| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

DECYZJA NR 104
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 22 marca 2013 r.

w sprawie upoważnienia policjantów Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji do żądania niezbędnej pomocy oraz zwracania się o niezbędną pomoc od instytucji państwowych, organów administracji publicznej, jednostek gospodarczych prowadzących działalność w zakresie użyteczności publicznej oraz organizacji społecznych

Na podstawie § 21 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2005 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów (Dz. U. Nr 141, poz. 1186) postanawia się, co następuje:

§ 1.

1. Upoważnia się dyrektora Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, jego zastępców oraz policjantów pełniących służbę na stanowiskach kierowników komórek organizacyjnych Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji:

1) naczelnika Zarządu w Warszawie,

2) naczelników wydziałów

– do żądania niezbędnej pomocy od instytucji państwowych, organów administracji publicznej, jednostek gospodarczych prowadzących działalność w zakresie użyteczności publicznej oraz zwracania się o niezbędną pomoc do innych jednostek gospodarczych i organizacji społecznych, zgodnie z § 21 i 23 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2005 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów.

2. Podczas nieobecności osób, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, uprawnienia określone w ust. 1 przysługują osobom, które ich zastępują.

§ 2.

Upoważnieni policjanci, wykonujący czynności, o których mowa w § 1 ust. 1, są obowiązani przedstawić na żądanie podmiotu, do którego Policja zwróciła się o udzielenie pomocy, kopię niniejszej decyzji wraz z dokumentem potwierdzającym zajmowane przez te osoby stanowisko służbowe wymienione w § 1.

§ 3.

Traci moc decyzja nr 144 Komendanta Głównego Policji z dnia 4 kwietnia 2012 r. w sprawie upoważnienia policjantów Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji do żądania niezbędnej pomocy oraz zwracania się o niezbędną pomoc od instytucji państwowych, organów administracji publicznej, jednostek gospodarczych prowadzących działalność w zakresie użyteczności publicznej oraz organizacji społecznych.

§ 4.

Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

Komendant Główny Policji

nadinsp. Marek Działoszyński

 

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe i podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »