REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2016 poz. 39

ZARZĄDZENIE NR 32
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 16 czerwca 2016 r.

zmieniające zarządzenie w sprawie statutów Służby Zdrowia Straży Granicznej

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 42 ust. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

§ 1. 

W zarządzeniu Nr 28 Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 listopada 2015 r. w sprawie statutów Służby Zdrowia Straży Granicznej (Dz. Urz. Min. Spraw Wew. poz. 48) wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 1:

a) pkt 6 otrzymuje brzmienie:

„6) Służbie Zdrowia Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu, stanowiący załącznik Nr 6 do zarządzenia;”,

b) pkt 11 otrzymuje brzmienie:

„11) Służbie Zdrowia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z siedzibą w Nowym Sączu, stanowiący załącznik Nr 11 do zarządzenia.”;

2) załącznik nr 6 do zarządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 1 do niniejszego zarządzenia;

3) załącznik nr 11 do zarządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 2 do niniejszego zarządzenia.

§ 2.

Do dnia 31 grudnia 2016 r. Służba Zdrowia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z siedzibą w Nowym Sączu udziela świadczeń zdrowotnych funkcjonariuszom i pracownikom Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej imienia 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu na zasadach i w zakresie określonym dla funkcjonariuszy i pracowników Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

§ 3.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z wyjątkiem § 1 pkt 1 lit. a i pkt 2, które wchodzą w życie z dniem 1 września 2016 r.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: M. Błaszczak

 

 

1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej – sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. poz. 1897 i 2088).

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2015 r. poz. 788, 905, 1640, 1697, 1844, 1887, 1918 i 1991.

Załącznik 1. [STATUT SŁUŻBY ZDROWIA ŚLĄSKIEGO ODDZIAŁU STRAŻY GRANICZNEJ Z SIEDZIBĄ W RACIBORZU]

Załączniki do zarządzenia nr 32 Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 16 czerwca 2016 r. (poz. 39)

Załącznik nr 1

STATUT
SŁUŻBY ZDROWIA ŚLĄSKIEGO ODDZIAŁU STRAŻY GRANICZNEJ Z SIEDZIBĄ W RACIBORZU

Rozdział 1.

Nazwa i siedziba

§ 1. Służba Zdrowia Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu, zwana dalej „Służbą Zdrowia”, jest podmiotem leczniczym niebędącym przedsiębiorcą.

§ 2. Siedzibą Służby Zdrowia jest siedziba Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, ul. Dąbrowskiego 2.

§ 3. Podmiotem tworzącym Służbę Zdrowia jest minister właściwy do spraw wewnętrznych.

§ 4. Służba Zdrowia działa na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa oraz postanowień niniejszego statutu.

§ 5. Obszar działania Służby Zdrowia obejmuje terytorialny zasięg Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz całe terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – w przypadku realizacji zadań wymagających współdziałania z innymi jednostkami organizacyjnymi Straży Granicznej i terytorium poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej – w przypadku realizacji zabezpieczenia medycznego przy doprowadzaniu cudzoziemców do granicy państwa, do którego zostają wydaleni, lub do portu lotniczego albo morskiego tego państwa.

Rozdział 2.

Cele i zadania

§ 6. 1. Celem Służby Zdrowia jest udzielanie świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, świadczeń lekarza dentysty, a także stacjonarnych i całodobowych świadczeń zdrowotnych, innych niż szpitalne, funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej oraz osobom zatrzymanym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

2. Do zadań Służby Zdrowia należy:

1) organizacja i wykonywanie zadań z zakresu medycyny pracy na rzecz funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej wynikających z przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502, z późn. zm.3)) i ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1184);

2) udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej dla osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz przebywających w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, ośrodkach strzeżonych i aresztach dla cudzoziemców;

3) organizacja podstawowej opieki stomatologicznej dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, dla osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz przebywających w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, ośrodkach strzeżonych i aresztach dla cudzoziemców;

4) organizacja i realizacja zabezpieczeń medycznych w sytuacjach mogących stwarzać stany nagłego zagrożenia zdrowia i życia, podczas wykonywania ustawowych zadań przez Straż Graniczną;

5) prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie udzielania pierwszej pomocy, kształtowania postaw i zachowań prozdrowotnych, prewencji i profilaktyki schorzeń;

6) zabezpieczenie medyczne doprowadzeń cudzoziemców do kraju pochodzenia;

7) zabezpieczenie medyczne innych ustawowych zadań realizowanych przez Straż Graniczną;

8) analiza warunków służby i pracy w zakresie występowania czynników szkodliwych i uciążliwych dla funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej;

9) prowadzenie profilaktyki lekarsko-psychologicznej w zakresie stresu zawodowego i jego następstw oraz zapobiegania skutkom zaburzeń po stresie pourazowym;

10) udzielanie świadczeń psychologicznych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej;

11) prowadzenie badań psychologicznych kandydatów do służby w Straży Granicznej;

12) realizacja czynności związanych z obsługą finansową prowadzoną w Służbie Zdrowia;

13) udział w pozyskiwaniu środków w ramach Funduszu Wsparcia Straży Granicznej;

14) udzielanie świadczeń zdrowotnych dla funkcjonariuszy i pracowników innych służb podległych i nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz dla osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy tych służb, w zakresie określonym w porozumieniach zawartych z tymi służbami.

Rozdział 3.

Organy i struktura organizacyjna Służby Zdrowia

§ 7. 1. Służbą Zdrowia kieruje i reprezentuje ją na zewnątrz Kierownik Służby Zdrowia Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, zwany dalej „Kierownikiem”.

2. Kierownika i Zastępcę Kierownika powołuje i odwołuje Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, na zasadach określonych w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, z późn. zm.4)).

3. Kierownik jest przełożonym wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Służby Zdrowia.

4. W razie nieobecności Kierownika zastępuje go Zastępca Kierownika lub inna wyznaczona przez niego osoba.

5. Kierownik odpowiada za zapewnienie udzielania świadczeń zdrowotnych wyłącznie przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych oraz spełniające wymagania zdrowotne określone we właściwych przepisach.

§ 8. 1. W skład Służby Zdrowia wchodzą:

1) ambulatorium;

2) poradnia badań profilaktycznych;

3) gabinet zabiegowy;

4) gabinet psychologiczny;

5) pracownia badań kierowców;

6) pracownia ekg;

7) punkt szczepień.

2. Sprawy dotyczące sposobu i warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w Służbie Zdrowia określa regulamin organizacyjny Służby Zdrowia.

3. Regulamin organizacyjny Służby Zdrowia ustala Kierownik.

Rozdział 4.

Gospodarka finansowa

§ 9. Służba Zdrowia jest komórką organizacyjną Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, realizującą wydatki budżetowe w ramach etatów i środków przydzielonych dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, zgodnie z zasadami określonymi dla jednostki budżetowej.

 

3) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2014 r. poz. 1662 oraz z 2015 r. poz. 1066, 1220, 1224, 1240 i 1268.

4) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2015 r. poz. 788, 905, 1640, 1697, 1844, 1887, 1918 i 1991.

Załącznik 2. [STATUT SŁUŻBY ZDROWIA KARPACKIEGO ODDZIAŁU STRAŻY GRANICZNEJ Z SIEDZIBĄ W NOWYM SĄCZU]

Załącznik nr 2

STATUT
SŁUŻBY ZDROWIA KARPACKIEGO ODDZIAŁU STRAŻY GRANICZNEJ Z SIEDZIBĄ W NOWYM SĄCZU

Rozdział 1.

Nazwa i siedziba

§ 1. Służba Zdrowia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z siedzibą w Nowym Sączu, zwana dalej „Służbą Zdrowia”, jest podmiotem leczniczym niebędącym przedsiębiorcą.

§ 2. Siedzibą Służby Zdrowia jest siedziba Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich 5.

§ 3. Podmiotem tworzącym Służbę Zdrowia jest minister właściwy do spraw wewnętrznych.

§ 4. Służba Zdrowia działa na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa oraz postanowień niniejszego statutu.

§ 5. Obszar działania Służby Zdrowia obejmuje terytorialny zasięg Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz całe terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – w przypadku realizacji zadań wymagających współdziałania z innymi jednostkami organizacyjnymi Straży Granicznej oraz innymi służbami podległymi i nadzorowanymi przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, a także terytorium poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej – w przypadku realizacji zabezpieczenia medycznego przy doprowadzaniu cudzoziemców do granicy państwa, do którego zostają wydaleni, lub do portu lotniczego albo morskiego tego państwa.

Rozdział 2.

Cele i zadania

§ 6. 1. Celem Służby Zdrowia jest udzielanie świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, świadczeń lekarza dentysty, a także stacjonarnych i całodobowych świadczeń zdrowotnych, innych niż szpitalne, funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej oraz osobom zatrzymanym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

2. Do zadań Służby Zdrowia należy:

1) organizacja i wykonywanie zadań z zakresu medycyny pracy na rzecz funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej wynikających z przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502, z późn. zm.5)) i ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1184);

2) udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej dla osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz przebywających w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, ośrodkach strzeżonych i aresztach dla cudzoziemców;

3) organizacja podstawowej opieki stomatologicznej dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, dla osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz przebywających w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, ośrodkach strzeżonych i aresztach dla cudzoziemców;

4) organizacja i realizacja zabezpieczeń medycznych w sytuacjach mogących stwarzać stany nagłego zagrożenia zdrowia i życia, podczas wykonywania ustawowych zadań przez Straż Graniczną;

5) prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie udzielania pierwszej pomocy, kształtowania postaw i zachowań prozdrowotnych, prewencji i profilaktyki schorzeń;

6) zabezpieczenie medyczne doprowadzeń cudzoziemców do kraju pochodzenia;

7) zabezpieczenie medyczne innych ustawowych zadań realizowanych przez Straż Graniczną;

8) analiza warunków służby i pracy w zakresie występowania czynników szkodliwych i uciążliwych dla funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej;

9) prowadzenie profilaktyki lekarsko-psychologicznej w zakresie stresu zawodowego i jego następstw oraz zapobiegania skutkom zaburzeń po stresie pourazowym;

10) udzielanie świadczeń psychologicznych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej;

11) prowadzenie badań psychologicznych kandydatów do służby w Straży Granicznej;

12) realizacja czynności związanych z obsługą finansową prowadzoną w Służbie Zdrowia;

13) udział w pozyskiwaniu środków w ramach Funduszu Wsparcia Straży Granicznej;

14) udzielanie świadczeń zdrowotnych dla funkcjonariuszy i pracowników innych służb podległych i nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, dla osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy tych służb, oraz organizacja i realizacja zabezpieczeń medycznych w sytuacjach mogących stwarzać stany nagłego zagrożenia zdrowia i życia, podczas wykonywania ustawowych zadań przez te służby, w zakresie określonym w porozumieniach zawartych z tymi służbami.

Rozdział 3.

Organy i struktura organizacyjna Służby Zdrowia

§ 7. 1. Służbą Zdrowia kieruje i reprezentuje ją na zewnątrz Kierownik Służby Zdrowia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, zwany dalej „Kierownikiem”.

2. Kierownika i Zastępcę Kierownika powołuje i odwołuje Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, na zasadach określonych w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, z późn. zm.6)).

3. Kierownik jest przełożonym wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Służby Zdrowia.

4. W razie nieobecności Kierownika zastępuje go Zastępca Kierownika lub inna wyznaczona przez niego osoba.

5. Kierownik odpowiada za zapewnienie udzielania świadczeń zdrowotnych wyłącznie przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych oraz spełniające wymagania zdrowotne określone we właściwych przepisach.

§ 8. 1. W skład Służby Zdrowia wchodzą:

1) gabinet lekarza podstawowej opieki zdrowotnej;

2) ambulatorium;

3) poradnia badań profilaktycznych;

4) poradnia promocji zdrowia;

5) punkt szczepień;

6) gabinet zabiegowy;

7) gabinet psychologiczny;

8) pracownia badań kierowców;

9) pracownia ekg;

10) zespół ratownictwa medycznego – podstawowy.

2. Sprawy dotyczące sposobu i warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w Służbie Zdrowia określa regulamin organizacyjny Służby Zdrowia.

3. Regulamin organizacyjny Służby Zdrowia ustala Kierownik.

Rozdział 4.

Gospodarka finansowa

§ 9. Służba Zdrowia jest komórką organizacyjną Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, realizującą wydatki budżetowe w ramach etatów i środków przydzielonych dla Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, zgodnie z zasadami określonymi dla jednostki budżetowej.

 

5) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2014 r. poz. 1662 oraz z 2015 r. poz. 1066, 1220, 1224, 1240 i 1268.

6) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2015 r. poz. 788, 905, 1640, 1697, 1844, 1887, 1918 i 1991.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2016-06-21
  • Data wejścia w życie: 2016-06-21
  • Data obowiązywania: 2016-06-21

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA