reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE Nr 15 MINISTRA ŚRODOWISKA

z dnia 26 kwietnia 2007 r.

w sprawie powołania Rady Górniczej

Na podstawie art. 7 ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz.199 i Nr 80, poz. 717, z 2004 r. Nr 238, poz. 2390 i Nr 273, poz. 2703, z 2005 r. Nr 169, poz. 1414 i Nr 249, poz. 2104 oraz z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 170, poz. 1217 i Nr 220, poz. 1600) zarządza się, co następuje:

§ 1

Powołuje się Radę Górniczą, jako organ pomocniczy Ministra Środowiska, zwany dalej „Radą”.

§ 2

Do zakresu działania Rady należy przygotowanie dla Ministra Środowiska opinii w sprawach działalności górniczej, w tym propozycji i wniosków zmierzających do tworzenia warunków racjonalnych metod eksploatacji w tym przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa związanym z działalnością górniczą, tworzenia warunków zwalczania zagrożeń w zakładach górniczych, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa pożarowego i ratownictwa górniczego, podnoszenia standardów bezpieczeństwa pracy w górnictwie.

§ 3

1. W skład Rady wchodzą: Przewodniczący Rady, 3 Zastępców Przewodniczącego, Sekretarz Rady, członkowie Rady. Rada liczy do 25 członków.

2. Przewodniczącego Rady, Zastępców Przewodniczącego Rady, Sekretarza Rady oraz pozostałych członków Rady, powołuje i odwołuje Minister Środowiska, spośród specjalistów z zakresu górnictwa i nadzoru górniczego oraz dziedzin pokrewnych, geologii i dziedzin pokrewnych, przemysłu wydobywczego i przeróbczego, planowania przestrzennego, gospodarki wodnej, ekologii, administracji geologicznej, wykonawstwa robót górniczych i geologicznych, administracji centralnej i samorządu terytorialnego, inspekcji pracy.

§ 4

Organizację i tryb pracy Rady określa regulamin stanowiący załącznik do zarządzenia.

§ 5

Obsługę biurową Rady zapewnia Departament Geologii i Koncesji Geologicznych w Ministerstwie Środowiska.

§ 6

1. Wydatki związane z działalnością Rady Górniczej są pokrywane z budżetu Ministerstwa Środowiska – Departamentu Geologii i Koncesji Geologicznych.

2. Zapraszanym na posiedzenia Rady, Prezydium Rady i zespołów roboczych członkom Rady i biegłym (ekspertom) zamieszkałym poza miejscowością, w której odbywa się posiedzenie, przysługuje prawo do zwrotu kosztów podróży, noclegów oraz diet w wysokości określonej przepisami o zasadach ustalania oraz wysokości należności przysługujących pracownikom z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju.

§ 7

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

Minister Środowiska

Jan Szyszko

 

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

FSG Podatki Sp. z o.o.

FSG Podatki Sp. z o.o. stanowi część grupy FSG, specjalizując się w świadczeniu kompleksowych usług doradztwa podatkowego. Misją naszej firmy jest zapewnienie Klientom bezpieczeństwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama