Kategorie

Marcin Staniszewski

Dołącz do grona ekspertów
Marcin Staniszewski

Radca prawny

Marcin Staniszewski - Radca prawny w Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy

Radca prawny Marcin Staniszewski jest jednym z założycieli Kancelarii RPMS. Zwolennik świadczenia usług w ramach rozwiązań Legal Tech. Od ponad 15 lat zajmuje się obsługą przedsiębiorców.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu w zagadnieniach dotyczących funkcjonowania spółek z szeroko rozumianego sektora IT, zajmuje się w obsługą klientów korporacyjnych, specjalizując się w tematyce kontraktowej (obsługi umów i procesu zabezpieczenia roszczeń) problematyce przetwarzania baz danych, prawa telekomunikacyjnego, własności intelektualnej oraz prawa konsumenckiego. Brał udział w licznych fuzjach i przekształceniach spółek, w tym organizacji struktur holdingowych w jednych z czołowych przedsiębiorstw informatycznych w Polsce, jak również doradza przy wprowadzaniu na rynek nowych produktów i usług, głównie z zakresu rozwiązań teleinformatycznych, programistycznych czy marketingu internetowego.

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (kierunek: prawo) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (kierunek: zarządzanie).

Tokenizacja to termin zdobywający ostatnimi czasy olbrzymią popularność, w szczególności w środowiskach biznesowych. Przedsiębiorcy zaczynają żywiej interesować się możliwościami, jakie oferuje ta oparta na technologii blockchain forma cyfryzacji. Pytanie tylko, cyfryzacji… czego? Jak działa blockchain? Czym jest tokenizacja? Co to jest token? Jakie są rodzaje tokenów? Co można stokenizować? Jak przeprowadzić cyfryzację biznesu poprzez tokenizację? Wyjaśniają eksperci z Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy
Tokenizacja biznesu. Możliwości jakie daje przedsiębiorcom tokenizacja przedstawiają eksperci z Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy. Gdzie przydają się tokeny i jak zachować bezpieczeństwo tokenizacji? Jak przebiega proces tokenizacji? Jak stworzyć własny token?
Blockchain w księgowości. Wiele wskazuje na to, że rachunkowość oparta o nowe technologie, w tym technologię blockchain to nieodległa przyszłość. Prowadzenie księgowości z wykorzystaniem rejestru rozproszonego i inteligentnych umów może pomóc przedsiębiorcom osiągać większe dochody szybciej i łatwiej. Jednocześnie, wprowadzanie nowych rozwiązań zawsze wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Czy wątpliwości branży księgowej związane z blockchainem są uzasadnione?