| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XIII/82/2015 Rady Powiatu Mławskiego

z dnia 30 grudnia 2015r.

w sprawie porozumienia z Miastem Mława dotyczącego bieżącego utrzymania dróg powiatowych w obrębie granic Miasta

Na podstawie art. 12 pkt 8 lit. h oraz art. 5 ust. 2 i ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2015 poz.1445) oraz art. 46 ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. z 2015 r. poz. 513 ze zm.) oraz art. 19 ust. 4 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U. z 2015 poz. 460 ze zm.) - Rada Powiatu Mławskiego uchwala co następuje:

§ 1. Upoważnia się Zarząd Powiatu Mławskiego do zawarcia z Burmistrzem Miasta Mława porozumienia w sprawie powierzenia bieżącego utrzymania, w tym zimowego, dróg powiatowych w obrębie granic Miasta Mława.

§ 2. Porozumienie obowiązywać będzie w roku budżetowym 2016.

§ 3. Upoważnia się Zarząd Powiatu do przekazania Burmistrzowi Miasta Mława prawa do wydawania decyzji administracyjnych w sprawie dróg powiatowych w granicach Miasta.

§ 4. Upoważnia się Zarząd Powiatu do przekazania dotacji dla Miasta Mława w wysokości 300 000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych) na cel, o którym mowa w § 1.

§ 5. Odpowiedzialnym za wykonanie uchwały czyni się Zarząd Powiatu Mławskiego.

§ 6. Porozumienie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

§ 7. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego


Henryk Antczak


Uzasadnienie

Ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych dopuszcza możliwość przekazywania zarządzania drogami publicznymi między zarządcami w trybie porozumienia. Zawracie porozumienia z miastem Mława dotyczy części zadań należących do zarządcy drogi, a przede wszystkim bieżącego utrzymania, w tym remontów dróg, chodników, drogowych obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą. Koordynowanie robót w pasie drogowym, wydawanie zezwoleń na zajęcie pasa drogowego, wprowadzenie ograniczeń lub zamykanie dróg, utrzymanie zieleni przydrożnej oraz zimowego utrzymania.

Zawarcie porozumienia z miastem Mława dotyczącego bieżącego utrzymania dróg powiatowych w obrębie granic miasta pozwoli na wykonywanie zadań łącznie z zadaniami będącymi w kompetencji Burmistrza Miasta, zapewni to płynność komunikacji i zwiększy bezpieczeństwo.

Porozumienia w sprawie utrzymania dróg zawierane były w latach poprzednich, rozwiązanie to sprawdziło się pozytywnie.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »