reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW

z dnia 19 grudnia 2019 r.

zmieniające zarządzenie w sprawie wprowadzenia instrukcji kancelaryjnej Ministerstwa Finansów, jednolitego rzeczowego wykazu akt Ministerstwa Finansów oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwum zakładowego Ministerstwa Finansów

Na podstawie art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2019 r. poz. 553, 730 i 2020) zarządza się, co następuje:

§ 1.

W zarządzeniu nr 7 Ministra Finansów z dnia 21 stycznia 2016 r. w sprawie wprowadzenia instrukcji kancelaryjnej Ministerstwa Finansów, jednolitego rzeczowego wykazu akt Ministerstwa Finansów oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwum zakładowego Ministerstwa Finansów, załącznik nr 2 otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego zarządzenia.

§ 2.

1. Sprawy niezakończone przed dniem 1 stycznia 2020 r. są klasyfikowane i kwalifikowane zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami.

2. W przypadku gdy dotychczasowe przepisy określały niższą kategorię archiwalną dokumentacji wytworzonej i zgromadzonej w Ministerstwie Finansów lub krótszy okres jej przechowywania, dokumentacja ta podlega ponownej kwalifikacji do kategorii archiwalnych określonych w jednolitym rzeczowym wykazie akt, o którym mowa w § 1.

3. W przypadku gdy dokumentacja wytworzona i zgromadzona w Ministerstwie Finansów nie została zakwalifikowana do odpowiednich kategorii archiwalnych przed dniem wejścia w życie zarządzenia, jest kwalifikowana na podstawie jednolitego rzeczowego wykazu akt, o którym mowa w § 1.

§ 3.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

Minister Finansów: T. Kościński

Załącznik 1. [JEDNOLITY RZECZOWY WYKAZ AKT MINISTERSTWA FINANSÓW]

Załącznik do zarządzenia Ministra Finansów
z dnia 19 grudnia 2019 r. (poz. 118)

JEDNOLITY RZECZOWY WYKAZ AKT MINISTERSTWA FINANSÓW

Treść załącznika w formie PDF do pobrania tutaj

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Frydrych

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama