REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KZ Legal - Krzemień Zaliwska Adwokaci i Radcowie Prawni S.K.A.

Dołącz do grona ekspertów
KZ Legal - Krzemień Zaliwska Adwokaci i Radcowie Prawni S.K.A.

Kancelaria prawna

Kancelaria prawna KZ Legal, Krzemień Zaliwska Adwokaci i Radcowie Prawni S.K.A.

Misją Kancelarii jest kompleksowe wsparcie firm w oparciu o wysoką jakość i kompetencje, ambitny i wyspecjalizowany zespół oraz stały kontakt Klienta z wysokiej klasy specjalistą danego obszaru obsługi prawnej.

Struktura Kancelarii jest zbudowana na filarach trzech Departamentów, zarządzanych w oparciu o standardy zwinnego zarządzania Management 3.0.
• Departament prawa gospodarczego, e-commerce, nowych technologii, prawa nieruchomości diligence.
• Departament prawa podatkowego i sprawy kredytów frankowych.
• Departament prawa cywilnego i własności intelektualnej

KZ Legal jest kancelarią prawną charakteryzującą się dużym zaangażowaniem osobistym wspólników w pracę merytoryczną zespołu, specjalizującą się w wybranych zagadnieniach i dbającą o właściwy dobór zespołu doświadczonych specjalistów, aby zapewnić klientowi wysokiej jakości usługi prawne przy jednoczesnej optymalizacji ich kosztów.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w renomowanych polskich i zagranicznych kancelariach prawnych oraz systematycznie dba o podnoszenie wiedzy, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jest niezależną kancelarią bez sztywnych procedur korporacyjnych obowiązujących w globalnych organizacjach. Stara się udowodnić, że wysoka jakość usług może być połączona z rozsądnym i dostosowanym do lokalnego rynku wynagrodzeniem. Działa nieszablonowo – w pracy skupia się na przedstawieniu różnorodnych wariantów działań, dopasowanych do potrzeb konkretnego klienta, co pozwala mu dokonać wyboru najlepszego spośród nich.

Współpracuje z rzetelnymi partnerami biznesowymi: doradcami podatkowymi, rzecznikami patentowymi, notariuszami oraz komornikami sądowymi aby należycie zabezpieczyć interesy klientów.

Wiedzą i doświadczeniem dzieli się za pośrednictwem portalu dla prawników i przedsiębiorców (www.tozalezy.com).

Spółka z o.o. Zapisy prawne i zawarte w nich rozmaite, drobne niuanse często mogą się wydawać mało czytelne - nawet dla doświadczonych przedsiębiorców. Wszystko co się później dzieje w danym biznesie zależy od indywidualnej umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Niestety najczęściej jest ona kopią ogólnodostępnego wzoru z internetu. Jakie to może mieć konsekwencje dla wspólników?
Zmiana umowy spółki komandytowej. Do 1 maja 2021 roku spółki komandytowe, które zdecydowały się przesunąć moment objęcia ich podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT), mogą zadecydować o wprowadzeniu modyfikacji w swojej strukturze, tak aby dostosować się do zmian fiskalnych. Jednak przepisy prawne odnoszące się do takich podmiotów, jak spółka komandytowa, czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, wbrew pozorom nie są jednoznaczne. Stąd uprawnienia i obowiązki z nich wynikające mogą, i słusznie, wydawać się skomplikowane i nieoczywiste.

REKLAMA

Udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, zwaną dalej spółką z o.o., podlegają dziedziczeniu. Uprawnienie to nie oznacza jednak, że spadkobierca zmarłego wspólnika zawsze staje się udziałowcem takiej spółki. O tym, czy znajdzie się on w gronie wspólników mogą zadecydować udziałowcy, którzy niekoniecznie muszą akceptować przystąpienie do spółki określonych osób. Decyzja ta powinna przyjąć formę odpowiedniej treści postanowienia w umowie spółki z o.o. zgodnie z regulacją zawartą w przepisie art. 183 kodeksu spółek handlowych (zwanego dalej: ksh). Już na etapie rozpoczęcia współpracy ze wspólnikami, ważne, aby poświęcić chwilę na refleksję - co się stanie, gdy mnie zabraknie?
Spółka komandytowa a CIT. Spółki komandytowe z początkiem 2021 roku zostały objęte zakresem ustawy o podatku CIT. Nowe przepisy spowodowały, że obecnie zyski wypłacane przez spółki komandytowe będące podatnikami CIT podlegają podwójnemu opodatkowaniu dochodów wypłacanych wspólnikom. Oznacza to, że są opodatkowane zarówno w momencie ich osiągnięcia, ale również, gdy są wypłacane wspólnikowi. To spowodowało, że spółki komandytowe straciły swoją transparentność podatkową. Jak więc zaplanować biznesową przyszłość w kontekście tych regulacji?

REKLAMA