REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Kinga Olszacka

Z Infor.pl związana od grudnia 2022 r.

Majówka 2024. Dlaczego Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego przyda się na wyjeździe? W jakich miejscach można z niej skorzystać i jak ją wyrobić? 
Matury 2024. Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami. Przyda się szybka powtórka z lektur. W formie, którą proponujemy jest bardziej przystępna. 

REKLAMA

Pacjentowi w ramach powszechnego systemu opieki zdrowotnej przysługują liczne prawa. Nie każdy jednak ma świadomość dokładnie jakie. Przypominamy. 
Dwie rutynowe kontrole samochodów skończyły się znalezieniem narkotyków, udaremniono też przemyt substancji zakazanych do więzienia. To bilans z zaledwie kilku ostatnich dni. Policjanci mają ostatnio ręce pełne roboty. 

REKLAMA

Kobieta podająca się za amerykańską porucznik, zbiórka na rzekomą rehabilitację żużlowca czy domniemane zagrożone oszczędności. To oszustwa z zaledwie kilku ostatnich dni. Chętnych na łatwe pieniądze jest coraz więcej czy apele o czujność nie przynoszą rezultatów? 
Niektórzy na rowerze jeżdżą przez cały rok, inni przesiadają się dopiero jak robi się cieplej. Przepisy obowiązują wszystkich, dlatego warto je znać, zwłaszcza, gdy się korzysta z roweru w mieście. Za niektóre przewinienia może grozić mandat. 
Ryczałt energetyczny to dodatek przysługujący niektórym osobom. Jego kwota jest waloryzowana każdego roku. Od dnia 1 marca 2024 r. kwota ryczałtu energetycznego wynosi 299,82 zł. Podpowiadamy, kto może otrzymać takie wsparcie. 
Czasem koszt porady prawnej przekracza możliwości zwykłego obywatela. Warto wtedy widzieć, że prawie 1500 punktów w całej Polsce oferuje darmową pomoc prawną. Jak z niej skorzystać? 
Coraz dłuższe dni to jedna z oznak zbliżającej się wiosny. Kiedy przypada pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej wiosny? Kiedy jest równonoc wiosenna? Czy wcześniej jest zmiana czasu na letni? 
Zmęczenie, senność, zaburzenia koncentracji, wahania nastroju, brak apetytu, częstsze infekcje. Te objawy pojawiające się wraz ze zmianą pory roku mogą świadczyć o przesileniu wiosennym. Skąd się bierze i jak sobie z nim radzić? 
Dziecko u stomatologa. Kiedy pierwszy raz iść z dzieckiem do stomatologa? Jakie świadczenia dentystyczne można uzyskać w ramach NFZ? Czy trzeba dopłacać za białą plombę? 
Szybki trening prosto po pracy albo przed wieczornym prysznicem to dobry pomysł na pozbycie się stresu, nabranie energii i poprawę samopoczucia. Warto jednak pamiętać, aby nie ćwiczyć w makijażu. Dlaczego? O tym poniżej.
Koszty leczenia bywają naprawdę wysokie. Wiedzą o tym zwłaszcza pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe i wymagający stałego przyjmowania leków. Zmniejszenie kosztów kuracji, miedzy innymi poprzez refundację leków, to jedno z kluczowych zadań ministra zdrowia. Kiedy możliwa jest refundacja leków?
Pobyt w szpitalu często wiąże się ze stresem. Czasem zmniejszyć go może odpowiednie przygotowanie i wiedza o tym, co jest potrzebne do przyjęcia do szpitala. Podpowiadamy w artykule. 
Konsument robiący zakupy na OLX mógł ostatnio odnieść wrażenie, że praktyki sprzedażowe serwisu są nie do końca przejrzyste. Niejasności dotyczące zakresu pakietu ochronnego, brak informacji o możliwości zakupu produktu bez usługi serwisowej czy nieprecyzyjne sortowanie ofert od najtańszego produktu – te zarzuty od użytkowników skłoniły UOKiK do zajęcia się tematem. 
Po co się zastrzega PESEL? Jak to zrobić? Czy można cofnąć zastrzeżenie PESEL-u? Podpowiadamy.
23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. To dobra okazja do tego, aby przypomnieć sobie, że ta choroba może dotknąć każdego. Gdzie szukać pomocy? Jak poprawić swój dobrostan psychiczny? 
Pacjenci często zastanawiają się, z jakimi objawami mogą jechać na SOR, a kiedy zgłosić się na NiŚOZ. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości. 
Kremacja, chociaż staje się coraz popularniejszą formą pochówku, wciąż nie jest pierwszym wyborem dużej części Polaków. Ile kosztuje pogrzeb tradycyjny, a ile kremacja? 
Zmiana czasu 2024. W tym roku na zmianę czasu na letni poczekamy wyjątkowo długo. Kiedy przestawiamy zegarki? Noc będzie dłuższa czy krótsza? 

REKLAMA