REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ACARTUS Biura Rachunkowe

Dołącz do grona ekspertów
ACARTUS Biura Rachunkowe

ACARTUS Biura Rachunkowe działają na rynku usług księgowych od 1995 r. Zapewniają kompleksową obsługę księgową, kadrowo-płacową i podatkową dla firm, specjalizując się w rozliczeniach zagranicznych – dla firm zagranicznych działających na rynku polskim oraz dla osób prywatnych pracujących za granicą i cudzoziemców zatrudnionych w Polsce.
W 2011 r. Acartus SA zadebiutowała na rynku NewConnect zarządzanym przez Giełdę Papierów Wartościowych SA w Warszawie.

Obecnie ACARTUS to sieć biur rachunkowych z główną siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju oraz filiami w Raciborzu i w Gdyni. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług jest wdrożony w 2010 r. i stale doskonalony system zarządzania jakością ISO (w zakresie obsługi księgowej, kadr, płac i doradztwa podatkowego) oraz pomyślna certyfikacja i przyjęcie w 2018 r. w poczet członków niezależnych Międzynarodowego Stowarzyszenia Księgowych BKR z siedzibą w Nowym Jorku. To jedyne biuro rachunkowe w Polsce zrzeszone w BKR.

Acartus SA
ul. 11 Listopada 2
44-330 Jastrzębie-Zdrój
tel. (+48) 32 475 15 26
e-mail: biuro@acartus.pl
WWW.acartus.pl

Zatrudnienie cudzoziemca na oświadczenie. Pracodawca poszukiwał, a nawet już znalazł cudzoziemca do pracy. Często jednak chęć szybkiego przyjęcia go do firmy spowalniają formalności i czas oczekiwania na pozwolenie zatrudnienia w Polsce. Sposobem przyspieszającym ten proces jest złożenie w urzędzie pracy oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi. Po wpisaniu tego dokumentu do ewidencji oświadczeń może on zostać zatrudniony bez zezwolenia na pracę pod warunkiem, że będzie wykonywać ją zgodnie z oświadczeniem.
VAT e-commerce. Pakiet e-commerce to nic innego, jak szereg zmian w ustawie o podatku od towarów i usług w międzynarodowym handlu elektronicznym i imporcie w relacjach B2C. Adresowany jest do przedsiębiorców, którzy dokonują transgranicznych dostaw towarów i świadczą transgraniczne usługi unijnym konsumentom w transakcjach B2C.

REKLAMA

Tak, z pewnością w Polsce, gdzie w odróżnieniu od innych krajów, zawód księgowych został prawie całkowicie sfeminizowany. Czy oznacza to, że w pracy tej lepiej sprawdzają się panie?

REKLAMA