reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE PROKURATORA GENERALNEGO

z dnia 12 marca 2009 r.

w sprawie określenia funkcji w wojskowych prokuraturach okręgowych i wojskowych prokuraturach garnizonowych, na które powołuje prokuratorów i odwołuje z pełnienia tych funkcji Naczelny Prokurator Wojskowy

Na podstawie art. 13 ust. 5 oraz art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1985 r. o prokuraturze (Dz. U. z 2008 r. Nr 7, poz. 39 oraz z 2009 r. Nr 1, poz. 4) zarządza się, co następuje:

§ 1. 1. Naczelny Prokurator Wojskowy powołuje prokuratora wojskowej jednostki organizacyjnej prokuratury do pełnienia funkcji i odwołuje z jej pełnienia:

1) w wojskowej prokuraturze okręgowej: naczelnika wydziału, wizytatora, kierownika szkolenia i rzecznika prasowego;

2) w wojskowej prokuraturze garnizonowej: zastępcę wojskowego prokuratora garnizonowego i kierownika działu.

2. Naczelny Prokurator Wojskowy powołuje prokuratora wojskowej jednostki organizacyjnej prokuratury do pełnienia funkcji określonej w ust. 1 i odwołuje z jej pełnienia na wniosek lub po zasięgnięciu opinii wojskowego prokuratora okręgowego.

§ 2. Naczelny Prokurator Wojskowy może również, w trybie określonym w § 1 ust. 2, odwołać z pełnienia funkcji prokuratora, o którym mowa w § 1 ust. 1, powołanego do jej pełnienia przed dniem wejścia w życie zarządzenia.

§ 3. Traci moc zarządzenie Prokuratora Generalnego z dnia 14 kwietnia 2004 r. w sprawie określenia funkcji w wojskowych prokuraturach okręgowych i wojskowych prokuraturach garnizonowych, na które powołuje prokuratorów i odwołuje z pełnienia tych funkcji Naczelny Prokurator Wojskowy (Dz. Urz. Min. Sprawiedl. Nr 3, poz. 10).

§ 4. Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prokurator Generalny: Andrzej Czuma

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Beata Kielar-Tammert

Radca prawny wpisany na Listę Radców Prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Właścicielka Kancelarii Prawnej www.bktkancelaria.pl, autorka wielu artykułów o tematyce prawniczej publikowanych w czasopismach, na blogu oraz w mediach społecznościowych, specjalizująca się w prawie Unii Europejskiej, prawie gospodarczym i prawach cudzoziemców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama