REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jagoda Kondratowska-Muszyńska

Dołącz do grona ekspertów
Jagoda Kondratowska-Muszyńska

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy (nr wpisu 13578) i konsultant prawny w Kancelarii Adwokacko-Podatkowej prof. Henryka Dzwonkowskiego, prawnik. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Doświadczenie w zakresie kontroli i postępowań podatkowych, udzielania porad i sporządzania opinii z zakresu prawa podatkowego zdobywam od 2012 r. Specjalizuję się w sprawach podatku VAT, PIT, podatków lokalnych oraz odpowiedzialności osób trzecich.

Poza obsługą podatkową posiadam także doświadczenie w zakresie obsługi kadrowo-płacowej, w szczególności dotyczącej rozliczania wynagrodzeń, świadczeń ZUS, prowadzenia dokumentacji pracowniczej.

Jestem także autorką i współautorką wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego (artykuły naukowe, komentarze do aktów prawnych).

Kontakt:

Kancelaria Adwokacko-Podatkowa prof. dr hab. Henryka Dzwonkowskiego

ul. Nowa 50; 90-030 Łódź

tel.: +48533080986

e-mail: jagodakondratowska@gmail.com

strona www: https://kancelaria.poltax.pl/index.php/zespol/doradcy-podatkowi/49-zespol/133-jagoda-kondratowska-muszynska-doradca-podatkowy-konsultant-prawny

strona www: https://podatkibezryzyka.pl/znajdz-doradce-szczegoly-doradcy/3460-jagoda-kondratowska-muszynska

Kancelaria Adwokacko-Podatkowa Prof. dr hab. Henryka Dzwonkowskiego z siedzibą w Łodzi świadczy obsługę prawną z zakresu szeroko pojętego prawa gospodarczego. Na terenie całego kraju prowadzimy sprawy z zakresu prawa podatkowego. Zajmujemy się także prawem karnym skarbowym, prawem gospodarczym, prawem celnym. Doradzamy, reprezentujemy klientów przed sądami oraz organami administracji publicznej. Na zlecenie klientów sporządzamy pisma procesowe, wnioski i opinie prawne.

Od kilku lat organy podatkowe nie kwestionowały możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatków na zakup i montaż klimatyzacji z funkcją pompy ciepła. Chodzi o urządzenie, które ma nie tylko opcję chłodzenia powietrza w pomieszczeniach ale także funkcję grzania. Zmieniło się to 30 marca 2023 roku, bowiem tego dnia minister finansów wydał objaśnienia podatkowe, w których wyraźnie stwierdził, że nie można odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatków na zakup i montaż klimatyzatora z funkcją grzania. Co ciekawe minister nie poparł tego twierdzenia żadną argumentacją.
Ministerstwo Finansów chce zwiększyć i zróżnicować opłaty za wydanie interpretacji podatkowych. Wynika to z przygotowanego w resorcie finansów projektu kompleksowej nowelizacji Ordynacji podatkowej. Co prawda pojawiają się obecnie głosy, ze rząd chce wycofać się z wprowadzenia tych kompleksowych zmian w Ordynacji podatkowej ale nie należy zapominać, że częsta praktyka jest wprowadzanie nowych przepisów „tylnymi drzwiami” – np. poprzez „wrzutki” do różnych innych procedowanych ustaw.

REKLAMA

Problemy związane z klasyfikacją towarów i usług wg PKWiU w indywidualnych interpretacjach podatkowych omawia i wyjaśnia Jagoda Kondratowska-Muszyńska, doradca podatkowy w Kancelarii prof. dr hab. Henryka Dzwonkowskiego.
Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych w rozliczeniu za rok podatkowy mogą złożyć wniosek o przekazanie na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP) określonej kwoty podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego. Wniosek o przekazanie % podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego jest dobrowolny. W 2023 roku, w rozliczeniach rocznych dochodów uzyskanych w 2022 roku można zadysponować większym (1,5%) niż dotąd (1%) procentem swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

REKLAMA

Czy można wykreślić podatnika VAT z rejestru czynnych podatników VAT tylko na podstawie podejrzenia, że ów podatnik zamierza dokonać wyłudzeń skarbowych z wykorzystaniem banku? Okazuje się, że tak. Można tak zrobić (i to bez zawiadamiania tego podatnika) na podstawie art. 96 ust. 9 pkt 5 ustawy o VAT. Problem wyjaśnia Jagoda Kondratowska-Muszyńska, doradca podatkowy w Kancelarii Prof. dr hab. Henryka Dzwonkowskiego.
Ministerstwo Finansów przygotowało projekt obszernej nowelizacji podatku dochodowego od osób prawnych. Projekt ten zakłada m.in. uchylenie przepisów o tzw. ukrytej dywidendzie, które miały wejść w życie 1 stycznia 2023 r.
Wydatek na spłatę kredytu (pożyczki), w tym kredytu konsolidacyjnego i refinansowego, oraz odsetek od tego kredytu (pożyczki), zaciągniętego na sfinansowanie wydatków związanych z nieruchomością będącą przedmiotem odpłatnego zbycia, mieści się w pojęciu wydatków na własne cele mieszkaniowe w kontekście zwolnienia podatkowego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT zwanego potocznie ulgą mieszkaniową.
Podatnicy wypełniając roczne zeznanie podatkowe mają możliwość dokonania wskazanych w ustawie o PIT odliczeń od dochodu (przychodu) lub od podatku. W tym celu należy wypełnić formularz PIT/O, który stanowi załącznik do rocznego zeznania podatkowego składanego przez podatników na formularzach: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37.
Zaliczenie nadpłaty podatku na poczet niezapłaconego mandatu. Nowelizacja przepisów o ruchu drogowym w zakresie zwiększenia wysokości kar grzywny za wykroczenia drogowe budzi wiele kontrowersji. Często podnoszonym argumentem jest brak szybkiego i skutecznego poboru kar nałożonych mandatem karnym. Uchwalona 29 października 2021 r. nowelizacja zawiera zmiany przepisów podatkowych, które w założeniu mają ułatwić egzekucję nieuiszczonych dobrowolnie grzywien.
Polski Ład a „szara strefa” w zatrudnieniu. Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego skala „szarej strefy” w zatrudnieniu w Polsce szacowana jest na 880 tysięcy osób (ok. 5,4% ogólnej liczby pracujących) [1]. Trzeba jednak zaznaczyć, że badania statystyczne nie odkrywają rzeczywistej skali zjawiska. Realnie praca nierejestrowana może obejmować nawet 16% osób w wieku produkcyjnym [2].
Wspólne rozliczenie PIT z dzieckiem. W podatkowym pakiecie zmian przepisów w ramach „Polskiego Ładu” zawarty jest projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (UD 260). Znajduje się on obecnie na etapie konsultacji. Nowelizacja zawiera m.in. propozycję dookreślenia art. 6 ust. 4 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT). Celem zmiany wskazanej regulacji jest konieczność wyeliminowania problemów interpretacyjnych, jakie powstały na skutek orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego z 5 kwietnia 2017 r.

REKLAMA