REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2019 poz. 85

ZARZĄDZENIE NR 35
PREZESA WYŻSZEGO URZĘDU GÓRNICZEGO

z dnia 28 listopada 2019 r.

zmieniające zarządzenie w sprawie sposobu postępowania w urzędach górniczych w sprawach, w których jest wykonywana działalność lobbingowa

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 16 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa (Dz. U. z 2017 r. poz. 248) zarządza się, co następuje:

§ 1.

W zarządzeniu nr 42 Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego z dnia 2 listopada 2010 r. w sprawie sposobu postępowania w urzędach górniczych w sprawach, w których jest wykonywana działalność lobbingowa (Dz. Urz. WUG z 2018 r. poz. 81) w § 3 ust. 5 otrzymuje brzmienie:

"5. Jeżeli wystąpienie ma formę zgłoszenia i dotyczy projektu aktu normatywnego przekazanego do uzgodnień z członkami Rady Ministrów przez Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, działającego na podstawie upoważnienia udzielonego przez ministra sprawującego nad nim nadzór, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego ustosunkowuje się do propozycji zawartych w tym wystąpieniu przez ich uwzględnienie w projekcie aktu normatywnego lub w przypadku ich nieprzyjęcia - przez wyjaśnienie przyczyn takiego stanowiska w odpowiedniej części uzasadnienia tego projektu.".

§ 2.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Prezes Wyższego Urzędu Górniczego: Adam Mirek

Metryka

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA