REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Sylwia Grześ

trainee attorney-at-law | tax specialist

Absolwentka prawa i ekonomii oraz studiów podyplomowych na kierunku Doradztwo podatkowe; Prawo karne skarbowe i gospodarcze. Konsultant podatkowy z wieloletnim doświadczeniem. Główny obszar zainteresowań podatek dochodowy od osób fizycznych oraz podatek od towarów i usług. Wswojej praktyce zawodowej zajmowała się m.in.: przeglądami podatkowymi, szkoleniami, bieżącym wsparciem podatkowym.

Kontakt: sylwia.grzes3@gmail.com

Organy skarbowe za brak połączenia próbują karać podatników. Nakładane mandaty dotyczą braku ewidencji sprzedaży lub jej wadliwości. Czy słusznie? 
Transakcje dokonywane w walutach obcych wiążą się z powstaniem różnic kursowych. Mamy z nimi do czynienia w sytuacji, gdy transakcja została wyrażona w walucie obcej i sama zapłata również nastąpiła w walucie obcej. Ekonomiczne dla przedsiębiorcy każda transakcja wyrażona w walucie obcej powoduje powstanie różnic kursowych, jednak nie każda różnica spowodowana wahaniem kursów walut będzie powodowała powstanie różnicy podatkowej.

REKLAMA

Jakie są sposoby opłacania zaliczek od dochodów z działalności gospodarczej? Jaka jest wysokość zaliczki?
Ordynacja podatkowa wskazuje osoby, które mogą uregulować zobowiązanie za podatnika. Na jakich zasadach się to odbywa?

REKLAMA

Jaka stawka jest właściwa dla usług weterynaryjnych od 1 stycznia 2022 r.? Czy weterynarze mogą być opodatkowani ryczałtem jako wolny zawód?

REKLAMA