REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Piotr Kowalski

Księgowy

Księgowy z ponad 15-letnim doświadczeniem w prowadzeniu pełnej księgowości. Specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych (pełna księgowość). Nr certyfikatu:15870/2006.

Posiada praktyczną wiedzę z zakresu prawa podatkowego, bilansowego i zasad rachunkowości.
Ma doświadczenie w obsłudze podmiotów prowadzących różne formy działalności gospodarczej. Współpracuje z audytorami, bankami i zewnętrznymi instytucjami.
Ma na swoim koncie doświadczenie we wdrażaniu programów informatycznych.

Właściciel Kancelarii Rachunkowej LEGANTI: leganti.com.pl

Kontakt:
Telefon: +48 798 120 798
Adres e-mail: p.kowalski@leganti.com.pl

Zapraszam do współpracy!

Zmiana dotychczasowej formy prawnej firmy z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oznacza rewolucję w obowiązkach księgowych. Jeśli przed przekształceniem prowadziłeś podatkową księgę przychodów i rozchodów, zakładając spółkę z o.o. musi przejść na księgi rachunkowe.
Rachunkowość małych stowarzyszeń. Każde stowarzyszenie jest z mocy prawa zobowiązane do prowadzenia księgowości. Do wyboru są dwie opcje: tzw. pełna księgowość[1] i uproszczona ewidencja przychodów i kosztów [2]. Prowadzenie ksiąg rachunkowych dla stowarzyszeń opiera się na ustawie o rachunkowości i było przedmiotem wielu opracowań, dlatego w tym artykule skupimy się na uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów, optymalnej dla mniejszych stowarzyszeń.

REKLAMA

Wrzucić w koszty, czy nie wrzucić? Oto jest pytanie, które zadaje sobie każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Odpowiedź ma niebagatelne znaczenie, bo decyduje o wysokości podatku dochodowego. Poza tym nieprawidłowe zakwalifikowanie wydatku może narazić przedsiębiorcę na kłopoty z urzędem skarbowym.

REKLAMA