REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2001 nr 135 poz. 1518

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW

z dnia 7 listopada 2001 r.

w sprawie informacji, jakie powinien zawierać wniosek o przyrzeczenie podpisania Umowy DOKE, oraz dokumentów, które powinny być dołączone do wniosku

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów eksportowych o stałych stopach procentowych (Dz. U. Nr 73, poz. 762) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa szczegółowe informacje, które powinien zawierać wniosek krajowego dostawcy, zagranicznego nabywcy lub banku, zwanych dalej „wnioskodawcami”, złożony do Banku Gospodarstwa Krajowego w celu uzyskania przyrzeczenia podpisania Umowy DOKE, a także zawiera wykaz dokumentów, które powinny być do niego dołączone, oraz określa wzór wniosku.
§ 2.
1. Wniosek o wydanie przez Bank Gospodarstwa Krajowego przyrzeczenia podpisania Umowy DOKE, zwany dalej „wnioskiem”, powinien być sporządzony zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do rozporządzenia.

2. Wnioskodawca składa wniosek z kompletem dokumentów określonych w § 3 oraz dowodem uiszczenia opłaty przewidzianej odrębnymi przepisami.

3. W przypadku gdy wniosek oraz dokumenty, o których mowa w § 3, sporządzone są w języku obcym, wnioskodawca jest obowiązany do złożenia także ich tłumaczenia na język polski, dokonanego przez tłumacza przysięgłego.

§ 3.
1. Wnioskodawca jest obowiązany dołączyć do wniosku następujące dokumenty:

1) dokumenty stwierdzające status prawny wnioskodawcy i uprawniające do prowadzenia działalności gospodarczej odpowiednio:

a) wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej – w przypadku krajowego dostawcy,

b) dokumenty stwierdzające posiadanie koncesji lub zezwolenia – w przypadku prowadzenia przez krajowego dostawcę działalności objętej koncesjonowaniem albo wymagającej zezwolenia,

c) pozwolenie właściwych władz – w przypadku gdy umowa eksportowa dotyczyć ma towaru, którego eksport jest ograniczony,

2) dokument wystawiony przez właściwy urząd statystyczny o nadaniu krajowemu dostawcy numeru identyfikacyjnego REGON,

3) dokument wystawiony przez właściwy urząd skarbowy o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej (NIP),

4) umowę eksportową lub jej projekt,

5) umowę kredytu eksportowego lub jej projekt,

6) umowę ubezpieczenia kredytu eksportowego lub jej projekt,

7) oświadczenie krajowego dostawcy stwierdzające, że przedmiot eksportu stanowi towar lub usługę krajową w rozumieniu art. 2 pkt 13 i 14 ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów eksportowych o stałych stopach procentowych, które zawiera:

a) numer kontraktu,

b) datę zawarcia oraz wartość kontraktu,

c) nazwę i adres kontrahenta,

– sporządzone w sposób określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.

2. W uzasadnionych przypadkach Bank Gospodarstwa Krajowego może żądać dołączenia dodatkowych dokumentów umożliwiających sprawdzenie i weryfikację danych zawartych we wniosku.

3. Dokumenty powinny być przedłożone w oryginale i aktualne na dzień złożenia wniosku, przy czym wyciąg z właściwego rejestru lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej powinny być sporządzone lub potwierdzone nie dłużej niż na trzy miesiące przed datą złożenia w Banku Gospodarstwa Krajowego.

§ 4.
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Finansów: M. Belka


Załącznik 1.

Załączniki do rozporządzenia Ministra Finansów
z dnia 7 listopada 2001 r. (poz. 1518)

Załącznik nr 1

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 2.

Załącznik nr 2

infoRgrafika

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 11 grudnia 2001 r.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA