| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Generalny Zarząd Zasobów Osobowych - P1

DECYZJA Nr 262/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 18 września 2003 r.

w sprawie upoważnienia Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego do wydawania w imieniu Ministra Obrony Narodowej niektórych decyzji administracyjnych dotyczących pełnienia służby wojskowej przez żołnierzy zawodowych poza granicami państwa

Na podstawie art. 268a Kodeksu postępowania administracyjnego oraz § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426), w celu usprawnienia toku załatwiania spraw dotyczących pełnienia służby poza granicami państwa przez żołnierzy zawodowych ustalam, co następuje:

1. Upoważnia się Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego do wydawania - w imieniu Ministra Obrony Narodowej - decyzji administracyjnych w sprawach wyznaczania żołnierzy zawodowych do pełnienia służby poza granicami państwa, na stanowiska zaszeregowane do stopnia etatowego podpułkownika włącznie, i odwoływania z pełnienia tej służby w polskich kontyngentach wojskowych (polskich jednostkach wojskowych), w misjach specjalnych organizacji międzynarodowych i sił wielonarodowych oraz w kwaterach głównych, dowództwach i sztabach tych misji, a także jako obserwatorów wojskowych lub osoby posiadające status obserwatorów wojskowych w misjach specjalnych organizacji międzynarodowej i siłwielonarodowych.

2. Upoważnienie, o którym mowa w pkt. 1, dotyczy spraw wynikających z przepisów § 2 ust. 1, § 6 i § 7 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 grudnia 2000 r. w sprawie pełnienia służby wojskowej przez żołnierzy zawodowych poza granicami państwa (Dz. U. Nr 115, poz. 1197, z 2001 r. Nr 5, poz. 51 oraz z 2002 r. Nr 241, poz. 2078).

3. W sprawach, o których mowa w pkt. 2, Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego podpisuje decyzje administracyjne z zamieszczeniem klauzuli „z upoważnienia Ministra Obrony Narodowej".

4. Traci moc decyzja Nr33/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 lutego 2001 r. w sprawie upoważnienia Dyrektora Departamentu Kadr do wydawania w imieniu Ministra Obrony Narodowej niektórych decyzji administracyjnych dotyczących pełnienia służby wojskowej przez żołnierzy zawodowych poza granicami państwa (Dz. Urz. MON Nr 3, poz. 35).

5. Decyzja Wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Obrony Narodowej: J. Szmajdziński

 

 

* Załącznik do decyzji został rozesłany do zainteresowanych adresatów poza Dziennikiem Urzędowym

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »