REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
PIT ZG

Czym jest PIT ZG?

Wejście do Unii Europejskiej spowodowało wzrost emigracji w kraju. Wielu Polaków postanowiło szukać zatrudnienia za granicą. Aktualne ukształtowanie rynku zagranicznego jest bardzo różnorodne – są osoby, które wyjeżdżając za granicę do pracy, ciągle mieszkają w Polsce, inne pracują zdalnie dla podmiotów zagranicznych. Konsekwencją tych trybów pracy jest dodatkowy wymóg względem urzędu skarbowego w postaci rozliczenia załącznika ZG w PIT 36 – czyli uwzględnienia dochodu z zagranicy w rozliczeniu rocznym PIT.

PIT ZG musi złożyć osoba, które swoje przychody uzyskuje z pracy za granicą. Zarówno w przypadku pracy sezonowej jak i pracy stałej, jeżeli centrum zainteresowania podatnika znajduje się w Polsce. Dla ułatwienia złożenia załącznika PIT-ZG zostały stworzone odpowiednie metody rozliczeń dochodów uzyskiwanych z zagranicy. W przypadku gdy podatnik pracował w danym roku podatkowym w więcej niż jednym kraju, powinien dołączyć do zeznania PIT 36 taką samą ilość załączników ZG.

https://pitzg.com.pl/

Deklaracja podatkowa PIT-38 przeznaczona jest dla podatników, którzy rozliczają przychody (lub strat) kapitałowe. Kto i kiedy ma obowiązek złożyć PIT-38 ZG?
Podatek od pracy za granicą. Podpisana w Paryżu 7 czerwca 2017 roku konwencja MLI zmienia w niektórych polskich umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania zasadę rozliczenia. Zgodnie z nią zmienia się metoda wyłączenia z progresją na metodę odliczania proporcjonalnego.

REKLAMA