REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2023 poz. 7

ZARZĄDZENIE NR 8
NACZELNEGO DYREKTORA ARCHIWÓW PAŃSTWOWYCH

z dnia 6 lutego 2023 r.

w sprawie zmiany niektórych decyzji i zarządzeń w związku z utworzeniem regionalnych komisji metodycznych

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 i ust. 1a ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2020 r. poz. 164) zarządza się, co następuje:

§ 1.

W decyzji nr 20 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 27 października 2005 r. w sprawie wprowadzenia Wskazówek metodycznych w sprawie ustalania nazw i granic chronologicznych zespołów archiwalnych prokuratur, wytworzonych od XIX do XXI w. w załączniku nr 6 do załącznika do decyzji w części B w uwadze 1 wyrazy „komisja metodyczna archiwum" zastępuje się wyrazami „właściwa regionalna komisja metodyczna".

§ 2.

W decyzji nr 22 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 10 listopada 2005 r. w sprawie wprowadzenia Wskazówek metodycznych w sprawie ustalania nazw i granic chronologicznych zespołów archiwalnych sądów, wytworzonych od XIX do XXI w. wprowadza się następujące zmiany:

1) w załączniku nr 3 do załącznika do decyzji w przypisie 29 wyrazy „komisja metodyczna archiwum" zastępuje się wyrazami „właściwa regionalna komisja metodyczna";

2) w załączniku nr 7 do załącznika do decyzji w części B w uwadze 1 wyrazy „komisja metodyczna archiwum" zastępuje się wyrazami „właściwa regionalna komisja metodyczna".

§ 3.

W decyzji nr 1 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 10 stycznia 2007 r. w sprawie wprowadzenia wskazówek metodycznych dotyczących zasad opracowania akt stanu prawnego nieruchomości przechowywanych w archiwach państwowych w załączniku do decyzji wprowadza się następujące zmiany:

1) w ust. 6.3 wyrazy „komisja metodyczna archiwum" zastępuje się wyrazami „właściwa regionalna komisja metodyczna";

2) w ust. 10.1 wyrazy „komisja metodyczna archiwum" zastępuje się wyrazami „właściwa regionalna komisja metodyczna".

§ 4.

W zarządzeniu nr 4 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 10 kwietnia 2008 r. w sprawie wprowadzenia wskazówek metodycznych dotyczących zasad opracowania zespołów archiwalnych sądów, wytworzonych od XIX do XXI wieku, przechowywanych w archiwach państwowych w załączniku do zarządzenia w ust. 21 wyrazy „komisja metodyczna archiwum" zastępuje się wyrazami „właściwa regionalna komisja metodyczna".

§ 5.

W zarządzeniu nr 1 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 24 lutego 2009 r. w sprawie wprowadzenia wskazówek metodycznych dotyczących zasad opracowania zespołów archiwalnych prokuratur, wytworzonych od XIX do XXI wieku, przechowywanych w archiwach państwowych w załączniku do zarządzenia w ust. 18 wyrazy „komisja metodyczna archiwum" zastępuje się wyrazami „właściwa regionalna komisja metodyczna".

§ 6.

W zarządzeniu nr 8 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 30 stycznia 2018 r. w sprawie inwentaryzacji materiałów archiwalnych oraz sporządzania i zatwierdzania elektronicznych inwentarzy archiwalnych dla zespołów (zbiorów) w archiwach państwowych w § 7 w ust. 2 wyrazy „komisji metodycznej" zastępuje się wyrazami „regionalnej komisji metodycznej".

§ 7.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

NACZELNY DYREKTOR
ARCHIWÓW PAŃSTWOWYCH
PAWEŁ PIETRZYK

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2023-02-13
  • Data wejścia w życie: 2023-02-13
  • Data obowiązywania: 2023-02-13
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA