REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Marcin Stanecki

Radca Prawny, specjalista ds. bhp

Radca prawny doradza i wspiera Klientów w dziedzinie prawa pracy. Zajmuje się i specjalizuje wyłącznie w tym obszarze prawa. Powoduje to, że jego wiedza jest większa w tym zakresie niż innych, niewyspecjalizowanych w tym zakresie prawników. Sprzyja temu blisko 20 letni staż pracy w Państwowej Inspekcji Pracy. Zatrudnienie w Państwowej Inspekcji Pracy obejmowało pracę na stanowisku inspektora pracy, a w jej ramach wykonywanie funkcji nadzorczo – kontrolnych jako organ adm. I stopnia oraz czynności oskarżyciela publicznego oraz pełnomocnika pracowników przed sądami I i II instancji. Ponadto radca prawny przez 9 lat był wykładowcą na studiach podyplomowych z bhp w Wyższej Szkole Ekonomiczno – Humanistycznej w Skierniewicach. Tym samym radca prawny zdobył olbrzymie doświadczenie i wiedzę, z których możecie Państwo skorzystać.

Radca prawny może świadczyć pomoc prawną polegającą w szczególności na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocnika.

Świadczenie pomocy prawnej obejmuje prawo pracy, a także prawo administracyjne.

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Wydział Prawa i Administracji, ukończył także studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego na Uniwersytecie Łódzkim, studia podyplomowe „Przygotowanie Pedagogiczne” oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w Politechnice Łódzkiej.

email: marst@onet.pl

Odwołanie od decyzji administracyjnej inspektora pracy - kiedy jest możliwe? Jakie warunki należy spełnić? Czy uzasadnienie jest obowiązkowe?
Nakazy PIP to decyzje administracyjne uregulowane w KPA. Jakie są różnice w treści decyzji i nakazu z KPA i ustawy o PIP? Jakie nakazy wydaje inspektor pracy?

REKLAMA

Inspekcja pracy a urlop wypoczynkowy - jaka jest jej rola? Jakie uprawnienia ma PIP w przypadku naruszenia przepisów prawa pracy?
Urlop zaległy - do kiedy należy go wykorzystać? Czy w celu udzielenia urlopu zaległego niezbędna jest zgoda pracownika?

REKLAMA

Kary za naruszenie przepisów o urlopach wypoczynkowych - jakie sankcje karne przewiduje Kodeks wykroczeń, a jakie Kodeks karny za nieudzielenie urlopu wypoczynkowego lub bezpodstawne obniżenie wymiaru takiego urlopu?
Jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy - komu i kiedy przysługuje? Kto je wypłaca? Jak odwołać się od decyzji ZUS?
Plan urlopów - czy jest obowiązkowy? Kodeks pracy określa kto i kiedy go ustala. Czy trzeba udzielić urlopu w terminie określonym w planie? Kiedy można przesunąć termin urlopu? Czy pracodawca zawsze musi zaakceptować wniosek o urlop?
Odwołanie z urlopu - wszystko, co musisz wiedzieć o odwołaniu pracownika z urlopu wypoczynkowego. Czy pracownik musi podać pracodawcy numer telefonu i adres? Czy musi odebrać telefon od pracodawcy w czasie urlopu? Jakie koszty pracodawca ma obowiązek zwrócić? Czy można odwołać pracownika z urlopu, aby wręczyć mu wypowiedzenie?

REKLAMA