyższym podjęcie niniejszej uchwały jest w pełni uzasadnione.

reklama

POLECANE

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »