REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2009 nr 1 poz. 3

DECYZJA NR 773 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 19 grudnia 2008 r.

w sprawie prowadzenia w Policji zestawu zbiorów informacji „System Informacji Operacyjnych”

Tekst pierwotny

Na podstawie § 4 ust. 2 i 5 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 września 2007 r. w sprawie przetwarzania przez Policję informacji o osobach (Dz. U. Nr 170, poz. 1203) postanawia się, co następuje:

§ 1

Decyzja określa:

1) cel prowadzenia zestawu zbiorów informacji „System Informacji Operacyjnych”;

2) zakres informacji przetwarzanych w zbiorach;

3) podmioty odpowiedzialne za prowadzenie zbiorów i uprawnione do korzystania ze zbiorów;

4) procedury korzystania ze zbiorów;

5) techniczne i organizacyjne warunki wykonywania czynności służbowych niezbędnych do realizacji ustalonego celu prowadzenia zestawu oraz zapewniających zgodne z prawem efektywne, sprawne i ekonomiczne przetwarzanie informacji zgromadzonych w zestawie.

§ 2

Użyte w decyzji określenia oznaczają:

a) BWK – Biuro Wywiadu Kryminalnego Komendy Głównej Policji;

b) CBIU – centralny zbiór informacji o nazwie „Centralna Baza Informacji z Ustaleń”;

c) komunikat systemowy – komunikat generowany automatycznie, zawierający dane policjanta zlecającego ochronę informacji wprowadzonej do SIO;

d) rozporządzenie – rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 września 2007 r. w sprawie przetwarzania przez Policję informacji o osobach (Dz. U. Nr 170, poz. 1203);

e) SIO – zestaw zbiorów informacji o nazwie „System Informacji Operacyjnych”;

f) SMI – centralny zbiór informacji o nazwie „System Meldunku Informacyjnego”;

g) ustawa o Policji – ustawę z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277 z późn. zm.1));

h) zarządzenie – zarządzenie nr pf – 634 Komendanta Głównego Policji z dnia 30 czerwca 2006 r. w sprawie metod i form wykonywania przez Policję czynności operacyjno-rozpoznawczych.

§ 3

1. W BWK tworzy się prowadzony w systemie informatycznym zestaw zbiorów informacji SIO.

2. SIO składa się z:

1) SMI, utworzonego z dniem 1 czerwca 2004 r.2);

2) CBIU, utworzonego z dniem 20 kwietnia 2007 r.3);

3) wyodrębnionego ze zbiorów wymienionych w pkt 1 i 2 podzbioru o nazwie „ARCHIWUM”.

3. SIO prowadzi się dla potrzeb służby kryminalnej i śledczej Policji, w celach:

1) wykorzystania zgromadzonych w SMI, informacji do realizacji czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz do prowadzenia analizy kryminalnej w sposób określony odrębnymi przepisami;

2) koordynacji przy pomocy CBIU czynności operacyjno-rozpoznawczych Policji wykonywanych metodą obserwacji planowej.

4. W podzbiorze ARCHIWUM przetwarza się informacje przeniesione ze zbiorów wymienionych w ust. 2 pkt 1 i 2, zweryfikowane jako nieprawdziwe lub zakwalifikowane do okresowej oceny przydatności, o której mowa w § 11 rozporządzenia.

§ 4

1. W SIO przetwarza się informacje, uzyskane przez policjantów w trakcie wykonywania czynności służbowych, przydatne do zapobiegania, rozpoznawania i wykrywania przestępstw, ustalania metod ich popełniania oraz wykrywania i zatrzymywania sprawców.

2. Dopuszczalny zakres przetwarzanych w SIO informacji o osobach określa art. 20 ust. 2a i 2b ustawy o Policji.

3. W SIO przetwarza się również:

1) informacje o zdarzeniach, miejscach, pojazdach, dokumentach oraz podmiotach niebędących osobami fizycznymi;

2) informacje o urządzeniach wykorzystywanych do przekazu informacji;

3) informacje o rachunkach w bankach lub innych instytucjach finansowych oraz o czynnościach bankowych, z zastrzeżeniem ograniczeń dostępu do tych informacji określonych w art. 20 ust. 3 i 4 ustawy o Policji.

4. W SIO przetwarza się informacje jawne oraz informacje niejawne stanowiące tajemnicę służbową.

§ 5

1. Informacje w SIO przetwarza się z zastosowaniem sposobów określonych w § 14 ust. 1 rozporządzenia.

2. W przypadku każdej operacji przetwarzania rejestruje się automatycznie lub ręcznie dane określone w § 15 rozporządzenia, a ponadto dane identyfikujące zlecającego przetwarzanie informacji oraz dane wskazujące cel lub powód dokonania operacji przetwarzania.

§ 6

1. Informacje w poszczególnych zbiorach wymienionych w § 3 ust. 2 pkt 1 i 2 rejestruje się na podstawie następujących dokumentów źródłowych:

1) w przypadku zbioru SMI:

a) meldunków informacyjnych, sporządzanych według wzoru określonego w załączniku nr 1,

b) zapytań/typowań do Systemu Meldunku Informacyjnego, sporządzanych według wzoru określonego w załączniku nr 2,

c) innych dokumentów wytworzonych w Policji oraz poza Policją, zawierających dane przydatne do realizacji celów określonych w § 4 ust. 1;

2) w przypadku zbioru CBIU:

a) wniosków o obserwację i komunikatów z obserwacji, o których mowa w § 66 ust. 1 i § 75 ust. 1 pkt 1 zarządzenia,

b) zapytań/typowań do CBIU, sporządzanych według wzoru określonego w załączniku nr 2,

c) innych dokumentów wytworzonych w Policji oraz poza Policją, zawierających dane przydatne do realizacji celów określonych w § 4 ust. 1.

2. Meldunek informacyjny sporządza się w każdym przypadku uzyskania przez policjanta informacji mogących przyczynić się do zapobiegania, rozpoznawania i wykrywania przestępstw, ustalenia sprawców lub metod popełniania przestępstw albo do rozpoznania organizacji grup przestępczych.

§ 7

1. Policjant sporządzający dokument źródłowy:

1) jest odpowiedzialny za rzetelne i kompletne podanie uzyskanych informacji;

2) jest obowiązany zweryfikować uzyskane informacje w dostępnych policyjnych i pozapolicyjnych zbiorach informacji, a wynik tej weryfikacji umieścić w treści dokumentu źródłowego.

2. Przed rejestracją w SIO dokument źródłowy musi być sprawdzony pod względem formalnym i merytorycznym przez właściwego:

1) kierownika komórki organizacyjnej Komendy Głównej Policji;

2) kierownika komórki organizacyjnej komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji;

3) komendanta powiatowego (miejskiego, rejonowego) Policji oraz komendanta komisariatu Policji;

– zwanych dalej „komendantami i kierownikami”.

3. Komendanci i kierownicy mogą upoważnić na piśmie podległych policjantów do wykonywania czynności, o których mowa w ust. 2.

4. Policjant sporządzający dokument źródłowy jest obowiązany, z zastrzeżeniem ust. 2, niezwłocznie po wykonaniu czynności służbowych wynikających z charakteru tych dokumentów, przekazać dokumenty źródłowe komórce organizacyjnej właściwej do spraw:

1) wywiadu kryminalnego – w przypadku dokumentów źródłowych, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 1 ;

2) techniki operacyjnej – w przypadku dokumentów źródłowych, o których mowa w § 6 ust.1 pkt 2; albo innej komórce organizacyjnej uprawnionej do rejestrowania informacji w SIO.

§ 8

1. Dokumenty źródłowe zawierające informacje o policjancie lub pracowniku Policji przekazuje się bez wprowadzania do SIO do właściwej terytorialnie komórki organizacyjnej Policji do spraw wewnętrznych.

2. Informacje, o których mowa w ust. 1, udostępnia się w SIO po akceptacji dyrektora Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

§ 9

Policjant sporządzający meldunek informacyjny dokonuje oceny wiarygodności źródła informacji, a wyniki tej oceny zaznacza w odpowiednich polach formularza meldunku w formie następujących kodów:

1) kod „A” – oznacza brak wątpliwości co do wiarygodności źródła informacji;

2) kod „B” – oznacza, że informacja pochodzi ze źródła, które w większości przypadków dotychczas było wiarygodne;

3) kod „C” – oznacza, że informacja pochodzi ze źródła, które w większości przypadków dotychczas nie było wiarygodne;

4) kod „X” – oznacza, że informacja pochodzi z nowego źródła, którego wiarygodność nie jest znana, bo źródło nie było sprawdzane lub sprawdzenie nie jest możliwe.

§ 10

Policjant sporządzający meldunek informacyjny dokonuje oceny prawdziwości i sposobu uzyskania informacji przekazywanej tym meldunkiem, a wyniki tej oceny wpisuje w odpowiednim polu formularza meldunku w formie następujących kodów:

1) kod „1” – oznacza, że informacja jest oceniana jako prawdziwa przez policjanta;

2) kod „2” – oznacza, że fakty wskazane w informacji są znane bezpośrednio źródłu przekazującemu informację;

3) kod „3” – oznacza, że fakty wskazane w informacji nie są znane bezpośrednio źródłu przekazującemu informację, ale zostały potwierdzone przez inne źródła informacji;

4) kod „4” – oznacza, że fakty wskazane w informacji nie są znane bezpośrednio źródłu przekazującemu informację i nie mogą być sprawdzone przez inne aktualnie dostępne źródła informacji.

§ 11

1. Policjant sporządzający dokument źródłowy lub jego bezpośredni przełożony, określa w odpowiednim polu formularza takiego dokumentu dopuszczalny sposób wykorzystania informacji, w formie następujących kodów:

1) kod „H1” – oznacza, że informacja nie może być wykorzystana w postępowaniu karnym bezpośrednio, bez uprzedniego dowodowego przetworzenia w sposób określony przepisami postępowania karnego;

2) kod „H2” – oznacza, że informacje można udostępnić tylko po uprzednim uzyskaniu zgody policjanta, który sporządził dokument źródłowy lub jego bezpośredniego przełożonego;

3) kod „H3” – oznacza, że wykorzystanie informacji podlega ograniczeniom innym niż wymienione w pkt 1 i 2, wskazanym opisowo w polu „Uwagi” formularza dokumentu źródłowego.

2. Kod „H1” wpisuje się do każdego dokumentu źródłowego wprowadzanego do SIO, a kody „H2” i „H3” dodatkowo w przypadku uznania, że zachodzą określone powody do dalej idącego ograniczenia sposobu wykorzystania informacji, przy czym kod „H2” wpisuje się zawsze do dokumentów źródłowych, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 2.

3. Sposób wykorzystania informacji ogranicza się kodem „H2” w przypadku konieczności szczególnej ochrony przebiegu prowadzonych czynności operacyjno-rozpoznawczych przed dekonspiracją, zapewnienia właściwego toku postępowania karnego albo ochrony zdrowia i życia policjantów lub innych osób uczestniczących w czynnościach służbowych.

4. Ograniczenie sposobu wykorzystania informacji kodem „H2” lub „H3” obowiązuje przez okres trzech miesięcy od daty sporządzenia dokumentu źródłowego. Okres ten może być przedłużany o kolejne trzymiesięczne okresy na pisemny wniosek kierownika komórki organizacyjnej Policji skierowany do komórki organizacyjnej właściwej do spraw wywiadu kryminalnego lub techniki operacyjnej.

5. W przypadku nieuzyskania zgody, o której mowa w ust. 1 pkt 2, podmiot dokonujący sprawdzenia w SIO otrzymuje tylko informacje występujące w komunikacie systemowym.

§ 12

1. Obieg dokumentów źródłowych w CBIU regulują odrębne przepisy.

2. Po zarejestrowaniu informacji w SIO dokumenty źródłowe, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 1, są zwracane nadawcy z adnotacją określającą datę rejestracji i numer identyfikacyjny nadany informacji w SIO.

3. Kierownik lub komendant, o którym mowa w § 7 ust. 2, albo policjant upoważniony w tym zakresie, zwraca sporządzającemu dokument źródłowy bez rejestracji, jeżeli:

1) dokument został sporządzony niezgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych;

2) informacje zawarte w dokumencie są powszechnie znane lub nieprzydatne w realizacji zadań ustawowych Policji;

3) dokument został wypełniony nieprawidłowo lub nieczytelnie.

§ 13

1. Na podstawie informacji zawartych w dokumentach źródłowych w SIO można tworzyć następujące obiekty analityczne, z opisem ich wzajemnych powiązań:

1) „Adres” – informacje o miejscach;

2) „Dokument” – informacje o dokumentach;

3) „Firma” – informacje o podmiotach, które nie są osobami fizycznymi;

4) „Grupa” – informacje o grupach przestępczych, a w szczególności o ich charakterze, celach i obszarach działania oraz zachowaniach członków;

5) „Konto” – informacje o rachunkach w bankach lub innych instytucjach finansowych oraz o czynnościach bankowych;

6) „Osoba” – informacje o osobach fizycznych;

7) „Pojazd” – informacje o pojazdach oraz ich częściach składowych;

8) „Telefon” – informacje o numerach i abonentach telefonów, urządzeń telekopiowych, adresach (kontach) poczty elektronicznej lub innych adresach albo numerach urządzeń wykorzystywanych do przekazu informacji;

9) „Zdarzenie” – informacje o zdarzeniach oraz ich umiejscowieniu czasowym i terytorialnym.

2. Jeżeli treść dokumentu źródłowego zawiera wszystkie informacje pozwalające na utworzenie obiektu analitycznego, utworzenie obiektu analitycznego jest obowiązkowe.

§ 14

1. Dokumenty źródłowe, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 1, grupuje się w podzbiorach tematycznych dotyczących poszczególnych czynów karalnych, metod działań przestępczych, grup przestępczych oraz innych zagadnień, uznanych za istotne w zakresie realizacji ustawowych zadań Policji. Każdy podzbiór tematyczny oznacza się nazwą „Sprawa” z indywidualnym numerem lub symbolem identyfikacyjnym.

2. Obiekty analityczne wymienione w § 13 można grupować w podzbiorach tematycznych dotyczących poszczególnych czynów karalnych, metod działań przestępczych, grup przestępczych oraz innych zagadnień, uznanych za istotne w zakresie realizacji ustawowych zadań Policji.

3. Podzbiór tematyczny tworzy i usuwa w drodze decyzji dyrektor BWK, z własnej inicjatywy lub:

1) na polecenie Komendanta Głównego Policji lub Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego komórki organizacyjne służby kryminalnej i śledczej Komendy Głównej Policji;

2) na wniosek komendantów jednostek organizacyjnych Policji albo kierowników komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji.

4. W decyzji, o której mowa w ust. 3, dyrektor BWK określa szczegółowo rodzaj informacji przetwarzanych w podzbiorze tematycznym, kategorie użytkowników uprawnionych do dostępu i zakres dostępu oraz warunki korzystania z podzbioru i sposób usuwania informacji przetwarzanych w podzbiorze.

5. Dyrektor BWK może odmówić wydania decyzji, o której mowa w ust. 3 pkt 2, jeżeli uzna wniosek o utworzenie podzbioru tematycznego za nieuzasadniony albo wniosek o usunięcie dotyczy podzbioru tematycznego utworzonego na wniosek innego podmiotu. W takim przypadku zwraca wniosek wnioskodawcy ze wskazaniem przyczyn jego nieuwzględnienia.

6. Decyzje, o których mowa w ust. 3 i 5, podlegają zatwierdzeniu przez Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadzorującego komórki organizacyjne służby kryminalnej i śledczej Komendy Głównej Policji.

§ 15

1. Policjant prowadzący czynności operacyjno-rozpoznawcze w odniesieniu do któregokolwiek z wyodrębnionych obiektów analitycznych może złożyć wniosek o zastrzeżenie koordynacyjne, w wyniku którego powinien być powiadamiany o każdym zapytaniu dotyczącym obiektu analitycznego objętego zastrzeżeniem.

2. Policjant prowadzący czynności operacyjno-rozpoznawcze lub jego przełożony podejmuje decyzje co do sposobu wykorzystania powiadomienia, o którym mowa w ust. 1.

3. Zastrzeżenie koordynacyjne obowiązuje przez okres 3 miesięcy od daty objęcia zastrzeżeniem obiektu analitycznego w SIO.

4. Można przedłużać okres zastrzeżenia koordynacyjnego o kolejne trzymiesięczne okresy, na pisemny wniosek skierowany do kierowników komórek organizacyjnych Policji właściwych do spraw wywiadu kryminalnego lub techniki operacyjnej.

5. Wzór wniosku o zastrzeżenie koordynacyjne/przedłużenie okresu zastrzeżenia koordynacyjnego w Systemie Informacji Operacyjnych określa załącznik nr 3.

§ 16

1. Dyrektor BWK zapewnia prowadzenie systematycznej weryfikacji informacji przetwarzanych w SMI, pod względem ich prawidłowości oraz aktualnej przydatności do realizacji celów wymienionych w § 3 ust. 3.

2. Dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji zapewnia, w porozumieniu z dyrektorem BWK, prowadzenie systematycznej weryfikacji informacji przetwarzanych w CBIU pod względem ich prawidłowości oraz aktualnej przydatności do realizacji celów wymienionych w § 3 ust. 3.

3. Informacje uznane za okresowo nieprzydatne do realizacji celów wymienionych w § 3 ust. 3 przenosi się ze zbiorów wymienionych w § 3 ust. 2 pkt 1 i 2 do podzbioru ARCHIWUM. Przeniesienie następuje na wniosek sporządzającego dokument źródłowy lub użytkownika SIO, który informacje rejestrował.

4. W SIO uruchamia się funkcję automatycznego przenoszenia informacji do podzbioru ARCHIWUM po upływie 10 lat od daty rejestracji.

5. Informacje przetwarzane w podzbiorze ARCHIWUM mogą być w każdym czasie przeniesione do odpowiedniego zbioru wymienionego w § 3 ust. 2 pkt 1 i 2.

6. Informacje przetwarzane w SIO podlegają okresowej weryfikacji, o której mowa w art. 20 ust. 17 ustawy o Policji oraz w § 11 rozporządzenia.

7. Informacje uznane w wyniku weryfikacji, o której mowa w ust. 6, za zbędne do realizacji ustawowych zadań Policji usuwa się z SIO w sposób trwały i udokumentowany protokolarnie, na podstawie wniosku zatwierdzonego przez dyrektora BWK lub osobę upoważnioną w tym zakresie przez dyrektora BWK.

8. Informacje zweryfikowane jako nieprawdziwe podlegają usunięciu z SIO.

§ 17

1. Informacje wprowadzone na podstawie dokumentów źródłowych do SIO mogą być modyfikowane przez uprawnionych użytkowników SIO w celu poprawienia oczywistej omyłki pisarskiej.

2. Błędy polegające na niedołączeniu dokumentów źródłowych do odpowiednich podzbiorów tematycznych są usuwane przez użytkowników SIO, którzy je ujawnili.

3. Błędy ujawnione w zakresie tworzenia obiektów analitycznych mogą być poprawiane przez każdego uprawnionego użytkownika systemu.

§ 18

1. Sprawdzenia w SIO można dokonać:

1) w przypadku prowadzenia czynności operacyjno-rozpoznawczych dotyczących osób, miejsc lub innych obiektów analitycznych objętych sprawdzeniem;

2) na polecenie Komendanta Głównego Policji i Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego komórki organizacyjne służby kryminalnej i śledczej Komendy Głównej Policji albo kierowników tych komórek organizacyjnych lub ich zastępców.

2. Sprawdzenie w SIO może być realizowane w formie zapytania, typowania lub analizy. W wyniku sprawdzenia jednostka organizacyjna Policji lub uprawniony podmiot pozapolicyjny otrzymuje dostępne w SIO informacje, z zastrzeżeniem § 8 ust. 2 i § 11 ust. 5.

3. Sprawdzeń w SIO dokonuje się na podstawie zatwierdzonych przez komendantów lub kierowników, o których mowa w § 7 ust. 2, dokumentów źródłowych w postaci zapytań/typowań lub wniosków o obserwację albo innych dokumentów zawierających te same dane.

4. Każde sprawdzenie w SIO odnotowuje się podając jego powód, podstawę dokonywania sprawdzenia i sygnaturę sprawy, jak również dane podmiotu, dla którego zostało dokonane.

5. Sprawdzenia w SMI na wniosek uprawnionych podmiotów pozapolicyjnych są dokonywane za pośrednictwem BWK.

6. Sprawdzeń w CBIU na podstawie zapytania/typowania dokonują:

1) dla komórek organizacyjnych właściwych w sprawach techniki operacyjnej – policjanci i pracownicy pełniący służbę i zatrudnieni w tych komórkach organizacyjnych;

2) dla innych niż wymienione w pkt 1 komórek organizacyjnych służby kryminalnej i śledczej – policjanci lub pracownicy Policji komórek organizacyjnych właściwych w sprawach wywiadu kryminalnego, z zastrzeżeniem pkt 3;

3) dla komórek organizacyjnych Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji –policjanci i pracownicy wyznaczeni przez dyrektora tego Biura oraz administratorzy centralni wyznaczeni przez dyrektora BWK;

4) dla podmiotów pozapolicyjnych – dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji za pośrednictwem dyrektora BWK.

§ 19

1. Sprawdzeń w formie zapytania/typowania i analizy dokonuje się na podstawie pisemnych wniosków kierowników komórek organizacyjnych służby kryminalnej i śledczej Policji lub komendantów powiatowych (miejskich, rejonowych) Policji, komendantów komisariatów i komisariatów specjalistycznych Policji.

2. Wniosek o dokonanie sprawdzenia w formie analizy jest realizowany pod warunkiem potwierdzenia możliwości realizacji wniosku przez kierownika właściwej komórki organizacyjnej Policji do spraw wywiadu kryminalnego.

3. Sprawdzenie w formie analizy może być dokonane jedynie w celu:

1) rozpoznania lokalizacji, rodzaju działalności, składu osobowego i struktury organizacji przestępczych oraz sposobu wykorzystywania dochodów z działalności przestępczej;

2) ustalenia związków i zależności zachodzących pomiędzy poszczególnymi informacjami znajdującymi się w zbiorze, przydatnych do wspomagania działań wykrywczych i procesów decyzyjnych związanych z realizacją zadań Policji;

3) weryfikacji zgromadzonych informacji.

4. Wyniki zapytania/typowania i analizy mogą być przedstawione w formie opisowej i graficznej.

5. Do zapytania/typowania i analizy stosuje się odpowiednio przepisy § 11 i § 15.

§ 20

1. Indywidualne uprawnienia dostępu do informacji przetwarzanych w SIO są nadawane i odbierane na podstawie pisemnego wniosku właściwego

kierownika jednostki organizacyjnej Policji, dysponującej stacją dostępową do SIO, z zastrzeżeniem ust. 3.

2. Szczegółową procedurą uzyskiwania uprawnień dostępu do SIO określa dokumentacja Szczegółowych Wymagań Bezpieczeństwa Systemu i Procedury Bezpiecznej Eksploatacji, sporządzana odrębnie dla zbiorów SMI i CBIU.

3. Kierownik, o którym mowa w ust. 1, jest obowiązany przynajmniej raz w roku przeprowadzić weryfikację indywidualnych uprawnień dostępu do SIO, nadanych podległym policjantom i pracownikom Policji.

4. Wzór wniosku o nadanie/odebranie uprawnień dostępu do Systemu Informacji Operacyjnych, o którym mowa w ust. 1, stanowi załącznik nr 4.

§ 21

1. Dyrektora BWK wyznaczam i upoważniam do:

1) pełnienia funkcji administratora danych osobowych przetwarzanych w zestawie zbiorów SIO;

2) kontroli dostępu do informacji przetwarzanych w SIO;

3) nadawania i odbierania uprawnień dostępu do SIO;

4) organizowania systematycznej weryfikacji informacji przetwarzanych w SIO;

2. Dyrektor BWK odpowiada za merytoryczną jakość informacji przetwarzanych w zbiorze SMI.

3. Dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji odpowiada za merytoryczną jakość informacji przetwarzanych w zbiorze CBIU.

4. Dyrektor Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji odpowiada za niezawodne funkcjonowanie SIO pod względem technicznym oraz za stan bezpieczeństwa teleinformatycznego w zakresie funkcjonowania tego Systemu.

5. Dyrektora BWK upoważniam do wydania wytycznych w sprawie szczegółowego sposobu wykonywania przez policjantów i pracowników jednostek organizacyjnych Policji, czynności służbowych związanych z przetwarzaniem informacji w SIO.

§ 22

Traci moc decyzja nr 256 Komendanta Głównego Policji z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie założenia i prowadzenia na potrzeby Policji centralnego zbioru System Informacji Operacyjnych (Dz. Urz. KGP Nr 8, poz. 69 i Nr 13, poz. 103).

§ 23

Decyzja wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2009 r.

Komendant Główny Policji

gen. insp. Andrzej Matejuk

 

 

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2007 r. Nr 57, poz. 390, Nr 120, poz. 818, Nr 140, poz. 981 i Nr 165, poz. 1170 oraz z 2008 r. Nr 86, poz. 521 i Nr 171, poz. 1065.

2) Wymieniony zbiór został utworzony na podstawie decyzji nr 192 Komendanta Głównego Policji z dnia 26 maja 2004 r. w sprawie założenia oraz zasad prowadzenia centralnego zbioru informacji dla potrzeb analizy kryminalnej (Dz. Urz. KGP Nr 10, poz. 51), zastąpionej decyzją wskazaną w odnośniku 3.

3) Wymieniony zbiór został utworzony na podstawie decyzji nr 256 Komendanta Głównego Policji z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie założenia i prowadzenia na potrzeby Policji centralnego zbioru Systemu Informacji Operacyjnych (Dz. Urz. Nr 8, poz. 69 i Nr 13, poz. 103).

Załącznik 1. [Wzór meldunku informacyjnego]

Załączniki do decyzji nr 773 Komendanta Głównego Policji
z dnia 19 grudnia 2008 r.

Załącznik nr 1

Wzór meldunku informacyjnego

infoRgrafika

Załącznik 2. [Wzór zapytania/typowania do Systemu Informacji Operacyjnych]

Załącznik nr 2

Wzór zapytania/typowania do Systemu Informacji Operacyjnych

infoRgrafika

Załącznik 3. [Wzór wniosku o zastrzeżenie koordynacyjne/przedłużenie zastrzeżenia koordynacyjnego w Systemie Informacji Operacyjnych]

Załącznik nr 3

Wzór wniosku o zastrzeżenie koordynacyjne/przedłużenie zastrzeżenia koordynacyjnego w Systemie Informacji Operacyjnych

infoRgrafika

Załącznik 4. [Wzór wniosku o nadanie/odebranie/aktualizację uprawnień dostępu do Systemu Informacji Operacyjnych]

Załącznik nr 4

Wzór wniosku o nadanie/odebranie/aktualizację uprawnień dostępu do Systemu Informacji Operacyjnych

infoRgrafika

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2009-01-12
  • Data wejścia w życie: 2009-01-01
  • Data obowiązywania: 2009-01-01
  • Dokument traci ważność: 2013-04-05
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA