REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2020 poz. 59

OBWIESZCZENIE
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO1)

z dnia 28 września 2020 r.

o zamiarze i przyczynach połączenia państwowej instytucji kultury Muzeum Żołnierzy Wyklętych oraz instytucji kultury prowadzonej jako wspólna instytucja kultury Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji)

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 18 ust. 3 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 194) podaje się do publicznej wiadomości informację o zamiarze i przyczynach połączenia państwowej instytucji kultury Muzeum Żołnierzy Wyklętych oraz instytucji kultury prowadzonej jako wspólna instytucja kultury Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji).

1. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamierza dokonać połączenia państwowej instytucji kultury pod nazwą: "Muzeum Żołnierzy Wyklętych", utworzonej na podstawie zarządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie utworzenia państwowej instytucji kultury - Muzeum Żołnierzy Wyklętych (Dz. Urz. MKiDN poz. 48) oraz instytucji kultury pod nazwą: "Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji)", prowadzonej jako wspólna instytucja kultury ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego i Miasta Ostrołęki na podstawie umowy w sprawie prowadzenia jako wspólnej instytucji kultury - Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji) zawartej dnia 7 marca 2016 r. pomiędzy Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Miastem Ostrołęka, zmienionej aneksem nr 1 z dnia 28 października 2016 r., aneksem nr 2 z dnia 15 grudnia 2017 r., aneksem nr 3 z dnia 28 grudnia 2018 r., aneksem nr 4 z dnia 29 marca 2019 r. oraz aneksem nr 5 z dnia 20 grudnia 2019 r.

2. W wyniku połączenia zostanie utworzona nowa instytucja kultury pod nazwą: ,,Muzeum Żołnierzy Wyklętych", prowadzona wspólnie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Ostrołękę.

3. Przyczyną połączenia jest dążenie organizatorów Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji) do wzbogacenia możliwości działania Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji) w zakresie przedmiotowym, organizacyjnym i finansowym, tak aby jego potencjał służył zarówno potrzebom regionalnym, jak i ogólnokrajowym. Ponadto, połączenie przyczyni się do podniesienia merytorycznych i organizacyjnych możliwości obecnego Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji) w szczególności w zakresie środków upowszechniania wiedzy o dorobku powojennego polskiego zbrojnego podziemia antykomunistycznego.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego: P. Gliński


1) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego kieruje działem administracji rządowej - kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Dz. U. poz. 2254).

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2020-09-28
  • Data wejścia w życie: 2020-09-28
  • Data obowiązywania: 2020-09-28
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA