| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

INTERPRETACJA Nr PP2-813-49/03/ASO MINISTRA FINANSÓW

z dnia 14 stycznia 2003 r.

w sprawie § 60 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym.

Dyrektorzy Izb Skarbowych

Dyrektorzy Urzędów Kontroli Skarbowej

wszyscy

W celu zapewnienia jednolitego stosowania przepisów prawa podatkowego przez organy podatkowe oraz organy kontroli skarbowej, na podstawie art. 14 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z późn. zm.), uprzejmie wyjaśniam:

Zgodnie z § 60 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 27, poz. 268 z późn. zm.) opodatkowaniu obniżoną do wysokości 0% stawką podatku podlegają usługi świadczone na obszarze portów morskich, związane z transportem międzynarodowym, polegające na obsłudze lądowych i morskich środków transportu oraz na kompleksowej obsłudze ładunków i pasażerów w tych portach.

Stosownie natomiast do postanowień § 60 ust. 1 pkt 7 ww. rozporządzenia opodatkowaniu obniżoną do wysokości 0% stawką podatku podlegają usługi związane z obsługą statków wymienionych w klasie PKWiU ex 35.11 należących do armatorów morskich, z wyjątkiem usług świadczonych na cele osobiste załogi.

Z uwagi na zbliżoną treść powyższych przepisów brak jest podstaw do odmiennego pojęcia usług, o których mowa w tych przepisach. Zatem pod pojęciem „usługi związane z obsługą statków", o których mowa ww. cyt. § 60 ust. 1 pkt 7, rozumie się również sprzedaż towarów na zaopatrzenie tych statków.

MINISTER FINANSÓW

z up. I. Ożóg

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »