| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Gen. Zarz. Operacyjny

DECYZJA Nr 198/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 4 września 2001 r.

w sprawie zasad uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy zawodowych pełniących służbę poza granicami państwa.

Na podstawie § 1 pkt 8 lit. a i d rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426) oraz w związku z § 8 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 grudnia 2000 r. w sprawie pełnienia służby wojskowej przez żołnierzy zawodowych poza granicami państwa (Dz. U. Nr 115, poz. 1197 i z 2001 r. Nr 5, poz. 21) ustalam:

1. Przepisy decyzji stosuje się do żołnierzy zawodowych pełniących służbę poza granicami państwa na stanowiskach ujętych w „Wykazie stanowisk służbowych przeznaczonych dla żołnierzy pełniących służbę poza granicami państwa” - etat nr 89/202/*, zwanych dalej żołnierzami”.

2. Żołnierze są obowiązani posiadać uzbrojenie i wyposażenie, chyba że przepisy obowiązujące w miejscu pełnienia służby stanowią inaczej, zgodnie z tabelą należności do etatu wymienionego w pkt 1.

3. Żołnierzom zezwala się na wywóz broni i wyposażenia poza granice państwa.

4. Dokumentem potwierdzającym zgodę na wywóz broni, amuniji i wyposażenia zołnierzy do miejsca pełnienia służby, w przypadku zorganizowanego transportu jest rozkaz Szefa Sztabu Generalnego WP określający rodzaj, ilość broni, amunicji i innego wyposażenia, miejsce przeznaczenia oraz okres na jaki zostają one wywiezione z kraju.

5. Dokumentem potwierdzającym zgodę na indywidualny przewóz broni do miejsca pełnienia służby jest rozkaz wyjazdu NATOTRAVEL ORDER.

6. Dowódca Garnizonu Warszawa, poprzez podległe jednostki organizacyjne:

1) zabezpieczy i wyposaży żołnierzy w broń osobistą, amunicję oraz pozostały sprzęt i środki, zgodnie z tabelą należności do etatu wymienionego w pkt 1;

2) przeprowadzi szkolenie żołnierzy odpowiedzialnych za gospodarowanie bronią i amunicją w dowództwach NATO, polskich przedstawicielstwach wojskowych i polskich zespołach łącznikowych.

7. Szefowie polskich przedstawicielstw wojskowych, polskich zespołów łącznikowych oraz starsi oficerowie narodowi (w dowództwach NATO, przy których nie zostały utworzone PPW/PZŁ) są odpowiedzialni za organizację warunków przechowywania oraz zabezpieczenia broni i amunicji, zgodnie z odrębnymi przepisami obowiązującymi w kraju i w poszczególnych dowództwach NATO.

8. Szef Sztabu Generalnego WP sprawuje ogólny nadzór nad realizacją decyzji.

9. Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia podpisania.

Minister Obrony Narodowej: B. KOMOROWSKI

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

FAKRO Sp. z o.o

Lider w produkcji i sprzedaży okien dachowych w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »