reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 4 lipca 2019 r.

w sprawie wyznaczenia zamawiającego do przeprowadzenia postępowań i udzielenia zamówień publicznych na usługi ubezpieczeniowe na rzecz powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich, ośrodków kuratorskich oraz sądów okręgowych

Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1986, 1603 i 2215 oraz z 2019 r. poz. 53 i 730) oraz art. 34aust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz.U. z 2019 r. poz. 1171) zarządza się, co następuje:

§ 1.

Wyznacza się Sąd Apelacyjny w Krakowie do przeprowadzenia postępowań i udzielenia zamówień publicznych na usługi:

1) ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych na rzecz:

a) powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury,

b) zakładów poprawczych,

c) schronisk dla nieletnich;

2) ubezpieczeń majątkowych na rzecz ośrodków kuratorskich;

3) ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków na rzecz zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich oraz ośrodków kuratorskich.

§ 2.

Wyznacza się Sąd Apelacyjny w Krakowie do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na rzecz sądów okręgowych na usługę ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków skazanych wykonujących nieodpłatną, kontrolowaną pracę na cele społeczne oraz pracę społecznie użyteczną, o której mowa w rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 56a § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny wykonawczy (Dz.U. z 2019 r. poz. 676 i 679).

§ 3.

W zakresie postępowań oraz realizacji zamówień, o których mowa w § 1 i 2, oraz dotyczących usług ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych udzielanych na rzecz sądów powszechnych, odpowiednio stosuje się zapisy § 8 zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie organizacji zakupów dostaw i usług w sądownictwie powszechnym oraz wskazania zamawiającego (Dz. U. Min. Sprawiedl. poz. 122 oraz z 2018 r. poz. 118), z wyłączeniem zapisów dotyczących Centralnego Systemu Zakupów spełniającego rolę centralnego systemu informatycznego wspierającego procesy zakupowe.

§ 4.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI

Zbigniew Ziobro

 

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama