Kategorie
Kamila Wasilewska

Radca prawny

Kamila Wasilewska - Radca prawny w Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy

Od ponad 10 lat zajmuje się obsługą prawną sektora biznesowego. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu od 2017 roku.

Doświadczenie zbierała w kancelariach radcowskich, kancelarii komorniczej oraz jako prawnik in-house w spółkach świadczących usługi finansowe (również jako compliance officer), a także odbywając praktyki w Ministerstwie Sprawiedliwości, Departamencie Strategii i Deregulacji oraz Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego (kierunek: podatki) i Wyższej Szkoły Bankowej (kierunek: bankowość). Słuchaczka Studium prawa brytyjskiego organizowanego przez British Law Centre w Warszawie.

Aktualnie uczestniczka studiów podyplomowych z Prawa Nowoczesnych Technologii organizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego.

Nowelizacja ustawy o AML. Wirtualne waluty to ekspresowo rozwijająca się branża z dziedziny nowoczesnych technologii. Jednak zarówno wydobycie, sprzedaż, wymiana i spekulacja walutami nie jest zarezerwowana wyłącznie dla przedsiębiorców jako inwestycja czy środek płatniczy. Walutę wirtualną często wykorzystuje się również do realizacji nieuczciwych celów i w ramach działań niezgodnych z prawem. W związku z tym pojawiają się kolejne regulacje prawne – zarówno krajowe, jak i międzynarodowe – dotyczące AML/CFT. 15 maja 2021 weszła w życie nowelizacja ustawy o AML. Co warto o niej wiedzieć?