reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OBWIESZCZENIE
GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

z dnia 18 października 2017 r.

w sprawie ogłoszenia wykazu wód uznanych jako naturalne wody mineralne1)2)

Na podstawie art. 36 ust. 2 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2017 r. poz. 149 i 60) ogłasza się wykaz wód uznanych jako naturalne wody mineralne, stanowiący załącznik do niniejszego obwieszczenia.

Główny Inspektor Sanitarny

Marek Posobkiewicz

 

 

1) Obwieszczenie wdraża postanowienia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/54/WE z dnia 18 czerwca 2009 r. w sprawie wydobywania i wprowadzania do obrotu naturalnych wód mineralnych (Dz. Urz. UE L 164 z 26.06.2009, str. 45).

2) Niniejsze obwieszczenie było poprzedzone obwieszczeniem Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 27 października 2016 r. w sprawie ogłoszenia wykazu wód uznanych jako naturalne wody mineralne (Dz. Urz. Min. Zdrow. poz. 113).

Załącznik 1. [WYKAZ WÓD UZNANYCH JAKO NATURALNE WODY MINERALNE]

Załącznik do Obwieszczenia Głównego Inspektora Sanitarnego
z dnia 18 października 2017 r.

WYKAZ WÓD UZNANYCH JAKO NATURALNE WODY MINERALNE

Lp.

Nazwa handlowa

Nazwa źródła

Miejsce wydobywania

1.

ALEKS FRUIT

Alex-Fruit 1

Aleksandrów Kujawski

2.

ANKA

Ujęcie Anka (Odwierty: Dąbrówka, Marta, Mieszko, Młynarz)

Szczawno-Zdrój

3.

AQUA GRYF

Studnia Nr 1-Hania

Przybiernów

4.

AQUA NATURAL

S-4

Szałe-Trojanów

5.

ARSHYTSYA

Nr 2D

Tekucza, Ukraina

6.

ARCTIC PLUS

Arctic Plus

Grodzisk Wielkopolski

7.

ARCTIC+

K2

Kutno

8.

AUGUSTOWIANKA

Ujęcie M II

Augustów

9.

BEYPAZARI KARAKOCA

Ujęcie Beypazari Karakoca

Beypazari, Ukraina

10.

BUSKOWIANKA ZDRÓJ

Nowy Nurek

Busko-Zdrój

11.

BYSTRA

Studnia Nr 1

Długie k. Lublina

12.

CECHINI MUSZYNA

Odwiert Józef

Muszyna

13.

CISOWIANKA

Cisowianka

Drzewce k. Nałęczowa

14.

CRISTAL

S-2

Damnica

15.

CYMES MINERALE

SW-2

Wałcz

16.

DŁUGOPOLANKA

Studzienne

Szczawina

17.

DOBROWIANKA

Dobrowianka

Rzeniszów

18.

DOLINA BARYCZY

Marcin

Wierzbno

19.

EVITA

Nr 1 Evita

Biskupiec

20.

FAMILIJNA

Odwiert Nr 5

Gorzanów k. Bystrzycy Kłodzkiej

21.

FINEZJA MUSZYNY

G-2A

Powroźnik, gm. Muszyna

22.

GALICJANKA

P-I

Powroźnik, gm. Muszyna

23.

GALICYA

Galicya

Narol

24.

GRODZISKA

Grodziska Mineralna

Grodzisk Wielkopolski

25.

HELENA

PD-4

Szczawnica

26.

HERMES

Hermes (studnia A-1)

Włoszakowice

27.

ID'EAU

2z

Borucin

28.

INOWROCŁAWIANKA

Nr 2

Inowrocław

29.

JANOWIANKA

S-1

Janów

30.

JAWOROWY ZDRÓJ

Jaworowy Zdrój

Jawor

31.

JAVA

Humniska

Humniska, gm. Brzozów

32.

JERMUK

1/2001

Jermuk, Republika Armenii

33.

JODOWA

Nr 1-Jodowa

Wróblew

34.

JURAJSKA

Jurajska

Postęp k. Myszkowa

35.

JURAJSKI POTOK

S1, S2

Myszków

36.

JURA-SKAŁKA

Studnia Nr 2 Skałka

Skałka

37.

JUROFF

Postęp Nr 1

Postęp

38.

KAZIMIERSKA

Kazimierska (Otwór Nr 3)

Cholewianka, gm. Kazimierz Dolny

39.

KINGA PIENIŃSKA

Kinga Pienińska (Otwory: Św. Kinga, Kinga-2, SW-1, Zdrój-6, Zdrój-7, Zdrój-9, SW-9)

Krościenko

40.

KIZILAY

Gazligöl Belediyesi/Ihsaniye ilçesi AFYONKARAHISAR

Afyonkarahisar, Turcja

41.

KORACJUSZ BESKIDZKI

SB-3

Sucha Beskidzka

42.

KORONA MAZOWIECKA

Mszczonów IG-1

Mszczonów

43.

KROPLA BESKIDU

Kropla Beskidu

Tylicz

44.

KROPLA DÉLICE

Kropla Délice (T-III, T-IX, P-VI)

Tylicz

45.

KRÓLEWSKA

Królewska

Cholewianka, gm. Kazimierz Dolny

46.

KRYNICA MINERALE

P1

Krynica-Zdrój

47.

KRYNICZANKA

Zdrój Główny, Jan 13a, Nr 7, Nr 9

Krynica-Zdrój

48.

KRYSTYNKA

19a

Ciechocinek

49.

LIFE

Ujęcie Nr 3 Life

Wschowa

50.

LIFE

Otwór Nr 6 Life

Wschowa

51.

ŁUŻAŃSKA

Ujęcie 3-R3

Gołubin, Ukraina

52.

MAGNEVITA

Marter 1

Sierpc

53.

MAGNUSZEWIANKA

Źródło Nr 1

Magnuszew Duży 3

54.

MERKURY

1-M, 2-M, 3-M

Czapajewskoje, Federacja Rosyjska

55.

MINERVITA

HS-1

Humniska, gm. Brzozów

56.

MONTEA

O1 Piorunka

Piorunka

57.

MUSZYNA MINERALE

P-III, P-IV, P-14

Powroźnik, gm. Muszyna,
Krynica-Zdrój

58.

MUSZYNA STANISŁAW

Odwiert Stanisław

Muszyna

59.

MUSZYNA TESCO

Ujęcie Józef-Stanisław

Muszyna

60.

MUSZYNA ZDRÓJ

Złockie 8 (Z-8)

Muszyna-Złockie

61.

MUSZYNA ZDRÓJ II

SL1

Szczawnik, gm. Muszyna

62.

MUSZYNIANKA

Ujęcie Muszynianka (Odwierty: A-5, M-2, M-4, M-7, P-1A, P-2, P-4, P-6, P-7, WK-1)

Andrzejówka, Milik, Muszyna

63.

MUSZYNIANKA PLUS

A-1, K-1, M-2, M-3, M-5, O-1, M-13

Andrzejówka, Milik

64.

MUSZYŃSKIE ZDROJE

Milusia

Muszyna

65.

NAŁĘCZOWIANKA

Ujęcie Nałęczowianka

Kolonia Bochotnica k. Nałęczowa

66.

NAŁĘCZÓW ZDRÓJ

Nałęczów Zdrój

Drzewce k. Nałęczowa

67.

NARZAN

107D

Kisłowodzk, Federacja Rosyjska

68.

NATA AQUA

Otwór Nr 4

Borkowo

69.

OSHEE MINERAL WATER

Oshee Mineral Water (Otwór

Nr 5)

Borkowo

70.

OSHEE NATURAL

Z-2, Z-3

Zubrzyk, gm. Piwniczna

71.

OSTROMECKO

Źródło Marii

Ostromecko, gm. Dąbrowa Chełmińska

72.

PERLAGE

Perlage

Drzewce k. Nałęczowa

73.

PERŁA KRYNICY

K-8

Szczawiczne, gm. Krynica-Zdrój

74.

PERŁA POŁCZYŃSKA

2A

Połczyn-Zdrój

75.

PERŁA SUDETÓW

Perła Sudetów

Bystrzyca Kłodzka

76.

PERŁA SWOSZOWIC

OP-1

Kraków

77.

PERRY

Perry (studnia Nr 2)

Morzeszczyn

78.

PIWNICZANKA

P-5, P-6, P-8, P-9, P-11, P-14, P-17, P-18 (Piwniczanka)

Piwniczna-Zdrój

79.

POLANICA ZDRÓJ

Polanica Zdrój Nr 4

Stary Wielisław

80.

POLANICKA

Polanicka (Nr 5, Nr 7M (Sudety))

Gorzanów

81.

POLANICKA ZDRÓJ

Otwór J-150

Jeleniów k. Kudowy-Zdrój

82.

POLANICZANKA

Odwiert Nr 5

Polanica-Zdrój

83.

POLARIS

Polaris

Bielsk Podlaski

84.

POLARIS MUSZYNA

Polaris Muszyna (Odwierty: Józef, Karolina)

Muszyna

85.

POLARIS PLUS

Polaris Plus (15E2)

Czyżów, gm. Kleszczów

86.

POLARIS 1

Polaris 1

Grodzisk Wielkopolski

87.

POLARIS 1A

Polaris 1A

Biała

88.

POLARIS2

POLARIS2

Myszków

89.

POLARIS3

Polaris3

Włoszakowice

90.

POLSKIE ZDROJE PLUS

PL1 Piorunka

Piorunka

91.

RABKA ZDRÓJ

EC-1

Szczawa

92.

RODOWITA Z ROZTOCZA

ŚWR-1 (Rodowita)

Grabnik, gm. Krasnobród

93.

RYCHAL - SU

Nr 3 Rychal-Su

Federacja Rosyjska

94.

RZESZOWIANKA

S2

Borek Stary

95.

SAGUARO MUSZYŃSKIE

Z-2, Z-3, Z-3a, Z-8

Zubrzyk

96.

SAGUARO UZDROWISKO WYSOWA-ZDRÓJ

W-24

Wysowa-Zdrój

97.

SAIRME

3A

Baghdati, Gruzja

98.

SELENKA WIENIEC ZDRÓJ

Nr V

Wieniec-Zdrój

99.

SILOE

M1

Mochnaczka Wyżna, gm. Krynica-Zdrój

100.

SKARB NATURY

Pieniawa Józefa 1 (PJ 1)

Polanica-Zdrój

101.

SKARB NATURY MINERAL PLUS

P-300, P-300a

Polanica-Zdrój

102.

SKARB Z GŁĘBI NATURY

MUSZYNA

K-1

Muszyna

103.

SKARB ŻYCIA MUSZYNA

Ujęcie Skarb Życia Muszyna (IN1-Bis, IN2-Bis, IN-4,
K-1, K-11)

Szczawiczne, gm. Muszyna

104.

SŁOWIANKA

S-3

Damnica

105.

SŁOWIANKA T

S-5

Turów

106.

STAROPOLANKA

Staropolanka

Polanica-Zdrój

107.

STAROPOLANKA 2000

Staropolanka 2000 (P-300a)

Polanica-Zdrój

108.

STAROPOLSKA

Ujęcie Nr 1

Iłża

109.

STĘPINIANKA CRISTAL

Alvin

Stępina

110.

SUDECKI ZDRÓJ

Viviana

Wirki 53, gm. Marcinowice

111.

SUDETY

Sudety

Gorzanów

112.

SUDETY +

Sudety + (9M)

Gorzanów

113.

TYMIENICZANKA

Studnia Nr 1

Tymienice

114.

USTRONIANKA BIAŁA

Ujęcie Nr 1-Basia

Biała

115.

VERONI MINERAL

Ujęcie Veroni

Radom

116.

VITA

Tylicki Zdrój 2

Tylicz

117.

VIVA MINERALE

MI

Augustów

118.

VOLVITA

Volvita

Radom

119.

WIELKA WIENIECKA

Nr 4

Wieniec-Zdrój

120.

WODA K1

K1

Kozietuły

121.

WODA K1/K2

K1/K2

Kozietuły

122.

WODA K2

K2

Kozietuły

123.

WYSOWIANKA

Odwierty: W-12, W-24

Wysowa-Zdrój

124.

WYSOWIANKA ZDRÓJ

R1

Wysowa-Zdrój

125.

ZAKOPIAŃSKA

Zakopiańska

Szczawa

126.

ZDROJE PIWNICZNA

Otwory: Z-3, Z-3A

Zubrzyk, gm. Piwniczna

127.

ZŁOCKA

SL-3

Szczawnik k. Muszyny

128.

ZŁOTY POTOK

S2

Złoty Potok

129.

ŹRÓDŁA MUSZYNY

G-8

Jastrzębik, gm. Muszyna

130.

ŹRÓDŁA Z OKOLIC MUSZYNY

Otwór Z2

Zubrzyk, gm. Piwniczna

131.

#H2O

M1, M2

Mochnaczka Wyżna, gm. Krynica-Zdrój

 

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama