REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Magdalena Głowacka-Dziedzic

Dołącz do grona ekspertów
Magdalena Głowacka-Dziedzic

Radca prawny

Magdalena Głowacka-Dziedzic jest radcą prawnym w kancelarii Krzysztof Rożko i Wspólnicy Kancelaria Prawna, specjalizującym się w prawie nieruchomości, prawie pracy oraz prawie cywilnym (materialnym i procesowym). W obszarze jej zainteresowań są również zagadnienia związane z szeroko rozumianą restrukturyzacją.

Z rynkiem nieruchomości związana jest od 2006 r. Posiada bogate doświadczenie w zakresie transakcji odnoszących się do nieruchomości, w szczególności przeprowadzała szereg audytów prawnych, zajmuje się bieżącą obsługą prawną spółek prowadzących działalność deweloperską, świadczyła pomoc prawną w ramach postępowań administracyjnych związanych z realizacjami inwestycji budowlanych. Posiada również wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa pracy, w tym prowadząc skomplikowane spory sądowe. Uczestniczyła w procesach restrukturyzacyjnych.

Prowadzi kompleksową obsługę prawną na rzecz przedsiębiorców, w tym między innymi na rzecz znaczących na rynku spółek prawa handlowego oraz wiodących towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Ukończyła aplikację sądową prowadzoną w okręgu Sądu Okręgowego w Warszawie

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Zgodnie z art. 73 ustawy z 13 października 1998 roku Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administracje publiczną, nieruchomości pozostające w dniu 31 grudnia 1998 r. we władaniu Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego nie stanowiące ich własności, a zajęte pod drogi publiczne, z dniem 1 stycznia 1999 r. stały się z mocy prawa własnością Skarbu Państwa lub właściwych jednostek samorządu terytorialnego za odszkodowaniem. Odszkodowanie za to wywłaszczenie przysługiwało tylko tym właścicielom, którzy złożyli stosowny wniosek do końca 2005 roku. Problem w tym, że wielu z właścicieli dowiedziało się o tym wywłaszczeniu po 2005 roku. Co ciekawe Trybunał Konstytucyjny aż w czterech wyrokach dot. tego problemu orzekł, że przedmiotowe przepisy są zgodne z Konstytucją. Kontrowersje związane z tym wywłaszczeniem i aktualne możliwości dochodzenia odszkodowania omawia Magdalena Głowacka-Dziedzic, radca prawny z Kancelarii Prawnej Krzysztof Rożko i Wspólnicy.
Nierzadko właściciele gruntów mają do czynienia z korzystaniem z ich nieruchomości przez przedsiębiorstwa przesyłowe. Często są to sytuacje które mają miejsce latami, pozostawione same sobie. Co w takim przypadku właściciel może zrobić, jakie działania podjąć i czego może żądać?

REKLAMA