REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2002 nr 15 poz. 151

Wojskowe Biuro Zarządzania Częstotliwościami

DECYZJA Nr 217/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 26 lipca 2002 r.

w sprawie zwolnienia i przekazania użytkownikom cywilnym zakresów częstotliwości radiowych na potrzeby systemu UMTS.

Tekst pierwotny

Na podstawie § 1 pkt 8 lit. a) i d) oraz § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426) - w celu dostosowania częstotliwości radiowych wykorzystywanych w resorcie Obrony Narodowej do uregulowań wprowadzonych rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 września 2001 r. w sprawie Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości (Dz. U. Nr 137, poz. 1533), ustalam, co następuje:

1. Dyrektor Wojskowego Biura Zarządzania Częstotliwościami przygotuje dokumenty wykonawcze, wewnętrzne i zewnętrzne, do zwolnienia i przekazania użytkownikom cywilnym następujących zakresów częstotliwości radiowych, wykorzystywanych dotychczas przez komórki i jednostki organizacyjne resortu Obrony Narodowej:

1) w terminie do 31 grudnia 2002 r. - zakresy częstotliwości 1900-1980 MHz i 2120-2170 MHz,

2) w terminie do 31 grudnia 2005 r. - zakresy częstotliwości 2010-2015 MHz i 2500-2690 MHz.

2. Komórki i jednostki organizacyjne resortu Obrony Narodowej wykorzystujące urządzenia radiowe pracujące w zakresach częstotliwości, o których mowa w pkt 1, przed upływem terminów określonych w tym przepisie, przystosują te urządzenia - w uzgodnieniu z Wojskowym Biurem Zarządzania Częstotliwościami - do pracy na innych częstotliwościach; urządzenia radiowe, w których nie ma możliwości odpowiednich zmian częstotliwości, podlegają wycofaniu z eksploatacji.

3. Po upływie terminów określonych w pkt 1, komórki i jednostki organizacyjne resortu Obrony Narodowej zaprzestaną wykorzystywania przekazanych częstotliwości radiowych.

4. Szef Sztabu Generalnego WP ureguluje zakres ograniczeń w eksploatacji sprzętu łączności i radiolokacyjnego w związku z zawężeniem wykorzystywanych dotąd zakresów częstotliwości oraz określi zasady i ter-

miny wycofywania tego sprzętu z eksploatacji, z uwzględnieniem konieczności zachowania bezpieczeństwa lotów statków powietrznych, gotowości bojowej jednostek obrony przeciwlotniczej oraz zdolności i gotowości jednostek łączności do zapewnienia dowodzenia.

5. Dyrektor Departamentu Budżetowego zabezpieczy środki finansowe w ramach wielkości określonych w rezerwie celowej budżetu państwa na dostawy sprzętu objętego wieloletnim „Planem rzeczowo-finansowym wyposażenia Sił Zbrojnych RP w sprzęt łączności i ubezpieczenia lotów ze środków finansowych uzyskiwanych za zwalniane przez Ministra Obrony Narodowej zakresy częstotliwości na potrzeby operatorów UMTS”.

6. Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

Minister Obrony Narodowej: J. Szmajdziński

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2002-08-30
  • Data wejścia w życie: 2002-07-26
  • Data obowiązywania: 2002-07-26
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA