REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Ewa Maria Włodyka

dr Ewa Włodyka, naukowiec i wykładowca w dyscyplinie nauk o polityce i administracji, samorządowiec-praktyk

Dr Ewa Maria Włodyka, pracownik badawczo-dydaktyczny Wydziału Humanistycznego w Katedrze Nauk o Polityce Politechniki Koszalińskiej, samorządowiec i społecznik.

Realizuje badania w obszarze nauk o polityce i administracji z uwzględnieniem funkcjonowania samorządu terytorialnego, sektora NGO czy też cyberpolityki i nowych technologii w administracji publicznej. Członek zespołu ds. powołania nowego kierunku studiów, uruchomionego na Politechnice Koszalińskiej w roku akademickim 2021/2022 – Politologii 2.0.

Jako samorządowiec-praktyk i czynny uczestnik życia społecznego swojej społeczności lokalnej przewodniczyła Komisji Budżetu i Finansów w Radzie Gminy Mielna kadencji 2014-2018. Ocenia wnioski beneficjentów w jednej z lokalnych grup działania. Praktykuje współpracę międzysektorową będąc członkiem a od 2021r. stojąc na czele Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego Gminy Mielno. Publikuje i udziela się społecznie.

Absolwentka politologii Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego, Politechniki Koszalińskiej. Stopień doktorski uzyskała na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wykluczenie seniorów w powiatach i województwach? Możliwe rozwiązanie [Analiza].
Nieodłącznym atrybutem jednostek samorządu terytorialnego jest ich samodzielność, więc… każdy sobie radzi jak może? Część samorządów próbuje szukać na własną rękę adekwatnych do ich problemów rozwiązań związanych z podwyżkami cen energii elektrycznej, kłopotami grzewczymi czy dystrybucją węgla, inne zwracają się ku rozwiązaniom systemowym. Czy takie jednak w ogóle funkcjonują?

REKLAMA

Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, obowiązująca od 2018 r., wprowadziła nowe zadania dla jednostek samorządu terytorialnego w zakresie funkcjonowania urzędów w cyberprzestrzeni. Jak po czterech lata obowiązywania nowych przepisów samorządy wywiązują się z zapisów ustawy?
KAP to system teleinformatyczny zawierający sześć katalogów publicznych. Katalogi będą udostępniać kompletne informacje o załatwianiu spraw i realizacji zadań przez podmioty publiczne. KAP będzie elementem elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP). Usługi udostępniane na ePUAP mają zostać zmodernizowane w celu dostosowania do korzystania z KAP.

REKLAMA

Ile gmin, powiatów i województw znajduje się na mapie administracyjnej Polski? Jakie są ich granice? Ile miejscowości posiada status miasta? Pamiętajmy, by przytaczając powyższe dane uwzględniać rok, którego one dotyczą. Jak się bowiem okazuje, liczby te nie są stałe.

REKLAMA