reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OBWIESZCZENIE
MINISTRA ZDROWIA1)

z dnia 12 marca 2020 r.

w sprawie instytutów badawczych przeprowadzających ocenę sprawozdań zawierających wyniki badań priorytetowych dodatków zawartych w papierosach i w tytoniu do samodzielnego skręcania papierosów2),3)

Na podstawie art. 8aa ust. 9 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2182) ogłasza się wykaz instytutów badawczych przeprowadzających ocenę sprawozdań zawierających wyniki badań priorytetowych dodatków zawartych w papierosach i w tytoniu do samodzielnego skręcania papierosów, stanowiący załącznik do niniejszego obwieszczenia.

MINISTER ZDROWIA
w zastępstwie
Ministra Zdrowia
Sekretarz Stanu
Józefa Szczurek-Żelazko

 

1) Minister Zdrowia kieruje działem administracji rządowej – zdrowie na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Zdrowia (Dz. U. poz. 2269).

2) Obwieszczenie wdraża postanowienia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/40/UE z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich w sprawie produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych i powiązanych wyrobów oraz uchylającej dyrektywę 2001/37/WE (Dz. Urz. UE L 127 z 29.04.2014, str. 1, Dz. Urz. UE L 360 z 17.12.2014, str. 22 oraz Dz. Urz. UE L 150 z 17.06.2015, str. 24).

3) Niniejsze obwieszczenie było poprzedzone obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2017 r. w sprawie instytutów badawczych przeprowadzających ocenę sprawozdań zawierających wyniki badań priorytetowych dodatków zawartych w papierosach i w tytoniu do samodzielnego skręcania papierosów (Dz. Urz. Min. Zdrow. poz. 12).

Załącznik 1. [WYKAZ INSTYTUTÓW BADAWCZYCH PRZEPROWADZAJĄCYCH OCENĘ SPRAWOZDAŃ ZAWIERAJĄCYCH WYNIKI BADAŃ PRIORYTETOWYCH DODATKÓW ZAWARTYCH W PAPIEROSACH I TYTONIU DO SAMODZIELNEGO SKRĘCANIA PAPIEROSÓW]

Załącznik do obwieszczenia Ministra Zdrowia
z dnia 12 marca 2020 r. (poz. 19)

WYKAZ INSTYTUTÓW BADAWCZYCH PRZEPROWADZAJĄCYCH OCENĘ SPRAWOZDAŃ ZAWIERAJĄCYCH WYNIKI BADAŃ PRIORYTETOWYCH DODATKÓW ZAWARTYCH W PAPIEROSACH I TYTONIU DO SAMODZIELNEGO SKRĘCANIA PAPIEROSÓW

Instytutami przeprowadzającymi ocenę sprawozdań zawierających wyniki badań priorytetowych dodatków zawartych w papierosach i w tytoniu do samodzielnego skręcania papierosów są:

1) Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy;

2) Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera w Łodzi;

3) Narodowy Instytut Leków w Warszawie;

4) Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Barnik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama