REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2022 poz. 90

OBWIESZCZENIE
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO1)

z dnia 15 września 2022 r.

o zamiarze i przyczynach połączenia państwowej instytucji kultury Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz instytucji kultury prowadzonej jako wspólna instytucja kultury Muzeum Narodowego w Gdańsku

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 18 ust. 3 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 194) podaje się do publicznej wiadomości informację o zamiarze i przyczynach połączenia państwowej instytucji kultury Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz instytucji kultury prowadzonej jako wspólna instytucja kultury Muzeum Narodowego w Gdańsku.

1. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamierza dokonać połączenia państwowej instytucji kultury pod nazwą: "Muzeum Narodowe w Gdańsku", utworzonej na podstawie zarządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 23 sierpnia 2022 r. w sprawie utworzenia państwowej instytucji kultury - Muzeum Narodowego w Gdańsku (Dz. Urz. MKiDN poz. 82) oraz instytucji kultury pod nazwą: "Muzeum Narodowe w Gdańsku", prowadzonej jako wspólna instytucja kultury ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego i Województwa Pomorskiego na podstawie umowy w sprawie prowadzenia jako wspólnej instytucji kultury - Muzeum Narodowe w Gdańsku zawartej dnia 23 października 2005 roku pomiędzy Skarbem Państwa - Ministrem Kultury a Województwem Pomorskim, zmienionej Aneksem nr 1 z dnia 5 grudnia 2008 r., Aneksem nr 2 z dnia 30 kwietnia 2009 r., Aneksem nr 3 z dnia 9 lutego 2016 r. oraz Aneksem nr 4 z dnia 21 lipca 2021 r.

2. W wyniku połączenia zostanie utworzona nowa instytucja kultury pod nazwą: "Muzeum Narodowe w Gdańsku", prowadzona wspólnie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Pomorskie, która będzie wpisana do rejestru instytucji kultury prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

3. Przyczyną połączenia jest zapewnienie, by w formule nowej wspólnej instytucji kultury o charakterze narodowym zapewnione zostały w zakresie przedmiotowym, organizacyjnym i finansowym warunki działania przede wszystkim w wymiarze ogólnokrajowym, uzupełnionym w szczególności o zakres ochrony, opieki i upowszechniania dziedzictwa Pomorza.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego: P. Gliński


1) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego kieruje działem administracji rządowej - kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 października 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Dz. U. poz. 1951).

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2022-09-16
  • Data wejścia w życie: 2022-09-16
  • Data obowiązywania: 2022-09-16
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA