reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXIX/229/2013 Rady Gminy i Miasta Raszków

z dnia 29 października 2013r.

w sprawie zasad udzielania spółkom wodnym dotacji celowej z budżetu Gminy i Miasta Raszków, trybu postępowania w sprawie udzielenia dotacji i sposobu jej rozliczania

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2013 poz. 594 z późn. zm.) oraz art. 164 ust. 5 a i ust. 5 c ustawy z dnia 18 lipca 2001 roku - Prawo wodne( Dz. U. z 2012 roku, poz. 145 z późn. zm.) Rada Gminy i Miasta Raszków uchwala co następuje:

§ 1. Ustala się zasady udzielania dotacji celowej, tryb postępowania w sprawie udzielenia dotacji i jej sposób rozliczania, określone w Regulaminie w sprawie udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy i Miasta Raszków dla spółek wodnych, trybu postępowania w sprawie udzielenia dotacji i sposobu jej rozliczania, stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy i Miasta Raszków.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.


Załącznik do Uchwały Nr XXIX/229/2013
Rady Gminy i Miasta Raszków
z dnia 29 października 2013 r.
Zalacznik1.pdf


Uzasadnienie

do uchwały Nr XXIX/229/2013

Rady Gminy i Miasta Raszków

z dnia 29 października 2013 r.

w sprawie zasad udzielania spółkom wodnym dotacji celowej z budżetu Gminy i Miasta Raszków, trybu postępowania w sprawie udzielenia dotacji i sposobu jej rozliczania.

Wykonanie, utrzymywanie oraz eksploatacja urządzeń służących m. in. do ochrony przed powodzią, melioracji wodnych i prowadzenia racjonalnej gospodarki na terenach zmeliorowanych, należą do zadań spółek wodnych. Realizacja wyżej wymienionych zadań wymaga nakładów finansowych.

W myśl art. 164 ust. 5a ustawy z dnia 18 lipca 2001 roku Prawo Wodne ( tekst jednolity: Dz. U. z 2012 roku, poz. 145 ) spółki wodne mogą korzystać z pomocy finansowej z budżetu jednostki samorządu terytorialnego na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz finansowanie lub dofinansowanie inwestycji. Zasady udzielania dotacji celowej, tryb postępowania w sprawie udzielenia dotacji i sposób jej rozliczenia określają organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego w drodze uchwały.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Jolanta Ptasińska

Doradca podatkowy, prawnik. Prowadzi kancelarię podatkową.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama