reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE
MINISTRA AKTYWÓW PAŃSTWOWYCH1)

z dnia 26 lutego 2020 r.

w sprawie ustanowienia Pełnomocnika do spraw koordynacji działań podmiotów objętych nadzorem właścicielskim Ministra Aktywów Państwowych w procesie realizacji inwestycji w zakresie morskich farm wiatrowych

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2019 r. poz. 1171) zarządza się, co następuje:

§ 1.

1. Ustanawia się Pełnomocnika do spraw koordynacji działań podmiotów objętych nadzorem właścicielskim Ministra Aktywów Państwowych w procesie realizacji inwestycji w zakresie morskich farm wiatrowych, zwanego dalej "Pełnomocnikiem".

2. Pełnomocnika powołuje i odwołuje Minister Aktywów Państwowych.

§ 2.

Do zadań Pełnomocnika należy koordynacja działań podmiotów objętych nadzorem właścicielskim Ministra Aktywów Państwowych w procesie realizacji inwestycji w zakresie morskich farm wiatrowych, zwanych dalej "inwestycjami", w szczególności:

1) opracowywanie rekomendacji i wyznaczanie kierunków działań podmiotów nadzorowanych przez Ministra Aktywów Państwowych w celu sprawnej realizacji inwestycji;

2) koordynowanie współpracy pomiędzy podmiotami nadzorowanymi w przedmiocie realizacji inwestycji;

3) identyfikowanie potrzeb i rekomendowanie kierunków dokonywania ewentualnych zmian w obowiązujących przepisach prawa oraz w regulacjach wewnętrznych dotyczących nadzoru właścicielskiego mających na celu usprawnienie realizacji inwestycji;

4) współpraca z Pełnomocnikiem Rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa w zakresie realizacji zadania, o którym mowa w pkt 3;

5) reprezentowanie Ministra Aktywów Państwowych na spotkaniach dotyczących problematyki realizacji inwestycji.

§ 3.

W zakresie wykonywanych zadań Pełnomocnik podlega bezpośrednio Ministrowi Aktywów Państwowych.

§ 4.

1. Pełnomocnik wykonuje zadania, o których mowa w § 2, we współpracy z komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Aktywów Państwowych.

2. Dyrektorzy oraz pracownicy komórek organizacyjnych Ministerstwa Aktywów Państwowych, w sprawach należących do ich właściwości, udzielają pomocy Pełnomocnikowi w zakresie realizacji zadań, o których mowa w § 2, w szczególności przez udostępnianie informacji niezbędnych do realizacji tych zadań oraz wyrażanie opinii.

§ 5.

Obsługę Pełnomocnika zapewnia Departament Nadzoru Właścicielskiego V.

§ 6.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

 

MINISTER

AKTYWÓW PAŃSTWOWYCH

JACEK SASIN

 

 

1) Minister Aktywów Państwowych kieruje działami administracji rządowej - energia i gospodarka złożami kopalin, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 listopada 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Aktywów Państwowych (Dz. U. poz. 2256).

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama